Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Daawidek

Myszka dla gracza.

Polecane posty

Witam!

Jestem zdecydowany na zakup nowej myszki, głównie do gier. Chcę przeznaczyć na nią ok. 300 zł. Mam jednak problem, nie wiem który model wybrać. Myślałem o:

-Razer Imperator

-Razer DeathAdder Respawn

-Logitech G9x

-Logitech G500

Aktualnie posiadam od ok. 3 lat myszkę Logitech MX518. Gram przede wszystkim w FPS-y, czasami w RPG. Tak więc proszę o pomoc! W odpowiedziach proszę o zamieszczenie uzasadnienia swojego typu.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Razer Imperator

słaby laser, jak we wszystkich Razerach laserowych

-Razer DeathAdder Respawn

odziedziczone kłopoty poprzedników z mikrostykami, osłabiony sensor, cena absolutnie nieadekwatna gdy można już za 150zł mieć starszą wersję

-Logitech G9x

-Logitech G500

Bardzo dobry sensor avago 9500, można nabierać

Ponadto jeszcze z powyższym sensorem masz Steelseries Xai, Mionix Naos, Qpad 5K, Cyber Snipa Silencer, Ozone Smog, Speedlink Kudos.

A masz jakąś przyzwoitą podkładkę?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel ze szkoły posiada Logitech G9x i gra nią nałogowo w CS'a Source. Bardzo sobie zachwala ten sprzęt. Miałem przyjemność trochę na niej pograć i przyznam, że mi osobiście bardzo przypadła do gustu. Wygodna, dobra jakościowo i do tego świetny sensor. Na pewno się nie zawiedziesz na niej. Tylko przed zakupem radzę przymierzyć się w sklepie do myszki, bo jak wspomniał ktoś wyżej - nie każdemu musi pasować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem do czynienia z G9x. Myszka bardzo fajna, dobry sensor, nawet niezłe gadżety, tylko właśnie wspomniany już wcześniej problem: nie pasuje do każdej dłoni, np. mi się trochę męczyła ręka.

G500 kompletnie nie znam, ale jeśli się nie mylę, to ma ten sam sensor co G9x, więc na tym polu powinna być dobra.

Imperatora nie znam, ale myślę, że jest całkiem dobry, bo w końcu od Razera.

Natomiast DA Respawn raczej nie warto brać. Sensor jest wbrew pozorom znacznie gorszy od wersji podstawowej (choć miałem z nim do czynienia tylko przez kilka godzin, to nie pozostawiał miłych wrażeń), a większa ilość DPI wcale nie jest konieczna.

Jeśli jednako chodzi o DA zwykłego, to polecam z całego serca: niby starszy, niby gorszy, niby problemy z mikro obwodami a jednak służy mi już bardzo długo, i nie mam ŻADNYCH zastrzeżeń. Widziałem (i korzystałem) (z) wiele(u) myszek, a DA jest w pierwszej 5 i wcale nie ustępuje myszkom nawet dwukrotnie droższym. IMHO możesz kupować śmiało, a 150 zł oszczędności to - musisz przyznać - nie mało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby DA nie był tak awaryjny byłby myszką idealną. Nie potrzeba by było żadnych droższych modeli bo by ci w zupełności wystarczył. Normalnie poleciłbym też mx518 ale ma słabe oprogramowanie do bindowania klawiszy (znaczy oferuje to w bardzo ogranicznonym stopniu).

