Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 05/2010 zawartość

Polecane posty

A jakbym ci przysiagl. ze byl pisany w tempie 1 znak na 10 sekund?

Myślę, że raczej całość w 10 sekund.

No ale o co chodzi, ilosc gier na konsole w tym numerze nie odbiega znaczaco od normy?

Oczywiście, że odbiega. Jeśli nie widzisz różnicy pomiędzy 14, a 8 stronami, to znaczy, że masz poważne problemy z podstawowymi działaniami matematycznymi :wink:

A nie, bo mielismy na niego eksluziwa, wiec nie moglismy "plynac z pradem" bo kto przed nami go mial na okladce?

Tu nie chodzi o to, że mieliście ekskluziwa, tylko o to, że teraz też zamieściliście grę gry konsolowej na okładce. A wcześniej sam porównywałeś to do tego co z prądem płynie, więc w zasadzie strzeliłeś sobie samobója.

wiec w nastepnym numerze bedzie ich mniej.

Trzymam za słowo.

Poza tym z tych 14 stron 2 to otwieracz Alana, a nastepne 4 to tez Alan, czyli jedna gra robi praktycznie polowe stron

To, że to był otwieracz Alana, nie ma znaczenia. To się przecież również liczy jako strony. Wcześniej otwieracz też normalnie liczyłem, jak był pctowy. Sprawa z ilością stron na jedną recenzję wygląda podobnie.

No i? nadal z 90% tekstow w CDA jest o PCtach

Przecież skoro 35% to recenzje konsolowe, to na pctowe nie zostaje 90%, tylko 65%. A podwójne zwiększenie objętości konsol to nie dalsza ekspansja?

Mielismy dac puste kartki?

Można było dać np minifelietony, konfigurator, wysilić się trochę bardziej ze wstępniakiem, nie wiem. Coś z dobrych działów, które zostały usunięte. Wiem, że teraz napiszesz, że z badań wam wyszło, no ale pytałeś co mieliście dać. :happy:

Bo nie mamy nigdzie zapisane "zwiekszac ilosc konsolowych materialow w CDA

Nie trzeba czegoś zapisać, żeby coś zrobić, prawda? Ja na przykład staram się w miarę regularnie jeździć rowerem, choć nigdzie tego nie zapisywałem. :wink:

Ceny pudelek tez wzrosly, tak swoja droga... i to sporo.

Nieadekwatnie do jakości - pudełko z tego numeru jest większe i lekko wygięte...

Jasne, dla mnie argument, ze nie mozn kazdemu rozdac po 1 mln zlotych, zeby wszyscy w Polsce byli bogaci, bo nie ma skad tej kasy wziac, jest smieszny. Toz mozna wydrukowac i jest.

Masz rację - podany przez Ciebie argument jest śmieszny. Natomiast Sondokan ma jak najbardziej rację - cda zawsze było pctowe i nikt nie potrzebował napisu na okładce PC Only, bo to było dla każdego oczywiste.

Nie bedzie. Nie dlatego, ze mamy cos przeciw - po prostu danie gry z konsoli jest duuuuuuuuuuuuuuuuuuuzo bardziej skomplikowane pod wzg. prawnym i duzo drozsze niz wersji na PC.

No i bardzo dobrze, że tak wygląda sytuacja, bo dopiero byście zaczęli przeginać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech... ludzie. obojętnie co by się w CDA działo to byście narzekali. Zrozumcie że na PC nie wychodzi już tyle gier co na konsole, myślcie racjonalnie. Jakby CDA nie recenzowało gier konsolowych to byście narzekali ze za mało gier, ponieważ nie da się zapełnić stron niczym. A Alan Wake jako gra miesiąca? A jaką byście dali? Epizody, z żałosną optymalizacją, czy naprawdę dobrego Alana Wake, według redakcji jeden z nielicznych dobrych horrorów? Nic tylko narzekać byście chcieli.

Żeby nie było, nie uważam że CDA jest idealne, bardzo dziwi mnie np. pierwsze miejsce Avasta!, szczególnie biorąc pod uwagę pełno tematów na forum CDA o tym jak Avast rozwala systemy zainstalowane na kompie i częściej szkodzi niż pomaga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ja nie wiem o co wam chodzi z tą konsolizacją. Dajcie juz spokoj... Takie protesty nie maja sensu! Smuggler ma racje, co mieli dac jako glowna recenzje? Mi tam recki gier konsolowych w ogole nie przeszkadzaja i to nie dla tego ze sam mam xboxa. Jezeli CDA ma pisac o najlepszych grach jakie sa dostepne na konsole to ja jestem za... Zawsze warto wiedziec co w trawie piszczy i nawet jesli nie masz konsoli, a przeczytasz o jakies dobrej gierce to zawsze mozesz podrzucic CDA kumplowi ktory konsole posiada i on sobie taka giere zakupi i bedziecie mogli grac we dwoje. Jezeli nie ma czym zapelnic pisma to maja dac 4 kaszanki zamiast konsolowego hitu? Smuggler wydaje mi sie ze za bardzo rozpiesciliscie swoich czytelnikow i teraz oczekuja Bog wie czego Przydalby im sie porzadny wstrząs... Moze by tak odchudzic ze 2 razy CDA dac jednego pelniaka na plytce CD i zobaczymy co wtedy bedzie. Bez przesady... narzekacie nawet ze druga plyta jest w nie takim opakowaniu ?! Dac palec to beda chcieli urwac reke...

Post skopiowalem z watku pyt. do redakcji (mojego autorstwa) Mam nadzieje ze ktos zrozumie o co mi chodzi...

