Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Pasywny radiator dla GTX470 i 480

Polecane posty

Thermalright zaprezentował nowe chłodzenie pasywne dla kart GTX 470 i 480. Chłodzenia noszą nazwę Spitfire HR-03 GTX i HR-03.

Oba produkty różnią się od siebie ułożeniem żeberek. Oba składają się z aluminiowego radiatora i sześciu ciepłowodów. Do zestawu nie jest dołączony żaden wentylator, więc biorąc się za mocniejsze podkręcanie trzeba dokupić sobie go na własną rękę. Producent twierdzi, że jego zestaw bezproblemowo chłodzi karty z wykorzystaniem jedynie pasywnych elementów.

Spitfire HR-03 GT posiada radiator zamontowany równolegle do PCB, natomiast w drugim modelu jest on zamontowany prostopadle do rdzenia.

Cena i data premiery nie jest jeszcze znana.

Źródło: twojepc.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakkolwiek schładzacze Thermalright są naprawdę dobre, to twierdzenie, że sobie poradzą z tymi kartami w pasywie wydaje mi się trochę nieporozumieniem. Te karty są gorące, a nie referencyjne konstrukcje już są wyposażane w dwa wentylatory, albo nawet w bloki wodne. Nawet jeśli ktoś miałby ochotę na pasyw, to musiałby zapewnić w obudowie cyrkulację na poziomie tornada, a to już cicho nie będzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie pasywne chłodzenie na te geforce'y to zły pomysł. Na pewno utrzymają temperatury karty po niżej 100C w spoczynku ale w grach wydaje mi się że na długo nie starczą. Kiedyś mój stary stary staruszek GF 7600GT z potężnym pasywnym chłodzeniem Gigabyte'a nie dawał długo rady w grach a co dopiero GTX470 i 480...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...