Skocz do zawartości

CDA 05/2010 zawartość


Smuggler

Polecane posty

GTX470 jest bardzo głośny w 3d. Nie wspomnieliście o tym. Jak można było tego nie zauważyć?!

Niech bedzie, ze jeden blad autora. I to go dyskwalifikuje i niszczy recenzje?

Ponadto w recenzji można przeczytać, że cena GTX470 jest bez rewelacji. Czyli można to zrozumieć, że mogło być lepiej ale źle nie jest.

Trzymajmy sie tego, co napisalismy, a nie tego jak to zinterpretujesz. "Bez rewelacji". Nic nadzwyczajnego.

Natomiast produkt GTX 470 jest horrendalnie drogi w stosunku do swojego konkurenta na rynku HD5850.

A dokladnie to o ile (procentowo?)

W tej chwili w cenie GTX 470 można sobie kupić HD5870. Nie uważacie, że gracze powinni o tym wiedzieć?

Gdy bedziemy porownywac kilka kart - na pewno to zauwazymy.

Tak w ogóle to czemu nie porównujecie sprzętu do konkurencji z tego samego segmentu.

Mozemy. Konstruktywna propozycja. Thx.

o, ze "kregi milosnikow kart graficznych" (pewnie z 1000 osob w Polsce) sie z niej smieja i twierdza, ze sami napisali by 100x lepsza recenzje (ich zdaniem) mnie naprawde nie kreci. Jak ktos sie czuje mocny, zachecamy do wspolpracy z CDA

Nie wierzę, że takie pismo jak CDA nie mogłoby dogadać się z jakimś portalem testującym karty graficzne czy ogólnie sprzęt komputerowy.

Gdybysmy czuli taka potrzebe. Ale jesli ktos sam czuje sie mocny, to zapraszamy, zweryfikujemy to i go.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 430
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
A dokladnie to o ile (procentowo?)

Radeon jest tańszy o około 500zł to daje jakieś 33%

Zresztą tą samą informację możesz znaleźć w recenzjach o których wspominałem.

Przyjęte ceny detaliczne:

- Radeon HD 5970 2GB - 2149 zł

- GeForce GTX 480 1.5GB - 1999 zł

- GeForce GTX 470 1.2GB - 1499 zł

- Radeon HD 5870 1GB - 1299 zł

- Radeon HD 5850 1GB - 999 zł

Źródło IN4.pl

GeForce GTX 470 ma być rywalem Radeona HD 5850, ale cena tej karty mówi coś zupełnie innego. Sugerowana cena producenta to 1300 zł, a faktyczna jest jeszcze wyższa, bo przeważnie wynosi od 1400 do 1500 zł. Dla porównania, Radeona HD 5850 bez problemu można kupić za około 1000 zł, a Radeona HD 5870 ? za około 1300
Źródło PCLAB

Faktycznie cena bez rewelacji. Nic nadzwyczajnego :tongue:

Niech bedzie, ze jeden blad autora. I to go dyskwalifikuje i niszczy recenzje?

Właściwie to błędów merytorycznych nie ma oprócz wspomnianym przeze mnie hałasie. Zastanawiające jest jednak, że autor tego nie zauważył. Zresztą bardziej daje do myślenia wysokie oceny Fermiego. Bo to świadczy o tym jak autor postrzega te minusy[wg Marchewy są to minusy nieistotne, z czym większość recenzentów z sieci na pewno by się nie zgodziła]. Ktoś przeczyta recenzje u Was i pomyśli 'Okej są tam jakieś minusy, ale karta dostała wysoką ocenę więc musi być dobra' A prawda jest taka, że zakup Fermiego jest pomyłką. Co do oceny to tak jakby grze która ma rewelacyjną grafikę, ale słabą fabułę, płytkie postacie, masę bugów i niedociągnięć nagrodzić wysoką oceną. Masa minus, rewelacyjna grafika i wysoka ocena.

Gdybysmy czuli taka potrzebe. Ale jesli ktos sam czuje sie mocny, to zapraszamy, zweryfikujemy to i go.

Skoro zrobiliście więcej miejsca dla gier konsolowych to czy nie znalazło by się więcej miejsca dla fachowych recenzji sprzętu komputerowego? Plan ambitny, ale może warty uwagi?!

[Chociażby moja fascynacja sprzętem komputerowym wzięła się właśnie od gier. Wydaję mi się, że takich osób jak ja jest więcej] . No chyba, że już badaliście tą możliwość i okazało się, że nic z tego nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby nie bylo jalowego miedlenia - mysle, ze autor recenzji sie tu wypowie gdzies w poniedzialek czy wtorek w tej sprawie.

Sprzet - nie jestesmy pismem sprzetowym, watpie czy wiecej i bardziej szczegolowych testow sprzetu to jest cos, o czym marza nasi czytelnicy, ale nie bede mowil, ze nie. To od czytelnikow zalezy,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tempora,

konsolowa giera na okładce :)

mnie tam to akurat cieszy- od ponad roku nie gram na PC, chyba, że w starocie na Eee.

Jak to mówią- jeśli komuś nie pasuje, nie musi kupować, albo wyciąć okładkę i wyrywać strony z recenzjami konsolówek.

Mnie np nie pasuje, że dajecie pełniaki tylko na PCta, żądam pełniaków na x360!! :D :D :D skoro już konsolujecie się na tyle, to dajcie też giery!!

Ot taki żarcik, od osoby, która wydaje tyle kasy na bardzo dobre czasopismo z płytą, która leży w szufladzie, wyjęta co najwyżej raz żeby przekopiować Action Maga i muzykę na HDD :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem CDA z maja. Przyciągnęła mnie informacja o Runes of Magic i gratisach do tej gry umieszczone na obwolucie. Nigdy nie grałem w RoM i gratis był dla mnie dodatkowym atutem żeby sprawdzić tę grę. NIGDZIE nie było informacji, że trzeba posiadać konto na forum i to założone przed 3 maja!!! Może nie jestem stałym czytelnikiem i nie kupuję każdego numeru po kolei, ale CDA kupuje od wielu lat i posiadam już pewną kolekcję egzemplarzy. Jedyne czego nie zrobiłem, to nigdy nie zarejestrowałem się na forum, bo nie czułem takiej potrzeby. Na stronie 128 CDA05/2010 jest napisane: Prezent dla czytejników CDA. A co? Ja nie jestem czytelnikiem? Szanująca się gazeta powinna była dodać kod do gry do egzemplarza gazety - nie byłoby pseudoproblemu zakładania wielu kont przez jedną osobę na forum, tak jak to zostało stwierdzone na stronie 128 majowego wydania. A może nawet dzięki temu sprzedali byście więcej egzemplarzy.

Jeśli wprowadzacie takie ograniczenia, to powinno to być napisane WIELKIMI LITERAMI na pierwszej stronie, a nie małym druczkiem i z uśmiechem w środku gazety.

Zapewne gdyby nie ten pseudo gratis, to tego egzemplarza gazety bym nie kupił (no może jedynie ze względu na SCII). Powiem szczerze czuję się oszukany.

Nie proszę o ten felerny kod, choć byłoby miło gdyby CDA się zrefleksowało i dało jakieś zadośćuczynienie czytelnikom.

Przypominam też redaktorom CDA: "Nie ma krytyki szkodliwej. Tylko brak krytyki przynosi szkodę!" Czytam czasami Action Reaction i widzę, że nieraz nawet dzieciom nie odpuszczacie...

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...