JamesVoo w zupelnosci sie z toba zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ta "konsolizacja" w niczym nie przeszkadza. Byle by był umiar. Chętnie się dowiem co ciekawego słychać na innych platformach. Szczególnie jeśli te gry mają się pojawić również na piecykach. I CDA wcale nie przegina. Przecież gdyby nie musieli, to by nie robili. To dlatego, że na PC wychodzi mało dobrych gier. Przynajmniej ostatnio. To co ważne i co powinno być w piśmie, to jest. I tyle wystarczy. No i nie rozumiem czemu nikt nie pochwalił za świetne pełniaki. Gratuluję redakcji. Znowu mnie miło zaskoczyliście ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sebi1295

Pierwszy raz w historii - dopiero dziś zakupiłem CDA.Kupuję Go od 11 miesięcy i zawsze robię to w dniu premiery al nic, nie o to przecież chodzi.

Numer jeśli chodzi o literki świetny.Jak dla mnie po prostu wspaniałe teksty.Fajny MEGATEST! Antywirusów - darmowych antywirusów - choć z tym Avastem w czołówce to się nie zgadzam.Bardzo ucieszył mnie fakt że wrócił dział reedycji!Jak zwykle NA LUZIE jest ,,na luzie" tzn. super.Co do pełniaków na DVD to że za przeproszeniem powiem ŻY*GAĆ mi się chcę.O ile Just Cause to fajna gra ale już ją mam w PKK, przeszedłem 14 misji i mi się znudziła, strategii i managerów nie tykam.Fajnie że ost. coraz częściej dajecie 2 DVD tylko szkoda że tym razem tego drugiego daliście w kopercie - i tak trafił do DVD BOX'a.

Ogólnie fajnie, choć pełniakami jestem zawiedziony.

PS.Mam nadzieję że za miesiąc będzie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest świetny (jak zawsze zresztą) ale na tym diamencie jest jedna mała rysa mianowicie tekturowe opakowanie drugiej płyty.

A chciałoby Ci się dopłacać złotówkę do kolejnego numeru?

Gdyby mieściło się to w kosztach, to na pewno byłoby plastikowe pudełeczko. ; )

Ja tam płyty szanuję, więc nie mam problemu czy tekturka czy plastik.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler - usmialem sie z Twego postu (pozytywnie :) )

W pewnym momencie pytasz sie :

CYTAT

Czyz tak nie bylo? Jesli powiadasz ze Waszym celem jest opisywac "FAJNE GRY" to skad kaszanki i w ostatnim numerze gry zaslugujace na 2-3-4/10 (tylko po stronie pc...)?

Czyli co, mamy dawac mniej gier na PC?

Nie, nie mniej gier na PC, ale wiecej artykulow o Pcetach. Nie wiem na przyklad jak hardware wplywa na ekologie albo ergonomiczne rozmieszczenie peryferiow na biurku albo "zasilacz-najwazniejsza czesc komputera" Cos co przydaloby sie Pcetowcom a nie recenzje geir na konsole.

CYTAT

Czy to sa fajne gry? Kontynuujac Twoje wywody mogliscie napisac o wielu innych FAJNYCH grach na x360 czy ps3.

Moglibysmy ale dopiero bylby placz, ze tyle o konsolach a o PC malo. Poza tym opisujac gry badziewne ostrzegamy was przed ich zakupem, wiec oszczedzacie kase, prawda?

Zgadzam sie, ze opisujac gorsze gry ostrzegacie nas przed zakupem. I tak jak pisalem wczesniej, zdaje sobie sprawe (zdajemy?) ze sa pewne miesiace w roku kiedy producenci nie wypuszczaja wielkich tytulow.

I mialbym mala prosbe do Ciebie Smuggler. Czy moglibyscie stworzyc jakas oficjalna sonde na glownej stronie cda gdzie pytacie sie czytelnikow czy to dobrze\zle ze zamieszczacie recenzje gier konsolowych.

Milego dnia!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz czemu część czytelników narzeka? A dlaczego ma nie wyrażać swojego zdania? Nie podoba im się to, że ich ulubione pismo prezentuje niższy poziom, to o tym piszą. Zresztą np dzięki temu powróciła krowa do na luzie, bo redakcja posłuchała takich narzekaczy.

Właściwie to po co jest ten temat? Po to żeby wyrazić swoją opinię na temat aktualnego numeru cda. A przecież opinie nie muszą być tylko pozytywne.

Jakby CDA nie recenzowało gier konsolowych to byście narzekali ze za mało gier, ponieważ nie da się zapełnić stron niczym.

A kiedyś niby nie było nigdy miesięcy, że mało gier wychodziło? A cda jakoś to miejsce zapełniałało - nie było konsol. W dodatku pismo było grubsze. (nie narzekam w tym miejscu, że cda ma mało stron. Chodzi o to, że kiedyś było więcej stron do zapełnienia)

A Alan Wake jako gra miesiąca? A jaką byście dali? Epizody, z żałosną optymalizacją, czy naprawdę dobrego Alana Wake, według redakcji jeden z nielicznych dobrych horrorów?

GTA IV też miało żałosną optymalizację i jakoś na okładce było. A w epizody mogą zagrać wszyscy czytelnicy - niezależnie od tego czy mają tylko pc, czy też którąś z konsol.

Zawsze warto wiedziec co w trawie piszczy i nawet jesli nie masz konsoli,

Może i warto wiedzieć co w trawie piszczy, ale to na pewno nie powinno być główne danie, tylko drobny dodatek.

