Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mikolaj

wadliwa (?) karta graficzna

Polecane posty

Bless Ya!

Mam problem z moją kartą graf.

Kiedy gram dość długo (np. w Dragon Age, chociaż w takim Crysisie wystarczy czasami 15 minut) na ekranie pojawiają sie jakieś kropki, rozwalają się tekstury itp. ogólnie nie da się grac! Po wyłączeniu gry kiedyś wyskakiwał komunikat że sterownik nvidia przestał działac, ale teraz (gram w dragon Age) nic takiego się nie wyświetla, po prostu karta dostaje świra (tak mi sie wydaje) i rozwala mi wszystko na ekranie. czasami da się wyłaczyc gre i jest ok, ale nie zawsze, bo dzieje się też tak że artefakty pojawiaja się także na pulpice i trzeba restartowac.

Moj sprzet jest w sygnaturce. Dodam jeszcze że jak nie gram czyli generalnie jak nie obciazam za bardzo karty to problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z twojego opisu wynika to na problem z temperaturami. Z jakiej wersji sterownikow korzystasz? Jakie sa temperatury karty w stresie / idle? Jakie masz chlodzenie i obieg powietrza w obudowie? Przepis na ciasto:

1. Otworzyc komputer

2. Wyczyscic wszystko z kurzu

3. Wyjac karte graficzna i ja porzadnie odkurzyc (np sprezonym powietrzem, pedzelkiem etc)

4. Zamknac kompa i sprawdzic.

Jak nie masz lub masz kiepski obieg powietrza to trzeba w cos sie zaopatrzyc co poprawi cyrkulacje. No ale poczekamy na twoja odpowiedz :)

EDIT: Zaraz, zaraz? A co z pulpitem? Problem czasami jest, ale go nie ma?

(...)bo dzieje się też tak że artefakty pojawiaja się także na pulpice i trzeba restartowac.

(...) Dodam jeszcze że jak nie gram czyli generalnie jak nie obciazam za bardzo karty to problemu nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radzę dokupić jakieś tanie wiatraczki do obudowy może coś od Arctic Coolinga. Identyczny problem miałem z podkręconym 8600GT tylko, że w niektórych grach i na pulpicie też występował, po niewielkim "odkręceniu karty" wyczyszczeniu jej wgraniu najnowszych sterów i montażu wiatraczków problem zniknął :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... karta w spoczynku ma jakies 40- 42 C natomiast jak wystepuje problem... cóż... tutaj jest juz ponad 80.

Co do chłodzenia, to tutaj mozecie miec racje, nie mam ani jednego wiatraczka na obudowie (sic!)... miałem już kupić jakiś czas temu ale jakos ostatecznie nie kupiłem, chyba czas najwyższy jednak coś zakupić.

Idąc dalej, mam najnowsze stery ze storny Nvidii.

Za chwile zabiore się za odkurzenie sprzętu, a co dalej .. hm.. chyba jutro bede kombinował jakiś wiatraczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki juz zmienialem nie raz,

a co do tego przewieu to jak ? ze jeden z przodu mi np wyciąga powietrze a dwa z tylu wciagaja ? albo na odwrot ? Bo mam tylko standardowe chlodzenia procka plyty i karty graficznej... no do tego dochodzi wiatraczek od zasilacza ale nic poza tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, odkurzyłem sprzęcik... no niby troche w dół z temperatura, ale zdecydowalem się na zmiane obudowy, ponieważ moja obecna jest już nieco odrapana i powgniatana itp.... w sumie ma juz ponad 7 lat... hehe

Ale wracając do sprawy, mam do wydania ok, 300 zł, potrzebuje obudowę + ewentualne wiatraczki... pomoze ktos wybrac ? hm ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...