Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Giba

Tunning komputera

Polecane posty

Jak masz już obudowę z okienkiem to bez problemu (w dalszej części post-u) ale jak nie to sprawa się trochę komplikuje:

Albo kupisz gotową obudową z oknem (ceny różnie od 200 do ponad 1000 zł) albo sam je wstawisz (koszt niewielki ok. 50 zł)

Jak już masz obudowę to trzeba ją czymś podświetlić.

Super do tego nadają się zimne katody (2x zimna katoda CCFL - niebieska kosztuje ok 50 zł) - jedną dajesz na dół kompa a drugą np. do góry (tu możesz kombinować żeby łądnie wyglądało)

Jak chcesz wydać więcej kasy to kup podświetlany zasilacz (np. NeoTEC V4202 - z 120 mm podświetlanym na niebiesko wentylem) to tego mozesz kupić okrągłe kable (http://www.4max.pl/default.asp?g=133&g...amp;produkt=806 ) i do tego np. podświetlne wiatraki w celu dobrego chłodzenia (bardzo dobre produkuje Thermaltake).

Na sam koniec możesz nakleić na szybkę jakąś wypasioną naklejkę albo dorzucić kontroler wiatraków żeby nie zrobiło się zbyt głośno.

Zresztą jest bardzo wiele możliwych kombinacji modyfikacji (o rym nawet jest :) )

Polecam stronę www.4max.pl na której można znaleźć bardzo wiele fajnych rzeczy

A tak bardziej do tematu: Katody podłącza się pod 12v czyli pod molexy

Układasz tam gdzie chcesz przyklejasz taśmą dwustronną i włączasz do prądu i gotowe

Co to moda zasilacza to albo kupno nowego :P albo zmiana wiatrak(ów)a na świecące (większość ma podłączane wtyczką 3 pin więc wystarczy tylko rozkręcić obudowę wypiąc stary i włożyć nowy)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam dla ciebie linka do sporej bazy na temat -> forum tweak.pl - modyfikacje

jest tam sporo wiedzy i zanim o coś zapytasz przeczytaj wszystko bo są tam odpowiedzi na prawie wszystkie pytania tylko trzeba szukać :D

i ode mnie

polecam zacząć od wstawienia okien (fajnie wygląda komp z dwoma oknami - jedno z boku a drugie u góry) następnie napewno porządek z kablami (okrągłe taśmy lub przerobienie ich tak aby nic nie zasłaniały) kable od zasilania wszystkiego puścić za płytą główną (płytę podłączasz wykorzystując otwory w płycie do montarzu)

ale trzeba BARDZO uważać aby gdzieś sie nie pomylić przy podłączaniu kabli do wtyczek spowrotem, do tego dochodzi kwestia pomalowania budy, wstawienia świateł (poza zimnymi katodami dobre wrażenie mogą dać LEDy wsadzone w różne dziwne miejsca i podkreślające np. radiatory czy wsadzone pod wentylatory (tak aby wentyl spełniał swą rolę a światło i tak było pod nim - fajny efekt a`la stroboskop)

i offcoz odpowiednie wyważenie kolorów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO nie warto sie babrac w ten caly tjuning :wink:

Sam kupilem kiedys jakies katody, wiatrak i inne pierdoly, w koncu mi sie znudzilo i wiatrak wyloczylem bo za glosny(20dba, ale szum byl wkurzajacy), a katody leza gdzies w kącie...wydalem na te bzdety 200zl, a tak to mialbym kostke ramu, albo pare ladnych browarkow i pizze :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Ja planowałem na tunning wydać 300zł, ale sobie pomyślałem że na wystawe nie jadę z kompem, ważne to co on ma w środku.( U MNIE KUPĘ ZŁOMU I KURZU). I za te pieniądze kupilem sobie głośniki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komp wyglada ladnie taki jaki jest. Jak kupisz ladna obudowe to bedzie ekstra taki jaki jest. Dla mnie komp z ultrafioletami i innymi bzdetami to symbol wiesniactwa. W dzisiejszych czasach jak widza szara obudowe z przed ponad 5-ciu lat to az sie lezka kreci w oku.