Przydalby im sie porzadny wstrząs...

Ten porządny wstrząs właśnie trwa. Myślisz, że jak by cda było odchudzone o połowę i był by jeden pełniak, to nikt by nie narzekał???

narzekacie nawet ze druga plyta jest w nie takim opakowaniu ?! Dac palec to beda chcieli urwac reke...

Napisałem o tym dlatego, że ostatnio były dwie płyty i obie były w boxach. W tym przypdaku dostałem odpowiedź, że pudełka zdrożały, więc ok.

No i nie rozumiem czemu nikt nie pochwalił za świetne pełniaki.

Ja pisałem, że dla mnie pełniaki są ok, ale przecież nie każdemu muszą się podobać. Czego tu można nie rozumieć?

I mialbym mala prosbe do Ciebie Smuggler. Czy moglibyscie stworzyc jakas oficjalna sonde na glownej stronie cda gdzie pytacie sie czytelnikow czy to dobrze\zle ze zamieszczacie recenzje gier konsolowych.

Nikt takiej sądy nie zrobi, bo redakcja uważa, że strona internetowa nie jest wiarygodnym źródłem dla badań. Jest tu niby tylko część czytelników. Jest to o tyle śmieszne, że aby otrzymać kod do Runes of Magic, trzeba mieć od jakiegoś czasu konto na forum. Kody są dla wiernych czytelników. A więc wierny czytelnik nie musi mieć konta, kiedy badania wyszły by nie na rękę redakcji, ale musi mieć, aby otrzymać kod. No może nie musi - wtedy musi udowadniać przed GHOSTEM, że jest stałym czytelnikiem.

Oczywiście nie nażekam tu na sposób rozdawania kodów - jest on moim zdaniem jak najbardziej w porządku, ale przeczycie trochę sami sobie. Nie tylko w tym przypadku.

Na koniec pozytywny akcent. Podoba mi się powrót działu wznowienia - mam nadzieję, że zostanie już na stałe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV też miało żałosną optymalizację i jakoś na okładce było.

GTA IV, co by tu nie mówić było rewolucją. A to są tylko dwa dodatki, które tą rewolucję uzupełniają, a Alan Wake, to być może nowa rewolucja, nie wiem, nie grałem.

A cda jakoś to miejsce zapełniałało - nie było konsol.

Tyle że z tego co się orientuje poleciało wiele działów które nie cieszyły się zbytnią popularnością(KMG na przykład), a publicystyki jest i tak dużo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA IV, co by tu nie mówić było rewolucją. A to są tylko dwa dodatki, które tą rewolucję uzupełniają, a Alan Wake, to być może nowa rewolucja, nie wiem, nie grałem.

No to można by było dać na okładkę na przykład Crysisa 2

Kiedyś przecież często na okładce był temat numeru, czyli bardzo obszerna zapowiedź, a nie najważniejsza recenzja w numerze.

Tyle że z tego co się orientuje poleciało wiele działów które nie cieszyły się zbytnią popularnością(KMG na przykład), a publicystyki jest i tak dużo.

No to można by jakieś nowe działy wprowadzić. Może by były bardziej popularne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co robicie przestaje być śmieszne.

To sie smiej.

To już nie jest stare dobre CDA.

Racja. Teraz jest to nowe, dobre CDA.

Dlaczego nic nie piszecie o Wii jeśli już tak wam bardzo na konsolach zależy.

Najwyrazniej nie az tak bardzo.

Grą miesiąca Alan Wake! Boże, widzisz i nie grzmisz. Nie pamiętam kiedy widziałem tak długą recenzję gry PC-towej!

Miesiac temu byla rownie dluga zapowiedz Wiedzmina 2. Zapowiedz, nie recenzja nawet...

Opanujecie się.

Jasne. I bedziemy recenzowac jeszcze 10 gier klasy PC-Fit czy Alcatraz, ale o konsolach "w imie zasad" nie napiszemy. Jasne.

Po błaganiach forumowiczów przywróciliście krowę do NL

Sam fakt, ze bank udzielil ci kredytu na 10.000 zl nie oznacza, ze dostaniesz kredyt na 1 mln...

.CDA było pismem o grach komputerowych do końca 2009 roku.

Taaak, wiem, zdradzilismy ojczyzne, zabilismy matke-staruszke, nasralismy na flage i tak scisnelismy orla na godle, ze jajo zniosl. Bedziemy sie smazyc w piekle za te zbrodnie.

Później staraliście nam się wmówić, że nigdy takowym nie było. Smugglera odpowiedzi są żałosne. Myślę, że wie doskonale o tym.

Po pierwsze nie ma przymusu czytania ani moich wypowiedzi, ani samego CDA. Po drugie "mysle" tutaj brzmi jak kiepski dowcip. Takimi tekstami nic nie zyskasz, bo zauwaz, ze jako jeden z nielicznych - nawet na tym forum - jestes przeciwko obecnosci konsol w CDA. Jakos nie widze masowego protestu, jakos na moj majl nie splynelo wiele protestow. Jesli chcesz protestowac, ze po lecie jest jesien - powodzenia. Ale myslisz, ze to cos da?

GTA IV, co by tu nie mówić było rewolucją. A to są tylko dwa dodatki, które tą rewolucję uzupełniają, a Alan Wake, to być może nowa rewolucja, nie wiem, nie grałem.

