Jump to content
Lord Nargogh

Hardcore n' Classics

Recommended Posts

W tym temacie zadajemy i zgadujemy wszystkie baaardzo stare bądź mało znane gierki. Roguelike'i, stare klasyki, tytuły z commodore, amigi - wszystkie, które są starsze niż powiedzmy 10 lat. Jeśli maja być młodsze, to mają być mało znane :]

Forma zagadek - dowolna. Może być cytat, screen, zagadka słowna... cokolwiek.

W związku z tym mała prośba: starajcie się nie dawać w pozostałych tematach zagadkowych do zgadnięcia tytułów starszych niż ok 10-letnie.

Ja głupi jestem, bo przeciez od razu powinienem się zorientować...

zagadkah.png

:cool:

Edited by OSH

Hmm. Oczywiscie, to jest gra z C-64. Ma sporo wspólnego z legendarną strategią Laser Squad :)

Gwoli wyjaśnienia, to jest Gryzor na ZX Spectrum - tak też się nazywa europejska konwersja japońskiego automatu Contra z wiadomo jaką grą. Gryzory pojawiły się też na inne komputerki ośmiobitowe. Probotector to ocenzurowana, europejska wersja późniejszych gier z cyklu (począwszy od osławionej pegazusowksiej wersji oryginału). Ach jaki ja mądry jestem :happy:

Zadaje OSH!

zagadkab.png

Wbrew pozorom to jest gra :P

Ramzes, to nie jest Hacker. (Hacker II zresztą też nie).

Edited by OSH

Zagadka jest faktycznie bardzo trudna...Część nazwy stanowi jedna z liter alfabetu greckiego... ta litera występuje w pewnej słynnej frazie z Biblii.

Brawo niko22. Jedna z najdziwiniejszych gier, w jakie grałem na C-64...prawdę mówiąc do dziś nie rozgryzłem, o co w niej chodzi. Przy okazji, nie ma kto instrukcji do niej? :laugh:

Ok, po naradzie z Ramzesem uznaliśmy że czas zmienić zagadkę. Poprzednia była piekielnie trudna, według moich własnych doświadczeń i źródeł jest to The Final Day na Atari ST. Niestety przyznaję się do błędu, bo w internecie nie znalazłem wzmianki o istnieniu takiej gry. Widocznie baardzo mało znany tytuł.

Nowa, mam nadzieję mniej hardcorowa zagadka:

whatsi.jpg

Edited by niko22

Na początek może tak, w jakiej grze zwalczaliśmy m.in. takich przeciwników:

ooo.gif

Jak będą problemy(nie sądzę) dam resztę obrazka.

Edited by niko22