Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tyan

Szukam słuchawek i karty dźwiękowej

Polecane posty

Witam wszystkich forumowych audiofili!

Przymierzam się do kupna bardzo dobrej karty dźwiękowej, która będzie konieczna do mojej gitary. Z przeczytanych przeze mnie tematów dobrym wyborem powinien być Xonar D2X. Proszę o propozycje, bo może ktoś zna jeszcze lepszą kartę - każdą propozycję rozważę. Oczywiście dobrze by było, żeby w grach spisywała się bez problemów.

I teraz drugi problem - słuchawki. Niedawno moje słabe SteelSeries 5Hv2 padły i muszę kupić sobie nowe słuchawki. Headset na USB odpada, bo nie po to wydam spore pieniądze na kartę by i tak z niej nie korzystać. Konstrukcja może być otwarta. Może to być model Stereo (a raczej powinien, bo do muzyki 7.1 odpada), byle jakość była na bardzo, bardzo wysokim poziomie. Tak jak w przypadku karty, wszystkie propozycje rozważę. Przymierzam się do jakiś Sennków... Ale niestety na razie jestem w tych kwestiach laikiem, może są lepsze muszle innych firm. Gram przeważnie (ostatnimi czasy tylko) w gry multiplayer, dlatego w przypadku Sennheiserów będzie konieczne dokupienie mikrofonu. Tutaj też czekam na propozycję.

Dzięki za wszelką pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, w granicach pewnej normy - pisząc "wszystko do rozważenia" nie miałem na myśli o sprzęcie dla 100% maniaków.

Powiedzmy, że karta w granicach do 1000 zł, a słuchawki do ok. 600 zł (ew. trochę więcej). To i tak sporo kasy. Mam nadzieję, że da się z tego zrobić naprawdę wysokiej klasy zestaw.

A mikrofon chyba na klips, innego rozwiązania nie widzę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ASUS, o którym napisałeś jest w porządku. Do tego Sennheisery HD 595 i będzie ok. Ewentualnie, jeśli byś mógł jednak przeznaczyć więcej na słuchawki, to warto pomyśleć nad HD 600. Jeszcze przydałby się jakiś porządny wzmacniacz słuchawkowy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oszczędzając te przewidywane 500 zł na kartę... mogę z tej kwoty dołożyć do tych HD 600. No chyba, że różnica między 595 a 600 nie jest aż tak znacząca jak cena (500zł [za HD595] - 1000zł [za HD600])

Wzmacniacz słuchawkowy? W sumie myślałem, że bez tego się obejdzie z taką kartą dźwiękową.... No cóż, a jaki byś polecił? Raczej lampowy będzie za drogi, ale jeżeli masz jakieś ciekawe propozycję to będę wdzięczny za ich udzielenie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup xonara stx w ktorym masz wbudowany wzmacniacz. Pomysl tez o jakis akg albo kossach ; )

Rozwaz Pioneery se-a 1000 z otwartych. Kossy pro/4aa titanium z zamknietych. Akg k530 tez bd dobrym wyborem jesli chcesz oszczedzic trochu .Do tego zalman zm mic1 na klips i masz kozacki zestaw ; ))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 595 powinno wystarczyć coś na poziomie Holdegrona, ale niestety takie coś już trochę kosztuje. Dokładniej lepiej się dopytaj na jakimś audiofilskim forum, może tam zaproponują coś lepszego i tańszego. Ale być może rzeczywiście lepszym wyjściem jest kupienie Xonara STX. Recenzje ma całkiem niezłe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopłata 50zł za Xonara z wbudowanym wzmacniaczem dużo bardziej mi odpowiada.

Natomiast co do propozycji Shnr - zastanowię się. Ale chyba jednak zainwestuję trochę więcej kasy w HD 600. Jakiś sentyment czuję do Sennków. No i podane modele są gorsze jakościowo od HD595.

Tak więc czy na pewno warto dopłacić te 500 zł na HD600? Bo nie chcę bez sensu wywalać pieniędzy w błoto, jeżeli różnica między tymi modelami nie jest jakoś szczególnie znacząca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest spora, ale o tym, czy warto dopłacić musisz zdecydować sam. Zastanów się dobrze do czego głównie potrzebne są Tobie słuchawki, jeśli do gier, to moim zdaniem lepiej wziąć HD 595, jeśli do muzyki w sensownej jakości, to warto rozważyć HD 600. Przy tej cenie słuchawek warto również przejść się do jakiego sklepu muzycznego, który oferuje sprawdzenie sprzętu przed zakupem i sprawdzić, który model Tobie najbardziej odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki nie będą tylko do grania. Gdyby tak było, to bym raczej zakupił Razer Megalodon. Jak wcześniej zaznaczyłem, kupuję kartę głównie dla gitary. Słuchawki będą konieczne do homerecordingu. Więc im lepsze, tym lepiej.

Postaram się w tym tygodniu sprawdzić obydwa modele. Dzięki za porady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...