No to można by było dać na okładkę na przykład Crysisa 2

>>>Owszem, bylo mozna. Ale o Crysissie pisali wszyscy, to byl ogolnie dostepny event. A na AW mielismy pierwszenstwo. No ci co recenzja, to nie zapowiedz. :)

Kiedyś przecież często na okładce był temat numeru, czyli bardzo obszerna zapowiedź, a nie najważniejsza recenzja w numerze.

Tylko Crysis nie jest tematem numeru. Nie jest nawet gra miesiaca. Jest nia AW. I jest na okladce. Czyli sie zgadza, nie?

Tyle że z tego co się orientuje poleciało wiele działów które nie cieszyły się zbytnią popularnością(KMG na przykład), a publicystyki jest i tak dużo.

No to można by jakieś nowe działy wprowadzić. Może by były bardziej popularne.

Na miejsce konsoli? Watpie.

Nie, nie mniej gier na PC, ale wiecej artykulow o Pcetach. Nie wiem na przyklad jak hardware wplywa na ekologie albo ergonomiczne rozmieszczenie peryferiow na biurku albo "zasilacz-najwazniejsza czesc komputera" Cos co przydaloby sie Pcetowcom a nie recenzje geir na konsole.

A ja wole sobie poczytac jak Kratos sieka Posejdnona niz jaki wplyw maja zasilacze na zorze polarna. :) No wybacz, ale to bylaby nuda. Jest publicystyka zreszta.

Zgadzam sie, ze opisujac gorsze gry ostrzegacie nas przed zakupem. I tak jak pisalem wczesniej, zdaje sobie sprawe (zdajemy?) ze sa pewne miesiace w roku kiedy producenci nie wypuszczaja wielkich tytulow.

No wlasnie. Bedzie wiecej gier na PC do grania, bedzie mniej konsolowych w CDA.

Żeby nie było, nie uważam że CDA jest idealne, bardzo dziwi mnie np. pierwsze miejsce Avasta!, szczególnie biorąc pod uwagę pełno tematów na forum CDA o tym jak Avast rozwala systemy zainstalowane na kompie i częściej szkodzi niż pomaga.

No coz, wyniki testow sa, jakie sa. Nikt tu nie sciemnia, mozemy dostarczyc pakiet testowy, sami przeleccie go wymienionymi programami i porownajcie z naszym wynikiem. Sam nie mam zaufania do Avasta, ale jesli z testow tak wyszlo - no coz. I tak wole komercyjnego Kasperskiego (szczerze polecam, swoja droga :P).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nie az tak bardzo.

A może zależy wam tylko na tych konsolach na których wy gracie?

Jak pisałem, że nie piszecie o Wii, to Cormac odpowiedział, że konsola jest w Polsce umiarkowanie popularna. A teraz dajecie gry na iPada (jak ogólnie wiadomo, sprzęt bardzo popularny w Polsce. Znajduje się w co drugim domu).

Miesiac temu byla rownie dluga zapowiedz Wiedzmina 2. Zapowiedz, nie recenzja nawet...

Co nie zmienia faktu, że dawno nie było już takiej naprawdę długiej recenzji pctowej, natomiast konsolowa tak.

Sam fakt, ze bank udzielil ci kredytu na 10.000 zl nie oznacza, ze dostaniesz kredyt na 1 mln...

Oczywiście, nie był bym wstanie spłacić miliona złotych. Ale to, że się opamiętacie jest bardziej prawdopodobne moim zdaniem. Nie mówię, że konsol ma nie być wcale, bo już nawet jakoś przebolałem te 8 stron, ale podwajanie ich objętości i jeszcze gra numeru, to już przegięcie.

Takimi tekstami nic nie zyskasz, bo zauwaz, ze jako jeden z nielicznych - nawet na tym forum - jestes przeciwko obecnosci konsol w CDA. Jakos nie widze masowego protestu,

Proponuję kliknąć w linka z mojej sygnaturki. Zaraz wyskoczysz, że 206 (obecny stan, ale liczba cały czas rośnie) członków, to mało, ale warto wziąść pod uwagę, że to tylko użytkownicy xfire, w dodatku ci, którzy mieli okazję dowiedzieć się o tej grupie. Na forum też jest wiele sygnaturek wyrażających niechęć do konsol.

Jesli chcesz protestowac, ze po lecie jest jesien - powodzenia.

W takie sprawy może ingerować tylko Bóg, człowiek nie ma nic do gadania. Natomiast treść pisma zależy od redakcji.

Tylko Crysis nie jest tematem numeru. Nie jest nawet gra miesiaca. Jest nia AW. I jest na okladce. Czyli sie zgadza, nie?

No właśnie napisałem, że nie musi tam być gra numeru - może być jakaś ciekawa zapowiedź. Jak ktoś chce, to się postara, a jak mu się nie chce, to się wytłumaczy, że na pc w tym miesiącu nic się nie da znaleźć i da konsole. Ja rozumiem, że to nakręca sprzedaż, ale jest to już lekko nie w porządku wobec czytelników, którzy uwierzyli w zapewnienia, że obecny poziom konsol nie będzie już powiększany.

Na miejsce konsoli? Watpie.

A niby dlaczego nie? Bo ten twój argumencik powyżej jakoś mnie nie przekonał.

A ja wole sobie poczytac jak Kratos sieka Posejdnona niz jaki wplyw maja zasilacze na zorze polarna. smile_prosty.gif No wybacz, ale to bylaby nuda. Jest publicystyka zreszta.

