Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość rekin22a

Moje programy czyli....

Polecane posty

Gość rekin22a

Programowanie dopiero zaczałem w wieku 14lat :)

To moje pierwsze programy oraz bonus ;p

To tak w skład wchodzą:

Kalkulator

mennica państwowa

średnia klasowa

napisane w c++

+ bonus

Link:

LINK PADŁ!!!

Pozdro i dzienki za ocenki ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile się uczyłeś Cpp zanim napisałeś te programy? :P bo to poziom pierwszego dnia nauki c++ więc nie wiem czy powinno się chwalić czymś takim ale działają i jest ok, i jeżeli to twoje 1 programy to jest gites. Teraz czekać aż wrzucisz tu coś zrobionego z WinAPI a może allegro lub SDL? :)

Gra jest okej, pogratuluję mimo to że ktoś pomagał ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekin22a

Dziękuje za pierwszą opinie,

Ciekawe jak sie podoba moderatorom i expretom działu ;p

Pomagał na zasadzie sprawdzał kod żródłowy czy dobrze pisze i ewentualnie poprawiał ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile masz lat nie ma znaczenia - niektorzy zaczynaja w wieku 10 a inni jak maja 24 i wszyscy moga byc rownie dobrzy. :oczko2: Jesli chodzi o jezyki to zdecyduj sie czy uczsz sie c++ czy delphi bo nauka dwoch jezykow rownoczesnie na dobrze ci nie wyjdzie :P. A co do tych programow w c++ - na poczatku szkoda czasu na pisanie wielu aplikacji bo jak narazie masz male mozliwosci i te wszystkie programy nic nowego cie nie naucza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja z tym aby lepiej na początku nie mieszać języków, ale gdy już zna się jakiś język (najlepiej C++ bo najbardziej rozbudowany) nauka innych to kwestia zmiany składni i poleceń, filozofia i logika pozostają takie same :) Ale z tym aby nie pisać wiele programów się nie zgodzę... powinieneś pisać jak najwięcej, bo pisać w jakimś języku uczysz się właściwie tylko poprzez pisanie w nim. Książka daje ci podstawy, tutoriale podsuwają inne rozwiązania różnych rzeczy, ale "myślenia" w tym języku musisz nauczyć się sam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McChicken : Nie zrozumiales o co mi chodzilo - w programowaniu glownie chodzi o samodzielne rozwiazywanie problemow a z programow typu kalulator itp sie tego nie nauczy. Podejrzewam ze nie skonczyl jeszcze zadnego tutoriala ani ksiazki wiec lepiej by bylo gdyby najpierw do tego sie bardziej przylozyl a potem do wlasciwego programowania.

Rekin22a :Sproboj SAM napisac kolko-krzyzyk z dzialajacym komputerem-graczem. Na twoim obecnym stopniu zaawansowania powwinno ci sie to udac (oczywiscie to nie bedzie tak jak z kalkulatorem - trzeba troche pomyslec i czasami poszukac w google). Tylko nie sciagaj gotowcow bo tak niczego sie nie nauczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez kodów źródłowych, to możemy co najwyżej napisać, czy programy działają.

Pierwszy sprawdzony, czyli kalkulator nie działa. Tzn. niby działa, ale co mi po kalkulatorze, który obsługuje tylko liczby całkowite?

Z oceną wstrzymam się do czasu, aż zobaczę kody, no i program okienkowy (dodatkowe plusy za użycie Qt4, bo lubię te biblioteki ;p).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony daje 5 :) . A to dlatego, że na początku nie można wymagać czegoś więcej, sam tak zaczynałem. A i na takim kalkulatorze poprzez dodawanie różnych nowych funkcjonalności można się trochę nauczyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekin22a

@wichniar24 Jak będę miał czas zaczne robić.

@sevard Musze poszukać kodów żródłowych ;p

@melon1992 Bardzo łatwo grać w kości .

krok 1 to po włączeniu gry dusisz start

wyskakuje ci losowa kostka i tu sie zaczyna cała gra

krok 2 obstwiasz ile twoim zdaniem wyleci oczek na kostce i jak trafisz to dostajesz tyle pkt ile było na kości.

@melon1992 Średnia Klasowa to mój pierwszy program.Nie rozwijam go już

teraz napisze o mojej dalszej rozrywce w programowaniu.

Napisałem 2 programy ale ich nie wstawie.

1. To aplikacja okienkowa w c++ która po włączeniu wyświetla komunikat "Witaj Na Komputerze".

Tak nie wstawie ponieważ podczas jej włączania na każdym z komputerów testowych 3 (wrzystkie z XP) wychodzi dodatkowe "coś" to znaczy tak jakby okienko cmd ale puste.

2.To aplikacja a dokładniej program w J2ME o nazwie "notatnik".

Nie wstawie bo dopiero go robie.Narazie mam tylko okno do wpisywania tekstu.Nie ma opcjii zapisz oraz wczytaj,

po drugie nie wyłącza się mimo danego polecenia.i jeszcze jeden problem.Na moim telefonie nazywa sie bez zmieniania nazwy notatnik A na SE k600I nazywa się helloMidlet.

