Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1415

Wymiana pamieci i procesora

Polecane posty

Bedac w jednym ze sklepow z uzywanymi czesciami komputerowymi (Computer eXchange) natrafilem na pamieci OCZ DDR3 2000Mhz, 16 funtow za 1GB. Zastanawiam czy aby nie wymienic Geili 1600 na te ocz z roczna gwarancja. Mialoby to jakis sens? Geile bym sprzedal na ebayu.

Podobna sprawa z procesorem. Intel wypuscil Core i7 930, ktory jest w tej samej cenie co 920, a troszke wydajnieszy i lepiej sie kreci. Postapilbym podobnie - procek na ebay (postaralbym sie go sprzedac w cenie mniej wiecej nowki), a gdy sie sprzeda to wzialbym 930.

Czy takie "zabawy" mialyby wplyw na zauwazalny wzrost wydajnosci, czy tez lepiej zostawic w tej chwili tak jak jest? Co do grafy to ja zostawiam, bo i tak gram w rozdzielczosci 1440x900 i narazie wszystkie gry chodza na full detalach...

Aha, jeszcze pytanie dotyczace bloku wodnego. Na temperatury (podkrecony do 4,2) nie narzekam zbytnio, ale wiem ze mozna zejsc nizej. Narazie mam dosc kiepskawa paste. Upatrzylem sobie juz nowa, ale nie kupuje jej narazie. Zostawic ten blok wodny co jest (KLIK), czy tez wymienic na cos innego (przy ewnentualnej wymianie bloku, wymienie tez paste, w sumie tak czy siak ja wymienie)? Bede kupowac albo tu, albo tu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procka po takim O/C wymienianie jest NIEOPŁACALNE. Możliwe, ze tamten wykręci się na tyle samo albo i mniej, a więc przepłącisz.

Za to pamięci możesz wymienić.

Co do chłodzenia - też zostaw, a pastę wymień. A jaka pastę upatrzyłeś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Custom PC czytalem recenzje 930, takie samo napiecie potrzebne dla 920 do uzyskania 4Ghz pozwolilo na wykrecenie 930 do 4,3Ghz... Wiem, ze nie wiele, ale pomyslalem, ze za niewielka doplata moglbym zaryzykowac... Zostawie, nie bede sie tym bawic, wymienie tylko pamieci....

A co do pasty to, bardzo ciezko. O ile na overclockers.co.uk jest niewielki wybor, tak na scanie, juz wiekszy... Takze nie wiem, na forum polecane jest Artcic Silver 5. A co, z np MX-3 lub Prolimatech PK-1 Nano Aluminium Thermal Compound?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam kolego właśnie paste Artcic Silver 5, mimo że procka sam niepodkręcam to używam ją bo jest cholernie wydajna. Teraz na standardowym taktowaniu mam aż za niskie temperatury :) Więc ogólnie polecam, bo jest to jedna z lepszych past na rynku w dobrej cenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...