Z tego wynika, że wolał byś czytać czasopismo multiplatformowe, bo zamiast czytać różne ciekawostki o sprzęcie, wolisz czytać o konsolach. No ale cda nie było multiplatformowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak szczerze mówiąc jak zobaczyłem okładkę to się napaliłem, że pewnie Alan Wake zostanie jednak wydany na PC, no bo przecież inaczej nie dalibyście go na grę numeru... Ogólnie to szkoda dyskutować, bo wy w najbliższym czasie się nie zmienicie, a ja się nie pogodzę z obecnym stanem rzeczy.

Dalej nie ma wstępniaka, dalej nie ma GW, za to konsole są coraz bardziej widoczne... :rozpacz::wallbash::klnie:

Przykro mi, że po 6-letnim związku nadchodzi rozstanie. Ale nie będzie to rozwód, tylko separacja i oczekiwanie na lepsze czasy... Życzę spadku sprzedaży i wyciągnięcia wniosków.

[beeep] YOU XBOX!

[beeep] YOU PLAYSTATION!

[beeep] YOU IPAD!

GO AWAY!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z konsol mam PSP, no jeszcze AmigeCD32 ale w CDA raczej recenzji na tą konsolę raczej nie znajdę :) No chyba że ktoś z redakcji w ramach retro coś naskrobie (swoją drogą, moglibyście taki dział zrobić :), opisując naprawdę stare ale dobre gry - UFO, Megalomania, Sviw, itd :) ) , no ale wracając do nowych konsol, jakoś mi nie przeszkadza, że w CDA są konsole. XBOX-a nie mam a recenzje Alan Wake czytało się naprawdę fajnie. Jedynie czego żałuje to fakt że redakcja mało pisze o PSP ;)

Do reszty ludzi, dajcie spokój. Dobrze zrobili, miesiąc był fatalny, gier na PC nie było , więc napisali o kilku dobrych tytułach na konsole , nic się nie stało. co za różnica na czym kto gra?, gracz to gracz :)

Mam PC, często męcze PSP, jeszcze częściej CD32 i co.... mam się pokroić, zbiczować i pochlastać ? bo sprawia mi to przyjemność ? .

Powiem tak, konsolom w CDA moje zdecydowane TAK - pod warunkiem, że konsole całkowicie nie wyprą gier PC ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYTAT(latouffe @ czwartek, 13 maj 2010 - 19:08)

Nie, nie mniej gier na PC, ale wiecej artykulow o Pcetach. Nie wiem na przyklad jak hardware wplywa na ekologie albo ergonomiczne rozmieszczenie peryferiow na biurku albo "zasilacz-najwazniejsza czesc komputera" Cos co przydaloby sie Pcetowcom a nie recenzje geir na konsole.

A ja wole sobie poczytac jak Kratos sieka Posejdnona niz jaki wplyw maja zasilacze na zorze polarna. No wybacz, ale to bylaby nuda. Jest publicystyka zreszta.

Nie wiem czemu ale po juwenaliach zasiadlem do kompa i widze ta odpowiedz ktora mnie razi w oczy :P Zdaje sobie sprawe, ze Ty Smugglerze bys poczytal o Kratosie- to w takim momencie kup sobie jakies pismo dla konsolowcow. Tylko nie skazuj pcetowcow by czytali (przelatywali) jak to kratos sieka posejdona (coz sie stalo z ta piekna mitologia... :( ). Moze nie wszyscy podzielaja Twoje zdanie :)

Zycze dobranoc :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tak szczerze mówiąc jak zobaczyłem okładkę to się napaliłem, że pewnie Alan Wake zostanie jednak wydany na PC, no bo przecież inaczej nie dalibyście go na grę numeru... Ogólnie to szkoda dyskutować, bo wy w najbliższym czasie się nie zmienicie, a ja się nie pogodzę z obecnym stanem rzeczy.

Dalej nie ma wstępniaka, dalej nie ma GW, za to konsole są coraz bardziej widoczne... :rozpacz::wallbash::klnie:

Przykro mi, że po 6-letnim związku nadchodzi rozstanie. Ale nie będzie to rozwód, tylko separacja i oczekiwanie na lepsze czasy... Życzę spadku sprzedaży i wyciągnięcia wniosków.

[beeep] YOU XBOX!

[beeep] YOU PLAYSTATION!

[beeep] YOU IPAD!

GO AWAY!!!

Twoja odpowiedź jest trochę wulgarna - nie rozumiem, po co zaraz się unosić? To, że CDA chce trafić do szerszego grona graczy, dwoi się i troi, aby szystkim dogodzić jest "be", bo co? Nie masz konsoli? Tak, to powód, żeby wołać o pomstę do nieba. A to że nie ma wstępniaka - mi teżgo trochę brakuje. GW - podobno nie sprawiał już redaktorom radości, więc po co mieli go tworzyć na siłę? A spadek sprzedaży... CDA, jak już mówiłem, jest przeznaczone do większego grona graczy, więc spadek będzie trochę niemożliwy...

I jeszcze krótko - ten numer CDA bardzo mi się spodobał, wszystko w nim jest znakomite! Oby tak dalej!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej nie az tak bardzo.

A może zależy wam tylko na tych konsolach na których wy gracie?

No pewnie, bo robimy pismo dla siebie i pod siebie :) A Wydawnictwo Bauer patrzy, kiwa glowa i mowi "jasne., ze tak, chlopaki. CIeszy nas, ze za nasza kase robicie sobie dobrze, a nie tym glupim czytelnikom.

W koncu po to sa pisma, zeby sobie redaktorzy pisali o tym, co chca". Masz nas.