Fajne swiatelka w zasilaczu - wez Codegona, podlacz wszystkie kabelki odwrotnie - bedziesz mial swiatelka jak nigdy w zyciu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie komp z ultrafioletami i innymi bzdetami to symbol wiesniactwa.

moim zdaniem taka wypowiedź jest bez sensu, ponieważ każdy ma inny gust i każdemu się podoba coś innego. Sentyment do starych szarych bud to jedno, natomiast świecenie mruganie itp to druga sprawa.

ja osobiście lubie jak mi coś gdzieś mrugnie czy zaświeci, lubie takie małe "bzdety", ponieważ wpływają pozytywnie na mój zmysł estetyki (tym bardziej jeśli coś sam zmajstruje), a szare jednolite obudowy kojarzą mi się z bezosobowością. Przy czym zaznaczam, że jest to tylko moje zdanie, a jeśli ktoś chce mieć zwykłą szarą obudowę to proszę bardzo, nie mam nic przeciwko, nie moja sprawa i bynajmniej nie zamierzam nikogo z tego powodu obrzucać błotem ("symbol wiesniactwa").

Fajne swiatelka w zasilaczu - wez Codegona, podlacz wszystkie kabelki odwrotnie - bedziesz mial swiatelka jak nigdy w zyciu.

do tego po prostu nie odniosę się, bo szkoda forum zapychać...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak sam cos zmajstrujesz to jest OK. Ale jak dzieciak pojdzie do sklepu, kupi sobie obudowe z lampka, zasilacz z lampka, wiatraczek na chipsecie bedzie tez mial diody, wrzuci sobie zaslepke z lisciem marihuany i drzwi z plexi, to efekt bedzie podobny do wlozenia w kompa zestawu choinkowego. Okragle kable sa OK, ale w wersji jaskrawozoltej kojarza mi sie tylko z dresiarskimi adidasami. Rozumiem kogos kto tworze totalnie przerobione obudowy np wygladajace jak alien. Wklada w ta spora ilosc pracy i rzeczywiscie obudowa wyglada ciekawie. Natomiast jak wszyscy wkladaja sobie tony diod do obudow to beda one rownie bezosobowe jak stare szare budy. (Obudowa z osobowoscia - to chyba tylko ktos bardzo samotny mogl wymyslic)

Pamietam w ksiazce do plastyki z podstawowki obrazki z przedmiotami codziennego uzytku ktore byly ozdabiane i robione z nich sztuke. Tracily tylko najwazniejsza ceche - funkcjonalnosc. Migajace diody wygladaja fajnie przez pierwsze 5 min, a pozniej moga wywolac tylko ataki furii.

Kolejny aspekt to pieniadze: zarowki nie zwieksza mocy twojego kompa, a nowa kosc pamieci, proce czy grafika owszem. Nawet najgenialniej wygladajac z zewnatrz komp musi miec cos sensownego w srodku. Co z tego ze obudowa sie blyska, jak zamiast gry masz pokaz slajdow.

PS. Wyluzujcie troche. Nie musicie brac do siebie wszystkie co inni o was mowia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie jestem za wydawaniem kupy kasy na modding.

Ale jak ktoś kupi do ładnej obudowy (albo obudowe :) ) okrągłe kable, jakiś świeciący wentylator to nie mam nic przeciwko.

Tak do 200 zł może być.

Ztuningować to równie dobrze mozna wyciszyć go - zmienić wentyl na NB na radiator, pasywne chłodzenie grafiki - tak więc są plusy.

I czy jest to wieśniactwo?

Jak dla mnie nie a raczej żyłka modera :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Ja popieram modding ale tani, a zarazem efektowny.

