Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

almech

Mysz + klawiatura - co polecicie?

Polecane posty

W związku z poszukiwaniem nowego sprzętu do mojego komputera, zwracam się do was o pomoc w odnalezieniu odpowiedniej myszki oraz klawiatury. Praktycznie mój budżet oscyluje w granicach 800zł oraz interesują mnie jedynie produkty wyprofilowane, dość dużej wytrzymałości oraz bezawaryjne. Rozważając wiele opcji, w zasadzie istnieją tylko trzy warunki - gryzoń musi być bezprzewodowy, klawiatura obojętnie zaś produkty Microsoftu odpadają od razu z listy rozpatrywanych urządzeń w związku z ostatnimi niemiłymi doświadczeniami z tą firmą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak masz taki duży budżet na tylko klawe i myszkę i chcesz go całego wykorzystać to ci mogę polecić myszke Razer Mamba a klawe Razer Lachesis .Myszki moim zdaniem nie warto mamby brać no ale jak chcesz wydać 800zł całe to se kup :P ja mam Razer DA i jest świetna .Budżet przekroczyłem o 50zł :( .Co do klawiatury idealna jak dla mnie (posiadam) podświetlenie bardzo przydaje się podczas nocnych sesji :)

btw. nie szkoda ci 800zł na samą klawiaturę i myszkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje Logitech G11 i mysz Razera diamondbacka albo Razer Naga albo Salmose a i klawke polecam taki zestaw:zestaw Logitech Cordless Desktop MX 5500 Laser albo samą klawke:LOGITECH G110 ale moim zdaniem weź coś z testów z poprzedniego numeru cda to wystarcza ale to twój wybór:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przepadku myszy Razera dostrzegłem jedną wspólną wadę - niezbyt mocne wyprofilowanie, np. w porównaniu do myszki z "Logitech Cordless Desktop MX 5500", zaś Razer Lycosa posiada kilka wad - nieprzemyślany przełącznik blokady klawiszy, wyłączający także przycisk Ctrl, oraz dość słabe podświetlanie klawiszy. Natomiast G110 dzierży inną przypadłość - niezbyt dobrze dopasowaną podpórkę pod nadgarstki...

btw. nie szkoda ci 800zł na samą klawiaturę i myszkę?

Wielość budźetu wynika po części z otrzymania zwrotu pieniędzy za poprzedni, wadliwy zestaw...

Co sądzicie o Logitech Performance Mouse MX i Logitech G19?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę jak temu biednemu chłopakowi radzicie jakieś Nagi czy Mamby bez żadnej wiedzy na temat ich jakości aż się coś w żołądku przewraca. Jeszcze podpieracie to NIERZETELNYMI TESTAMI W CDA!

Logitech G19

Odpuść, za droga i awaryjna

To że masz tak wielki budżet nie oznacza że musisz kupować z wysokiej półki. Najdroższe nie znaczy najlepsze. Bardzo szkoda że uprzedziłeś się do Microsoftu. Wiedz że Logitech też ma kilka słabych modeli, nie mówiąc o Razerze który już nie raz udowodnił swoją niesolidność a najnowsza rewizja Deathaddera to jawna kpina z klientów.

Jeżeli mysz ma być do FPSów to od razu mówię że bezprzewodowość i strzelanki to dwa przeciwstawne pojęcia. Gdyby bezprzewodówki nadawały się do grania, widziałbyś je na każdym przyzwoitym turnieju. Jednak w bezprzewodówkach zawsze coś niedomaga. A to zakłócenia i duże opóźnienia, a to słaba bateria, a to beznadziejny sensor. Jedyną myszką jako tako nadającą się do grania jest Sidewinder X8. Wiem że uprzedziłeś się do M$ ale niestety nie ma drugiej tak przyzwoitej myszy bezprzewodowej do gier. Jeszcze jest MX 1100 ale ona też nie błyszczała ani sensorem ani długością pracy na bateriach. I w zasadzie tyle, nie widzę żadnych modeli godnych polecenia jeżeli chodzi o bezprzewodowe.

Jeżeli jednak mysz ma być do zwykłej pracy to logitech i M$ robi najlepsze i z większości modeli tych firm powinieneś być zadowolony. Konkretnych modeli nie podam bo nie znam, bardziej interesują mnie modele dla graczy (czyli przewodówki)

Co do klawiatur to z typowo gamingowych masz:

Logitech g11 (240-300zł)

Logitech g15 (200-400zł)

Logitech g19 (650-800zł)

logitech g110 (290-360zł)

Logitech Illuminated (270-340zł)

Saitek Eclipse I (100-160zł)

Saitek Eclipse II (130 -200zł)

Saitek Eclipse III (nowość - za granicą 50 - 75$)

Saitek Cyborg (220-320zł)

Microsoft Reclusa (150 - 250zł)

Microsoft Sidewinder X6 (210 - 260zł)

Steelseries Merc Stealth (210 - 240zł)

Razer Lycosa (260 - 320zł)

Roccat Valo (400zł)

MAKRA

Razer Arctosa (160-200zł)

Razer Tarantula (300 - 350zł)

OCZ Elixir 1 (tylko na ebay)

Steelseries Merc (110 - 150zł)

Roccat Arvo (270zł)

Timberwolf Gaming Keyboard

Nie napisałeś czego oczekujesz od klawiatury ale ja brałbym Logitech Illuminated i do tego G13 jak koniecznie chcesz mieć makra. Inne warte polecenia to G11 i G15, bo ludzie na nich latami siedzą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...