Jak pisałem, że nie piszecie o Wii, to Cormac odpowiedział, że konsola jest w Polsce umiarkowanie popularna. A teraz dajecie gry na iPada (jak ogólnie wiadomo, sprzęt bardzo popularny w Polsce. Znajduje się w co drugim domu).

>>>Nie ma stalego dzialu z grami na Ipada. Jako ciekawostka - przeglad gier na niego ale to nie bedzie przeciez staly dzial. Chyba, ze Ipad odniesie wielki sukces jako platforma do gier. W co watpie.

Miesiac temu byla rownie dluga zapowiedz Wiedzmina 2. Zapowiedz, nie recenzja nawet...

Co nie zmienia faktu, że dawno nie było już takiej naprawdę długiej recenzji pctowej, natomiast konsolowa tak.

Co oznacza po prostu, ze ostatnio nie bylo dobrej PC-towej gry, o ktorej warto by dlugo pisac. Niby Epizody - ale raz, ze to tylko dodatek ,dwa ze juz pisalismy o wersji konsolowej, wiec nie ma sensu o tym pisac na wiele stron. Moze podaj tytul gry na PC z ostatnich 2-3 miesiecy, ktora zaslugiwala na minimum 4 strony recenzji, a mysmy jej dali mniej?

Takimi tekstami nic nie zyskasz, bo zauwaz, ze jako jeden z nielicznych - nawet na tym forum - jestes przeciwko obecnosci konsol w CDA. Jakos nie widze masowego protestu,

Proponuję kliknąć w linka z mojej sygnaturki. Zaraz wyskoczysz, że 206 (obecny stan, ale liczba cały czas rośnie) członków, to mało, ale warto wziąść pod uwagę, że to tylko użytkownicy xfire, w dodatku ci, którzy mieli okazję dowiedzieć się o tej grupie. Na forum też jest wiele sygnaturek wyrażających niechęć do konsol.

>>>206! Wow. A forumowiczow z 50.000. No to prawie polowe masz. :P

Jesli chcesz protestowac, ze po lecie jest jesien - powodzenia.

W takie sprawy może ingerować tylko Bóg, człowiek nie ma nic do gadania. Natomiast treść pisma zależy od redakcji.

>>>Nie, od czytelnikow. :) Tylko musi byc ich DUUUUZO.

Tylko Crysis nie jest tematem numeru. Nie jest nawet gra miesiaca. Jest nia AW. I jest na okladce. Czyli sie zgadza, nie?

No właśnie napisałem, że nie musi tam być gra numeru - może być jakaś ciekawa zapowiedź. Jak ktoś chce, to się postara, a jak mu się nie chce, to się wytłumaczy, że na pc w tym miesiącu nic się nie da znaleźć i da konsole

naucz sie latac machajac uszami. "Jak ktoś chce, to się postara, a jak mu się nie chce, to się wytłumaczy".

. Ja rozumiem, że to nakręca sprzedaż, ale jest to już lekko nie w porządku wobec czytelników, którzy uwierzyli w zapewnienia, że obecny poziom konsol nie będzie już powiększany.

Wyjatki potwierdzaja regule.

A niby dlaczego nie? Bo ten twój argumencik powyżej jakoś mnie nie przekonał.

Jaki "argumencik"? Minipseudoargumenciontko. Jak juz dyskutowac sposbem "nie bede polemizowal z teza, tylko ja lekcewazaco nazwe i powiem, ze na mnie nie podzialala" to na calego. A mnie nie przekonuje w ogole twoje miauczenie. Fajnie, nie?

A ja wole sobie poczytac jak Kratos sieka Posejdnona niz jaki wplyw maja zasilacze na zorze polarna. smile_prosty.gif No wybacz, ale to bylaby nuda. Jest publicystyka zreszta.

Z tego wynika, że wolał byś czytać czasopismo multiplatformowe, bo zamiast czytać różne ciekawostki o sprzęcie, wolisz czytać o konsolach.

Wole poczytac o czyms, co mnie naprawde ciekawi, a nie ukrywam ze wole czytac o grach niz np. budowie zasilaczy. Dziwne? Nie jestesmy piosmem dla sprzetowcow glownie...

No ale cda nie było multiplatformowe.

Kiedys nie bylo tez dividikowe, a jest.

Przykro mi, że po 6-letnim związku nadchodzi rozstanie. Ale nie będzie to rozwód, tylko separacja i oczekiwanie na lepsze czasy... Życzę spadku sprzedaży i wyciągnięcia wniosków.

Bardzo mi sie podoba ta strategia budowania zwiazku "kocham cie, jestes moja jedyna miloscia... CO?! Nie chcesz isc ze mna na mecz? Zdychaj, k****!". Czytelnikow -nawet stalych - ktorzy zycza nam zle, zegnamy bez zalu, gdyz pokazuja tylko, ze laczyl ich z nami interes pt. "kocham was, bo robicie mi dobrze, a jak przestaniecie to bede mial was w dupie, wy ch***".

Zegnam ozieble i nie bede plakal.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaaa. Ludzie o co wy aferę robicie... o pare stron więcej o konsolach? Mnie wcale nie przeszkadza, że robią artykulik więcej o dobrej, konsolowej grze, zajmujący te feralne pare stron, które wam najwyraźniej przeszkadzają i przez to kilku z was rzekomo rezygnuje z czytania pisma. Ja już nie wiem, ludziom nigdy nie dogodzisz.

Może za miesiąc pismo będzie bardziej obfite w produkcje PCtowe. ja nie narzekam, jest bosko, jest na każdą platformę, jest po prostu bosko ;)

... a zrzędasy niech się fochają.

