Skocz do zawartości

Maja Lidia Kossakowska - "Siewca Wiatru"


araevin

Polecane posty

To zależy od gustu.

ale pamietajmy, ze moze byc to kwestia gustu.

Cieszę się, że się zgadzamy ;)

Kiedy zakładałem ten temat, byłem zachwycony Siewcą. Teraz mam za sobą takie książki, jak chodźby A Song of Ice and Fire. A jeśli ktoś chce coś bliższego nam Polakom, to niech dajmy na to Lód Jacka Dukaja (którego nie przeczytałem do końca, ale i tak mam o nim pewne wyrobione zdanie). Oba te dzieła są nieporównywalnie głębsze od Siewcy Wiatru, ale z pewnością są trudniejsze i dla wielu ludzi mniej atrakcyjne i nie czyta się ich tak łatwo jak książki Kossakowskiej.

Jeśli ktoś preferuje książki łatwe, szybkie i bogate w akcję, takie jak Siewca, uzna go za lepszą od Lodu. A jeśli ktoś (tak jak ja) preferuje książki bogatsze, acz trudniejsze, jak Wspomniana Gra o Tron, albo inne z tej serii to właśnie je uzna za lepsze.

Kwestia gustu, jak raczyliśmy zauważyć ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Skończyłem czytać Siewcę wczoraj wieczorem. Naprawdę, całkiem niezła książka. :)

Co prawda przeszkadzała mi czasami długość rozdziałów, były też momenty nudne, ale ogólne wrażenie jest pozytywne. Najbardziej podobały mi się bitwy, które są chyba największym plusem powieści. Książka jest bardzo ładnie wydana, niestety trzeba za to nie mało zapłacić. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...