Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

AveKaja

Telefon - szukam

Polecane posty

Czyli Magic wyniósłby mnie taniej, więc:

-Mógłbym poprosić o małe prównanie Galaxy i Magica (za i przeciw)

-podanie prawdopodobieństwa na stworzenie "fanowsko" WM 7 pod Starsze telefony niezintegrowane (np.Tośka K0nrada)

PS.Te wejścia miniUSB i slot na kartę mają jakieś zabezpieczenie przed kurzem, bo na zdjęciu były otwarte?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-podanie prawdopodobieństwa na stworzenie "fanowsko" WM 7 pod Starsze telefony niezintegrowane (np.Tośka K0nrada)

PS.Te wejścia miniUSB i slot na kartę mają jakieś zabezpieczenie przed kurzem, bo na zdjęciu były otwarte?

WP7 na starsze telefony to ciężka sprawa - system opiera się na innym jądrze, pewnie inaczej będą musiały wyglądać doń sterowniki, więc do starszych urządzeń pewnie będzie o nie ciężko. Dodajmy jeszcze kwestię wydajności - 'siódemka' ma wysokie wymagania co do sprzętu.

Ale kto wie - nie znam się na tym, może będzie to możliwe. Na pewno znajdą się chętni, by spróbować, a najpoważniejszym kandydatem do takich prób jest HTC HD2 - bo spełnia wymagania, a HTC ma największe wsparcie od strony społeczności.

Wejście miniUSB i slot microSD nie są niczym zakrywane. Z tym, że w slocie na kartę zawsze karta siedziała, więc poniekąd było zasłonięte :).

Czyli Magic wyniósłby mnie taniej, więc:

-Mógłbym poprosić o małe prównanie Galaxy i Magica (za i przeciw)

Wymienię istotne różnice, a co jest wadą, a co zaletą - sam oceń.

Galaxy Spica (i5700) - lepszy procesor, wsparcie DivX i Xvid 'prosto z pudełka'; D-pad, dostępna aktualizacja do Androida 2.1 (póki co - wersja beta oficjalnego romu)

Galaxy (i7500) - duża wbudowana pamięć (8GB), ekran AMOLED, oficjalnie utkwił na Androidzie 1.6, najmniej pamięci RAM, D-pad.

Magic - lepszy układ 3D (obsługa OpenGL), interfejs SenseUI, oficjalnie utkwił na 1.6, ale - duże wsparcie społeczności, trackball (kulka), w nowszej rewizji najwięcej RAMu, brak gniazda słuchawkowego,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, chodziło mi o brak standardowego wyjścia jack 3.5mm - tak jak pisał xandi, poprzez gniazdo extUSB podepniesz, podobnie jak w mojej Toshibie (do niej mam nawet zrobioną własnoręcznie - kosztem zestawu słuchawkowego co prawda - krótką przejściówkę na 'jacusia', podobną do tej z postu powyżej).

Oba modele Galaxy, podobnie jak Hero, mają gniazda 3.5mm, co umożliwia np. równoczesne słuchanie muzyki i ładowanie telefonu.

A Spica jest tania, bo... jest tania :D. Można korzystnie kupić w Erze lub Play, więc ceny nie są tak wygórowane, jak modeli HTC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam nadzieję że cena Spica nie przekłada się na jego jakość względem HTC. Bo czułbym się zawiedzony jakby np. gorzej działało Wi-Fi, albo byłyby problemy z softem, więc mam nadzieję, że nikt mi tu "bubelka" nie wciśnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, jednak jakby co to Spica, bo o tym Hero KomórkoManiak nieprzychylnie pisze (szybko niszcząca się obudowa, cichy głośnik, problemy ze słuchawkami (AKG czy Sennheisery mają płaski dźwięk i brak basu, a ich słuchawki wraz z telefonem sprawują się lepiej) itp.). I małe pytanka:

-Czy na ekrany pojemnościowe można znaleźć rysiki?

-Czy jakikolwiek Smartfon ma lampę błyskową w telefonie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest coś takiego jak pojemnościowe rysiki. Do kupienia na All za jakieś 25zł.

Lampa błyskowa... Tak, są takie sprzęty, tylko po co to komu? Aparat w telefonie, to słaby aparat. Nawet najlepsze sprzęty nadają się do tego, jak maluszki na autostradę. Da się, czasem nawet ładnie, ale na dłuższą metę to głupota. Lampę traktuj jak zwykły dodatek, niech nie przeszkadza Ci ona w podejmowaniu decyzji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zastosowanie lampy błyskowej w telefonie to... latarka krótkodystansowa ;]

Do zdjęć się niespecjalnie przydaje, chyba, że koniecznie koniecznie musisz sfotografować coś, co jest względnie blisko, a jest ciemno, a ty nie masz aparatu. Tak jak pisał Gofer - przejmować się brakiem flesza nie ma co, są istotniejsze rzeczy w smartfonie :).

Co do jakości zdjęć - zasadniczo wystarczy, by okazyjnie i na szybko coś uwiecznić - ja np. komórką fotografuję swoje prace na rzeźbie, aparatu nie chce mi się targać (i brudzić gliną) jak i wszelkie ogłoszenia, plakaty etc, które uznam za interesujące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...