Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

uncleSam

Rozwiązany: Mobile phone do 500 zł

Polecane posty

Witam witam, elo elo 1-2-3. Mam problem z wyborem nowego telefonu mobilnego, komórką też zwanego. Dotychczas posługiwałem się Soniakiem Eriksoniakiem K510i, ale poczciwy staruszek już zaczyna odmawiać posłuszeństwa. Nie mam ochoty inwestować w serwis, więc zacząłem się rozglądać za nowym sprzętem. Może najpierw wypiszę jakieś wymagania:

-cena 500-550 maksymalnie. Biorę pod uwagę tylko nówki, z używanymi jest różnie,

-mam kartę w Playu, więc najlepiej podawać oferty z allegro a nie sklepów operatorów,

-solidny. Miałby mi służyć przez najbliższe 2-3 lata, dlatego niech się zbyt szybko nie rozpierniczy,

-slot na karty. Zależy mi na tym, bo dotychczasowa pamięć (27 MB) nie wystarcza nawet na kilka piosenek,

-jako taki odtwarzacz MP3. Nie jestem melomanem, ale mam zamiar słuchać muzyki. Odbiornik FM również mile widziany,

-aparat. Nie chcę jakiegoś super wypasionego, ale im lepszy tym lepiej (hehe). Gdy nie mam pod ręką niczego innego to wtedy robię foty komórką, nie mam zamiaru bawić się w jakiegoś profesjonalistę,

-preferuję konstrukcję stałą, czyli bez żadnych klapek i rozsuwaczy. Miałem z nimi różne doświadczenia, dlatego wolę nie ryzykować.

-Nokia albo Sony Ericsson. Do innych firm jakoś nie mam zaufania.

-wolę klawiszowca, bez ekranu dotykowego, ale rozważam taką możliwość,

-system operacyjny zbędny, zależy mi przede wszystkim na przyzwoitej prędkości działania,

-Wi-Fi nie jest konieczne, ale nie mam nic przeciwko.

W oko wpadły mi głównie SE: K770i i te z serii K8x0i(0/1/5), a z Nokii: 3110 classic i N80. Za 770 i 3110 przemawia prostota, opinia znajomych i niska cena. N80 kusi dostępem Wi-Fi i pozytywnymi opiniami, ale odpycha baterią (2 dni bez używania max) i tym "rozsuwaczem". Za rodzinką K8x0i stoją dobre aparaty, niezłe wyposażenie i również opinia znajomych. Problem z nimi jest taki, że każdy jest inny: K800i najstarszy, ale sprawdzony. K810i odrobinę lepszy niż poprzednik, ale przez to droższy. K850i nie ma osławionego joy'a(co zaliczam na plus), ale podobno robi gorsze zdjęcia od K810i i jest też bardziej awaryjny (jakieś problemy z panelem dotykowym).

Proszę was o pomoc, bo naprawdę nie mogę się zdecydować. Wybrać któryś z tych? A może podsuniecie nowe propozycje? W każdym razie z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę po raz kolejny Nokię 5530 XM. Nówka na allegro do wyrwania za 500-550 złotych. Telefon szybki, ma wi-fi i dość dobrze odtwarza muzykę. Do tego gniazdo 3,5 mm pozwoli podłączyć Ci niemal każde słuchawki. Aparat w miarę ok, zdjęcia można sprawdzić w necie. Co prawda jest to dotykowiec, ale dotyk działa dobrze, a sam telefon jest jednym z najciekawszych modeli w cenie ~500 zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyżej polecę Nokie 5530. Telefon naprawdę fajny. Dotyk w moim odczuciu porównywalny z iPhone. Zdjęcia robi w miarę ładne. Odtwarzacz jest przejrzysty. WiFi posiada. Bateria trzyma około 3 dni.

Co do k850i owszem niby jest awaryjny, ale to zależy jak kto użytkuje telefon. Jeśli mocno "naciskamy" panel dotykowy to podziała on nam może z 3 miesiące. Natomiast kiedy użytkujemy normalnie dotyk niema prawa się popsuć. Zdjęcia po zmianie sterowników robi naprawdę dobre.

K810i telefon z dobrym aparatem. Moim zdaniem brzydki. Kolega miał dwa takie w domu i w obu po około dwóch latach użytkowania z niewiadomych przyczyn padł GDFS.

K800i też posiada fajny aparacik. W sumie prawie to samo co K810i tylko, że w innej obudowie i więcej ludzi go ma.

K770i za mały wyświetlacz. Mając 500zł nawet na niego nie patrz.

3110c mam w domu dwie takie. Telefon jest twardy. Słaby wyświetlacz, aparat też do niczego. Jak z K770i mając 500zł nie patrz na to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Niestety na allegro ceny są zbyt wysokie. Nie wycisnę zbyt wiele z mojego budżetu.