Czyli najlepiej samorubka, sam wstawiam szybe, kupuje neonki, wentylatorki. I mam wielką satysfakcje że zrobilem sobie ,,Wypas Kompa"

Mój kumpel obkleił kompa w płytkach i nawet fajnie mu wyszło. (Kwestia gustu).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modding kompa, a właściwie obudowy to rzecz gustu. Ale jakby na to nie patrzeć to zazwyczaj za moddingiem przemawia wiele plusów:

-lepsze chłodzenie (świećący wiatrak tez chłodzi :D)

-ciekawszy wygląd budy (to mówi samo przez się)

-można się wiele nauczyć, jako najprostrzy przykład podam siebie :D:

zainteresowałem się moddingiem, a za tym poszła elektronika (promitywna na razie :]), parę prac technicznych i chyba rozwinąłem w sobie "zmosł wizualny" :wink:

A jeśli chodzi o "wieśniactwo" moddingu to to samo można powiedzieć o tunningowanych brykach, a w extermalnym przypadku makijazu kobiet :D

P.S. ostatni przykład to oczywiście żart 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Drizzt_PL

Moim zdaniem w Modingu należy przeczytać na początek "Tuning, wyciszanie i overclocking komputera" tam w bardzo przystępny sposób opisane są podstawy modingu, i można to uznać za małe kompedium wiedzy. A co do samego modingu uznaje go za bardzo ciekawe hobby, które rozwija umiejętności percepcji i zmysłu estetycznego. Stuningowany maluch przez każdego uważany jest za wieśniackiego, a mercedes stuningowany przez Brabusa jest obiektem marzeń. Tak samo z modingiem szara obdrapana obudowa z przyklejona na super glue plexi i przykręconymi wentylatorami podłaczonymi na krótko. Gdzie nic nie trzyma się kupy też może być uważana za więśniacką, ale może dla twórcy jest dziełem sztuki - przecież złożył ją sam i ciężko się przy jej budowie napracował. Tak więc wszystko jest sprawą gustu. Przepraszam, że pisze troche nie spójnie ale jest prawie pierwsza, ale ogólnie wiadomo o co mi chodzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego 200 zl mialoby tu byc granica normy? jesli ktos sie tym naprawde interesuje to jesgo sprawa ile w to wlozy i nie powinniscie sie tak czepiac no nie? patrzac na to z innej perspektywy ktos moze powiedziec ze dana osoba za duzo wydaje na gry, po prostu analogia. moim zdaniem jest to kwestia zainteresowan ale fakt do momentu az to nie przekroczy pewnej granicy moralnej (lol :lol:), np ktos sie przechwala ze nieiwadomo jaki cyrk zrobil z kompa i ile w niego wlozyl

troszke checi i swiat bedzie prostszy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem u qmpla. :P

Kiedy on siedział w kiblu :P i wybijał dziurę (8 x 8) na wentylator, ja podkręcałem FSB. Dziure wybijał nad procem żeby ulepszyć efekty chłodzenia.

W qńcu wmontowaliśmy wentylator(8 x 8 wygrzebany z zasilacza kompa z 1995 roku).

Potem zaczęliśmy "ulepszać" jego GF2 do GPU Przymocowaliśmy(nitką :D ) radiator z proca z kompaz 1995. Jednak zaczął się odklejać i(w starskym i hutchu komp wariował i wyświetlał "kropki")zmieniliśmy go na fabryczny. Potem na obudowę nakleiliśmy zajefajny Trójwymiarowy obrazek.

Temperatura na procu spadła o 3 Stopnie C :D a jak zajefajnie wygląda jego kąp :D

Qmpel ma stłuczone łapy.

Nie ma ofiar śmiertelnych. :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o wyciszeniu komputera, jakie komponenty d otego sa potrzebne, co najlepiej kupic ( oczywiscie nie mowie o cichych wiatraczkach bo to chyba oczywiste), ale np. o matach wyciszajacych, co jeszcze dokupic aby wyciszyc maksymalnie komputer (mzoe jakies podkladki pod zasilacz),(jakie firmy najlepsze?) i oczywiscie mile wiidzane linki oraz posty Rozego , Pawła_J , Leborga,i Mee_tka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watercooling- czyli chłodzenie wądą- to wyciszy konpa, tyleże za zestaw, który będzie porządnie chłodził zapłącisz ponad 400zł. Ja mam zamiar zrobic sobie chłodzenie wodne- kupic najtanszy zestaw , bez nagrzewnicy(120zł) i zrobić do niego chłodnicę z miedzi :P Co z tego wyjdzie- zobaczycie na forum:)

Obklejanie kompa wszelakimi matami wyciszającymi wiąże sie z wzrostem temperatury wewnątrz budy, a im cieplej maja podzespoły tym bardziej tracą na żywotności.