P.S. Sevard jak reszta programów działa i czy są jakieś błędy????

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co widzę bez kodów źródłowych:

Mennica - brak zabezpieczenia przed przekroczeniem zakresu, no i można wpisać ujemną liczbę monet do wyprodukowania.

Kości - nieintuicyjny interfejs i dziwny sposób naliczania punktów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw. tak wyglądała moja 1 zaczęta ale nieskonczona w ogóle prawie gra w c++, po 1 dniu nauki cpp :)

[CIACH]

Nie podczepiaj się do cudzych tematów z własnymi problemami. Jeśli chcesz, żeby ktoś ocenił, to załóż własny temat, bo ja nie wiem co chcesz z tym zrobić. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekin22a

Poprawiłem kalkulator działa wrzystko.

Kod:

KOD

//Include

#include <iostream>

using namespace std;

int main()

{

char znak;

int a,b;

cin>>a>>znak>>b;

switch(znak)

{

case '+':

cout<<a+b<<endl;

break;

case '-':

cout<<a-b<<endl;

break;

case '*':

cout<<a*b<<endl;

break;

case '/':

cout<<a/b<<endl;

break;

}

}

system("Pause");

return 0;

}

Jaką komendę napisać żeby zablokować wpisywanie ujemnych oraz większych niż da się w Mennicy.

Nowa aplikacja w APIi.

Kod:

KOD

#include <windows.h>

#include <fstream>

int WINAPI WinMain(HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nCmdShow)

{

MessageBox(NULL, "Witaj na komputerze.", "Witaj!!", MB_ICONINFORMATION | MB_OKCANCEL);

return 0;

}

Zacząlem pisać w Visual Basic stwierdziłem że będzie łatwiej niż w c++ a podobnie do delphi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką komendę napisać żeby zablokować wpisywanie ujemnych oraz większych niż da się w Mennicy.

Niestety nie mam kodu tego programu Mennica, który napisałeś. Ale napisałem coś takiego:

while (kasa<=0||kasa>1000)        //jesli wpisana kwota (kasa) jest mniejsza badz rowna zeru lub wieksza od tysiaca (nie wiem do ilu
                                   //miales ograniczenie ja dalem 1000) to wykonuje sie petla while
                              
                              
    {
        cout << "podaj wartosc z przedzialu (0;1000> ";           //uzytkownik jest proszony o podanie kwoty z przedzialu az do skutku
               cin >> kasa;                            
               }
              
                          cout << "dobrze ";             //jesli za pierwszym razem poda kwote z przedzialu petla jest pomijana i wykonuje
                                                        //sie dalszy ciag kodu

Jak pisałem nie mam kodu tego programu więc już sam musisz wstawić to w odpowiednie miejsce, mam nadzieję, że o to Ci chodziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rekin22a

Nie będę się wykłucał , to zależy od poziomu zaawansowania osoby która programuje.

Przeglądarka była napisana w VB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką przeglądarke można zrobić w minute :P

Jeśli masz zamiar robić programy poprzez wstawianie gotowych rozwiązań ( przeglądarka : windows application + 1 button + 1 web browser + 1 text box + dwie linijki kodu łaczace text box z web browserem) to daj sobie lepiej spokój bo w ten sposób nic nie osiągniesz. To tak jakby programista się chwalił że zrobił gre w "The games factory".

Naucz sie podstaw c++ a potem bierz sie za api.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam zrobiłeś tę przeglądarkę? Jeśli tak to brawo. Ile czasu się uczysz c++, bo widzę, że robisz spore postępy?

Przeglądarka w najprostszej formie ale działa. :ok:

No rekin22a jeśli to prawda co mówią pozostali to zrobiłeś mnie w konia. :tongue: Chyba trochę za bardzo Cię wychwaliłem, ale to moja wina, bo nie doczytałem, że piszesz w Visual Basicu. Nie znam tego języka, ale najwyraźniej jest łatwiejszy od c++ skoro można napisać taką przeglądarkę w parę minut. Myślałem, że napisałeś to w c++ i stąd ten podziw (bo w tym języku nie byłoby to takie proste). Widać, że idziesz na łatwiznę, skoro zacząłeś uczyć się c++ to najpierw go opanuj, bo to naprawdę podstawa i jeżeli ją opanujesz będziesz umiał programować praktycznie w każdym języku. To Twój wybór, ale kombinujesz jak koń pod górę z tymi językami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On to chyba robił w c++ i wbrew pozorom to naprawde jest proste. Kompilatory takie jak Micorosoft Visual C++ mają wbudowane takie funkcje dzięki którym jednym kliknięciem można stworzyć dowolny przycisk (button) ; pole web browserowe czy też wiele innych - wszystko jest na bierząco wyświetlane w formie graficznej. Screen (sory że wszystko takie czarne ale taki mam styl windowsa)

A gdy to juz ma sie gotowe to wystarczy kilka linijek kodu aby to wszystko połączyć. Oto cała sztuka takiego "programowania".

W 100% procentach zgadzam sie z readeremCDA:

nauczysz sie visual basica - co będziesz z tego miał - nic

nauczysz sie c++ - każdego innego języka nauczysz sie 10 razy szybciej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...