@Dirian i Filipbawol

Poczytałem trochę i faktycznie może być niezły. Kupel ma Nokię 5800, w miarę podobna jest. Jutro się go dopytam, bo nie jestem zbyt przekonany co do tego ekranu. Wyjęcie takiej wypasionej komóry w autobusie może się wiązać z niepożądanym przekazaniem jej najbliższemu zakapturzonemu karkowi. Poza tym jej cena nieco wykracza poza mój budżet, ale jak już mówiłem: spytam się kolegi, później podejmę decyzję.

Biorąc pod uwagę tylko K810i i K850i, który byście mi polecili? Ten pierwszy jest 100 zł tańszy, a nie wiem, czy warto dopłacać do tego drugiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5530 ma lepszy dotyk od 5800. Przynajmniej tak piszą ludzie. 5800 nie miałem okazji się pobawić więc Ci nie mogę powiedzieć jak to jest.

K810i czy K850i? Moim zdaniem wybór prosty K850i. Jeśli umiesz wgrać nowego softa, zmienić akustykę itp. w SE to z tego telefonu można zrobić "aparat cyfrowy" i telefon muzyczny. Do tego dochodzą inne modyfikacje. Chociaż nową sztukę już ciężko dorwać. Jak byś szukał na allegro to patrz tylko na te, które wyglądają bardzo dobrze, ponieważ te pościerane mogą mieć problemy z panelem dotykowym. Fakt faktem wymiana tego to coś koło 35zł, ale lepiej dopłacić do "ładniejszego".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wyrwać nówkę? Click

Widzę tu na oko 15 aukcji :)

Ja tam generalnie telefonu przy jakichś kapturach nie wyciągam, nawet jak bym byle badziewie za 100 złotych przy sobie miał. Gorzej jak akurat zadzwoni :P No nie wiem twój wybór - ja bym brał 5530 bo te Ericssony to już dość przestarzałe zabawki, choć jak wspomniał kolega wyżej przy kilku modyfikacjach k850 wciąż ma spory potencjał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, cena jest konkretnie odstraszająca, ale są też licytacje, więc może udało by się za te 4 stówki wyrwać. Niemniej jednak jak wspomniałeś, za 500 i więcej nie ma co tego fonu kupować, skoro można mieć teoretycznie lepszą 5530 za te same pieniądze :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta 5530 kosztuje 600 zł więc odrobinę za dużo. Wiem, że ten Sony już najnowszy nie jest, ale cena wydawała mi się atrakcyjna. Może polecilibyście mi jakiś tradycyjny telefon bez dotyku? Muszę się zastanowić, popytać kumpla i jak się zdecyduję to napiszę.

Zapomniałbym dodać- mam możliwość odpisania VAT-u. Mi chodziło jednak o to, że cena podstawowa nie może przekroczyć tych 550 zł. Po odliczeniu wychodzi nieco ponad 400. Opłaca się? A może mimo wszystko ta Nokia?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Jak wspominałeś masz/miałeś SE k510i. K850i w zasadzie jest podobnym telefonem tylko ma lepszy aparat i trochę więcej funkcji. Najlepiej idź do jakiegoś komisu i go pomacaj bo nie każdemu pasują takie małe klawisze. Mi osobiście to nie pasowało. :laugh:

TU na allegro masz 5530 za 550zł.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz prosty tani telefon z dobrym aparatem, slotem kart itp. to bierz albo Nokię z serii XM, albo SE K550i - miałem i polecam, do klawiszy łatwo się przyzwyczaić, jest bardzo wytrzymały, robi dobre zdjęcia i ma diodę z funkcją latarki ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o Nokii 5130 XM? Jest tradycyjna, bez żadnych wypasów i wygląda na solidną. Cena też przyzwoita. Mam już taki mętlik w głowie, że niedługo się rozmyślę z kupna nowego telefonu ;)

Całkiem solidny sprzęt jak za te pieniądze, ale wiadomo - bajerów to ona nie ma. Przeciętny aparat (by nie powiedzieć słaby), brak wi-fi i innych funkcji, które mają droższe telefony. Na plus można zaliczyc gniazdo 3,5 mm i w miarę ciekawy wygląd. Miałem telefon w ręku i prezentuje się dość fajnie, ale to zalezy od gustu. Poza tym niczym się nie wyróżnia. Jakości dźwięku nie ocenię, bo miałem go w rękach dosłownie 5 minut. Wiem tylko, ze głośnik nie zachwyca - jak w większości telefonów ;P Jak chcesz tani i w miarę dobry telefon bez bajerów to możesz kupić - powinieneś być zadowolony. Jak chcesz bajery to kup 5530 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

Niestety, on mnie nie jari i sobie go odpuszczę :P

Dziękuję wszystkim za pomoc, decyzja podjęta- biorę Nokię XM 5130. Ma wszystko, co jest mi potrzebne, nie kosztuje majątku i fajnie wygląda. Także jeszcze raz dzięki, niech Moc będzie z wami itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...