Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Juras92

Rozwiązany: A4Tech 748k - problem z instalacją

Polecane posty

Witam. Kupiłem mysz A4Tech X-748k. Po jej podłączeniu do wolnego USB, zresetowaniu kompa mysz nie działa. Pisało, że znaleziono nowy sprzęt, przycisk do zmiany rozdzielczości świeci się na zielono, ale mysz nie reaguje. Odłączyłem ją, podłączyłem starą mysz(A4Tech SWOP-3) i zainstalowałem sterowniki, co nic nie dało. W czym tkwi problem? Co zrobić, aby mysz działała?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Enabled jest jak najbardziej dobrze, ale dziwne że ci nie działa jeżeli świeci się przycisk od czułości. Ja mam A4Techa X-750 i od razu po podłączeniu mi działała, potem tylko po zainstalowaniu sterowników sobie ją skonfigurowałem. A spróbuj zainstalować sterowniki od innego typu myszki tej firmy, znajdziesz je na stronie ich, może to coś pomoże bo większośc myszek jest podobna. W najgorszym wypadku trafiłeś na wadliwy model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego zasilacza nie ma. Przypuszczam, że chodzi o MC 530 Carbon, ale głowy nie dam. W każdym bądź razie załatw miernik i sprawdź napięcie jakie jest podawane na linii +5Vsb, gdy myszka jest podłączona. Możesz też zobaczyć co się stanie, gdy podłączysz myszkę do innego portu USB, ale wygląda to na problemy z zasilaniem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Nie mogę włożyć czerwonego do filoetowego, a czarnego do czarnego we wtyczce 20 lub 24pin(podłączona do płyty głównej). Nie chce wejść. Od której strony to włożyć? Obok kabelka wkładam i nie mogę. Pchać na siłę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się. Z podłączoną myszą wyszło 5.20V(komputer był obciążony, miałem otwartą grę). Według tabelki to jest w normie. To wina zasilania, że mysz nie działa? A tak przy okazji: mysz była zamawiana w megamarket.org.pl W regulaminie sklepu pisze, że musi być karta gwarancyjna, aby dokonać reklamacji. Ja nie dostałem żadnej karty gwarancyjnej ani nawet paragonu, a pisało, żę mysz ma gwarancję na 24 miesiące. Czyli ja nie mam gwarancji? Napisać do sklepu maila w tej sprawie, czy to coś da?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa na innych kompach, to nic nie da, bo napiszą, że towar jest sprawny i jeszcze obciążą Cię kosztami przesyłki. Napięcie w normie, więc to raczej nie jest wina zasilacza, ale nie wiem jaka może być przyczyna. Spróbuj ściągnąć i uruchomić jakąś dystrybucję LiveCD GNU/Linuksa i sprawdź, czy w niej działa. Mało miejsca zajmują np. SLAX i DamnSmallLinux.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w tej sprawie możesz pisać.

Slax for USB is distributed as a TAR archive. Simply unzip it to your USB device and run bootinst.bat (or bootinst.sh) to make it bootable.

Lub na polskiej wersji strony

lax na USB rozprowadzany jest jako archiwum TAR. Wystarczy wypakować jego zawartość na Twoje urządzenie USB i uruchomić bootinst.bat (albo bootinst.sh) by stał się bootowalny.

Potem musisz jeszcze ustawić w BIOSie opcję, by system bootował się z pamięci USB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...