Zerknij tu: http://www.4max.pl/

Obecnie posiadam chłodzenie coolerem(procesora, NB, na SB mam defaultowy radiator z NB :), karta grafiki tez cooler(za słaby)) Wentyl na procu szumi tak że podczas odczytu płyty cd-romu prawie nie słychać :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólna zasada jest taka że matami wykleja się obudowę jak już nic innego nie możemy wyciszyc :)

Czyli najpierw zajmujemy się pasywnym chłodzeniem chipsetu, moze karty graficznej, dobry radiator na procka, ułożyć kable, dać podkładki tłumiące drgania wentyli, kontroler wentyli a jak to będzie za mało to wyklejamy matami.

Różnie się mowi - jedni mowią że dają naprawde dużo inni że szkoda kasy.

Ja bym np. nie wykleił nimi kompa bo to nie za ładnie wygląda (no chyba że takie czerwone fajne :) ) a drugie - podnosi temp w budzie.

Ja już mam 420 zł i zbiorę jeszcze 80 i moge zabierać się za modding

:twisted:

Przewidywane mody - 4xwentyle, kontroler wiatraków, kable UV, osłony kabli blue :], 4xkatody - LOL (2xblue 30 cm, 2xuv 10 cm) i może DVD-ROM plexi mod ale to nie wiadomo jeszcze (może printer plexi mod? :twisted:

Jak tylko kupie nowego kompa (wraz z budą) to zamawiam materiały potrzebne do light moda.

Więc prosze moda o nie zamykanie tematu żebym miał gdzie się pochwalić 8)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Giba

Ja chciaŁbym taki leciutki tuning zrobić , chcialbym wstawic okno do Antec 1080 zakupic wiatrak thermaltakea Thunder Blade LED 120( tego niebiesk ofioletowego), do tego maty pochlaniajace drgania i Diody laserowe LED blue z 4maxa. Moze pozniej jakis kabelek UV :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciaŁbym taki leciutki tuning zrobić , chcialbym wstawic okno do Antec 1080 zakupic wiatrak thermaltakea Thunder Blade LED 120( tego niebiesk ofioletowego), do tego maty pochlaniajace drgania i Diody laserowe LED blue z 4maxa. Moze pozniej jakis kabelek UV :)

1. Thermaltake - drożyzna i głośne jak odkurzacz (no może przesadziłem ale weź coś innego - np. Revoltec-a)

2. To kup już budę z oknem :) będzie prościej.

3. Jak chcesz lekki tuning to diody ok, ale i tak słabo bardzo rozświetlają - jak bym zakupił 10 cm katode (nie da tyle światla co duza ale bedzie ładniej świecić :) np. katoda UV ^^)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponowałbym wam zrobić sobie katodę żelową. czytałem o tym na forum.tweak.pl, efekty daje niesamowite. w skrócie: bierze się kawałek (zależy jak jasne będą diody, ale powiedzmy 40cm) wężyka igielitowego (-> przewód paliwowy) o średnicy 5mm (zakładamy że diody 5mm), napycha się go bezbarwnym (imho takim najlepiej) żelem do włosów (tak by było dużo bąbelków) i na koniec z obu stron wciska się diody (najlepiej superjasne:) ). diody podłączamy pod jakieś zasilanie i gotowe. efekt moim zdaniem bardzo fajny i wart swej ceny (za 10 zeta spokojnie można takie cuś zmontować).

jeśli będzie ktoś zainteresowany, niech da znać - napiszę więcej, konkretniej i dorzucę pare uwag wynikających z własnego doświadczenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...