Wydajecie na to pismo raptem 15zł miesięcznie, które 15zł, przyznajcie sami, - nie jest wielkim bogactwem, a was ciekawie i konkretnie edukuje. Artykułów, wiadomości ze świata PCtów jest wystarczająco dużo, a argumentacje Smugga są jak najbardziej na miejscu. Trafiła się dobra gra, więc czemu nie poświęcić jej tych paru stron więcej... problem dla was w tym że konsolowa. Zapewne większość z was (albo w ogóle nikt) nie posiada konsol. Argumentujecie swoje zdanie w zasadzie bezpodstawnie. To pismo nie jest dostosowywane do jednostek, a do szerokiej rzeszy graczy, graczy którzy potrafią racjonalnie myśleć o rynku gier... A wy przedstawiacie najniższy poziom "trzódki"...

Poczekajcie do następnego numeru, może zrobią coś kull-sexi-czoko i dla PeCetowców. To, że w tym miesiącu nie było zbyt ciekawych gier dla PieCów, nie znaczy że CDA was w jakikolwiek sposób dyskryminuje. Sami wiecie, czym się zajmuje CDA, więc pomyślcie jeszcze dłuższą chwilę, o co wy się ich czepiacie. BUBEL...

|| A ja to czekam jeszcze na konfigurator, bo komputerek będę od podstaw składał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - otworzyłem najnowszy numer i widzę w Temacie Numeru Alana Wake'a - początkowo pomyślałem sobie, że jednak wydali na PC, w końcu od dłuższego czasu, jeszcze przed niechlubną "konsolizacją" śledziliście w zapowiedziach co się z tą grą dzieje. Przeglądam dalej, patrzę - tylko na konsolę... Szczęka mi odpadła... Co to robi w temacie numeru? Potem recenzja Liberty City Stories... Ok, ale czy tego już przypadkiem nie było? Może to, co pamiętam, to tylko zapowiedź? Jakoś nie bardzo mi się wydaje...

Dalej, dość obszerna recenzja Fallouta 3 w wersji GoTY. Zaraz, że co? Poważnie? Parę dodatków recenzowaliście wcześniej, podobnie jak podstawkę, nie dało rady wepchnąć tego do działu z reedycjami? Poważnie, wymagało to dwustronicowej recki?

Dalej... Lost Planet 2 - obszerna ładna recenzja i mała notka w rameczce - "zapewne wrócimy z recenzją blaszakowej wersji". Wybacz, ale po tym straciłem wiarę. Szczyt recyklingu, gorszy niż w wypadku kolejnej recki Fallouta 3. Jaki jest sens robić dwa razy to samo? Co więcej - w stopce napisane jest wyraźnie, że gra jest też na PC, podczas gdy we wspomnianej ramce stoi jasno, że wersja na PC będzie dostępna dopiero jesienią. To jak? Gra jest na PC i na konsole, czy dopiero BĘDZIE na PC? Zdecydujcie się do licha.

Swoją drogą, zabawne dla mnie jest to Smuggler, jak zgrabnie unikasz odpowiedzi na zarzut o ekspancji konsol, która początkowo miała nie wyjść ponad 1-2 strony, potem 8, a teraz rozrosła się do 14. Może w końcu zająłbyś jakieś zdanie i powiedział, co to u licha znaczy?

Bardzo mi sie podoba ta strategia budowania zwiazku "kocham cie, jestes moja jedyna miloscia... CO?! Nie chcesz isc ze mna na mecz? Zdychaj, k****!". Czytelnikow -nawet stalych - ktorzy zycza nam zle, zegnamy bez zalu, gdyz pokazuja tylko, ze laczyl ich z nami interes pt. "kocham was, bo robicie mi dobrze, a jak przestaniecie to bede mial was w dupie, wy ch***".

A teraz odwróćmy sytuację...

"Kochany pc, dzięki tobie wyrosłam na silne i prężne pismo, to tobie zawdzięczam to, co obecnie mam ale niestety, znalazłam sobie lepszych kochanków, mają po dwa zgrabne pady, a nie wielgachną klawiaturę i kiczowatą mychę, od tarez musisz żyć w n-kącie razem ze mną i nimi. Nie podoba się? To wyp..."

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal wierzę, że CDA nie zaniecha recenzji dobrych gier na PCta, które rzeczywiście zasłużą na te cztery lub więcej stron a nie będą na siłę rozciągać, powiedzmy sobie, kaszanek. Ja na to zapatruję się w ten sposób... To ewolucja, nie rewolucja ani sprzedanie, o ile w ogóle można o czymś takim mówić, "ideałów" PCtowych. Jak dla mnie, konsole się ewidentnie spopularyzowały w naszym pięknym kraju. Może, choć są to dane wyciągnięte z... trąby słonia (czytaj, strzelam sobie ot tak), ale zakładając, że - powiedzmy - 20tyś czytelników nie ma ani jednej konsoli lub w ogóle się z nimi nie styka a 80tyś ma, chce wiedzieć co się dzieje na rynku to rachunek zysków i strat jest łatwy do wyliczenia.

Tak długo jak recenzje konsolowe (mogą być gdzie chcą... zawsze lubię poczytać ciekawe artykuły) nie będą w piśmie kosztem PeCetowych, czyli, że "nie, nie dajemy tej gierce nawet dwóch stron... niby niezła, ale patrzecie!!! Gears of War 3!!111, dajemy osiem" tak długo 15zł z mojej kieszeni pójdzie na ich konto :D

Dziękuję. A numer już wchłonąłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz odwróćmy sytuację...

