Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Prezentacja możliwości HTML5

Polecane posty

200px-HTML5.svg.png

Firma Google zaprezentowała HTML5 na przykładzie popularnej gry Quake II, w którą można zagrać z pozycji przeglądarki internetowej. Strona internetowa otwiera się tylko w przeglądarce obsługującej Google Code, czyli (jak na razie) Chrome i Safari.

Google zapewnia, iż Adobe Flash może niedługo stanąć w cieniu nowego standardu HTML5. Według techCrunch, Google rozpoczął od portu Jake2 Java (gry Quake II) i przeniósł go do Google Web Toolkit, renderując za pomocą WebGL, a na końcu zapisać go do Javascript.

Efekt pracy firmy Google można zobaczyć na poniższym filmiku:

Youtube Video ->Oryginalne wideo

Do którego link poniżej:

http://www.youtube.com/watch?v=XhMN0wlITLk

Źródło: PCLab.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowy nie dam, bo jeszcze nie sprawdzałem, ale z tego co widzę na stronie projektu, to grę można odpalić na każdej przeglądarce zbudowanej w oparciu o WebKit, tylko nie wiem w jakiej dokładnie wersji, a więc najprawdopodobniej dochodzi jeszcze kilka mniej popularnych przeglądarek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Up:

Opera też? Przyznam, że nie znam się na tym, a takie "przeglądarkówki" (QuakeLive, BF: Heroes) omijają ją z powodu jej "zamknięcia". Może gry w HTML5 byłyby możliwe do odpalenia na dowolnej przeglądarce, bez konieczności instalowania pluginów...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o to, czy silnik przeglądarki obsługuje odpowiednie technologie. Z tego co mi wiadomo obecnie tylko WebKit obsługuje WebGL. Opera jest zbudowana w oparciu o autorski silnik renderujący, więc w Operze najprawdopodobniej nie da się tego w tej chwili odpalić. Podobnie silniki Gecko (zastosowany w Firefoxie) i IE również nie obsługują odpowiednich technologii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...