"Kochany pc, dzięki tobie wyrosłam na silne i prężne pismo, to tobie zawdzięczam to, co obecnie mam ale niestety, znalazłam sobie lepszych kochanków, mają po dwa zgrabne pady, a nie wielgachną klawiaturę i kiczowatą mychę, od tarez musisz żyć w n-kącie razem ze mną i nimi. Nie podoba się? To wyp..."

My nie zrywamy z PC, a tylko otwieramy sie na nowe zwiazki, mister. W tym swiecie poligamia jest dopuszczalna. Tak czy inaczej tych, ktorych straszliwie mierzi obecnosc konsol w CDA do czytania pisma nikt nie zmusza. Wiec jesli ktos doszedl do wniosku, ze CDA upadlo, sie zeszmacilo (bo konsole dali!) itd. - no to trudno, skoro ma taka fobie, to niech znajdzie sobie jakies pismo, ktore bedzie wylacznie o PC. A tak - to jakby wegetarianin plul do talerzy ludziom jedzacym steki... "bo to niezdrowe, niedobre, blagam nie jedzcie tego ,wroccie znow do gotowanej brukselki". Uwazacie, ze takie metody "agitacji" kogos nawroca?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie, wymagało to dwustronicowej recki?

mam takie samo zdanie dotyczace tego numeru co Ty, ale na obrone CDA trzeba powiedziec ze nie bylo dobrych gier na pc w tym miesiacu! Wiec redakcja musiala cos wymyslic... tylko czemu konsole! :S

@Up, to poligamie dopuszczamy w cda? Muzulmanskie pismo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nadal wierzę, że CDA nie zaniecha recenzji dobrych gier na PCta, które rzeczywiście zasłużą na te cztery lub więcej stron a nie będą na siłę rozciągać, powiedzmy sobie, kaszanek. Ja na to zapatruję się w ten sposób... To ewolucja, nie rewolucja ani sprzedanie, o ile w ogóle można o czymś takim mówić, "ideałów" PCtowych. Jak dla mnie, konsole się ewidentnie spopularyzowały w naszym pięknym kraju. Może, choć są to dane wyciągnięte z... trąby słonia (czytaj, strzelam sobie ot tak), ale zakładając, że - powiedzmy - 20tyś czytelników nie ma ani jednej konsoli lub w ogóle się z nimi nie styka a 80tyś ma, chce wiedzieć co się dzieje na rynku to rachunek zysków i strat jest łatwy do wyliczenia.

Tak długo jak recenzje konsolowe (mogą być gdzie chcą... zawsze lubię poczytać ciekawe artykuły) nie będą w piśmie kosztem PeCetowych, czyli, że "nie, nie dajemy tej gierce nawet dwóch stron... niby niezła, ale patrzecie!!! Gears of War 3!!111, dajemy osiem" tak długo 15zł z mojej kieszeni pójdzie na ich konto :D

Dziękuję. A numer już wchłonąłem.

No i to jest normalne podejscie...

Sam jestem graczem PC-towym. Sam wole czytac o rach na PC niz na konsolach. Al majac do wyboru trzy gry na PC z ocenami 4-5, w ktore na pewno nie zagram (bo po co...) albo jedna na konsole z ocena 9/10, w ktora TEZ nie zagram (z braku konsoli...) to mysle ze wole poczytac recenzje gry DOBREJ niz KIEPSKIEJ. Mniejsza strata czasu. Bo zreszta moze ona wyjdzie na PC. Albo u kumpla zobacze na polce i bede wiedzial, ze jest warta pogrania. Albo sobie kiedys kupie konsole i bede wiedzial co kupic. Albo chociaz po prostuy popatrze na fajne screeny, a nie na cos, co w 1999 budziloby pewnie podziw. Tak samo jak wole obejrzec dobry mecz dwoch obojetnych mi druzyn Primera Division niz powiedzmy mecz Odry Kobrachcice vs Złomrex Pyrzowice.

Poważnie, wymagało to dwustronicowej recki?

mam takie samo zdanie dotyczace tego numeru co Ty, ale na obrone CDA trzeba powiedziec ze nie bylo dobrych gier na pc w tym miesiacu! Wiec redakcja musiala cos wymyslic... tylko czemu konsole! :S

@Up, to poligamie dopuszczamy w cda? Muzulmanskie pismo :)

Takze mormonskie, polinezyjskie, chinskie, slowianskie :P

|| A ja to czekam jeszcze na konfigurator, bo komputerek będę od podstaw składał ;)

Doczekasz sie w nastepnym nr i to w dawce XXL. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"10 godzin za 200 zł" w Alan Wake osłabia. Dlaczego w takim razie w 7 godzinnym, chałowym Dante's Inferno tego nie było? Dlaczego ogólnie coś takiego nie jest brane pod uwagę?

10 godzin na dzisiejsze standardy to norma i nie tak źle, tym bardziej, że nie widać nigdzie, aby wydłużali grę na siłe. Widać recenzje powinni pisać ci, co się znają, a nie ci, co próbują. W ogóle podsumowanie recenzji jakieś takie lewarowe, bo że niby ten 1 tytuł ma pogrążyć w żałobie posiadaczy PC i PS3? Wątpliwe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|| A ja to czekam jeszcze na konfigurator, bo komputerek będę od podstaw składał ;)

Doczekasz sie w nastepnym nr i to w dawce XXL. :)

Ale super! Wlasnie pod koniec czerwca tez bede sobie skladal kompa!

Wielkie dzieki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...