Niestety słynne problemy z duwklikiem a nawet trzyklikiem sprawiają że mimo wszystko trzeba się rozglądać za droższymi modelami. Więc do DA bez gwarancji lub WD-40 nie podchodzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mimo wszystko masz 2 lata gwarancji, a cena jest dwukrotnie niższa od np. G9x. Czyli w praktyce masz myszkę na co najmniej dwa lata, a jak ci się zepsuje, to kupujesz nową, znowu na co najmniej dwa lata (czyli już cztery lata) i dalej jesteś o parę złotych do przodu. Przy okazji jeszcze weźmy prawdopodobieństwo (które jest mimo wszystko dość niskie) zepsucia się obydwu egzemplarzy, i dodajmy jeszcze to, że inne myszki przecież też się psują (kumpel, który ma G9x {moje wrażenia co do tego modelu opisane trochę wyżej} narzekał, że już ram mu padł jeden przycisk dodatkowy), więc po zsumowaniu otrzymujemy myszkę na +/- 3 lata x 2 = ok 6 lat za 300 zł.

Oczywiście może być inaczej, ale jedno jest pewne - każda myszka kiedyś się zepsuje, nawet ta najdroższa i NAJBARDZIEJ WYPASIONA. Dlaczego tu był Caps Lock? Bo pamiętajmy, że im bardziej wypasiona myszka, tym większe prawdopodobieństwo zepsucia się jej.

Ale nie wątpię w to, że G9x też będzie znakomitym zakupem, choć koniecznie sprawdź czy pasuje Ci do ręki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety gdyby było tak różowo to owszem nawet mimo problemów polecałbym DA. Ale kolega z innego forum w ciągu 5 miechów 3 razy wysyłał swojego na serwis. Już nawet nie chodzi o samą częstotliwość ale serwis przeciąga się od 2tyg do miesiąca więc to tak jakby jakieś 2,5(+/-) miecha myszka siedziała w serwisie.

Zawsze jeszcze można kupić WD 40 bo na sporo problemów z 2klikiem działa ale nie na wszystkie. Niestety tracimy w takim wypadku gwarancję.

Ja też nie chcę demonizować bo myszka jest genialna. Ale za dużo widziałem problemów na różnych forach żeby ją z czystym sumieniem polecać. Więc owszem DA, jest świetny i śmiało konkuruje z droższymi modelami. No chyba że ktoś wybitnie jest high sensem (3000dpi i więcej) to wtedy lepiej jednak brać droższe lasery bo nie są interpolowane.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem posiadam właśnie Logitech Mx518 więc kupowanie czegoś tańszego niezabardzo ma sens. :P

A co sądzicie o Gigabyte M8000Xtreme?? Czy ten nowy model jest godny polecenia??

Pytam, bo patrząc po specyfikacji wydaje się świetna. Także desing przypadł mi do gustu, myszka ma "klasyczne" kształty więc powinna mi "pasować". Pytanie tylko jakiej jakości sensor zastosowano w tym modelu??

A sugerowana cena to jedyne 60 $.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko jakiej jakości sensor zastosowano w tym modelu??

Avago 6090. Ten sam co siedzi w Roccat Kone, logitech g9 (nie mylić z g9x) czy SteelSeries WoW Edition (myszka do World of Warcraft). Dla zwykłego gracza (który lubi strzelanki) sensor dobry, nawet bardzo dobry, na pewno lepszy niż np. w G5 czy Sidewinderze X5. Ale maniak CS'owy czy ogólnie strzelankowy (taki który gra w jakimś klanie) rozejrzy się za czymś z Avago 9500.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno: wiadomo coś o polskiej premierze tej myszki?

Wg specyfikacji na tej stronie http://www.legitreviews.com/article/1214/ myszka ma sensor Avago 9500.

EDIT:

Fakt ten potwierdza także informacja umieszczona na opakowaniu myszy (a mianowicie na jego tyle), którego zdjęcie zostało zamieszczone na ww. stronie.

Sensor Avago 6090 zawiera starszy model Gigabyte'a M8000.

Model, o który mi chodzi (M8000X) został zaprezentowany kilka dni temu na targach CeBIT 2010, jako następca modelu M8000.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj masz rację. Faktycznie sugerowałem się starszym modelem . W takim układzie nic tylko polecać choć w sumie nie wiadomo jeszcze jak jest z jej trwałością i poziomem wykonania

Dzięki za info tak w ogóle, nie wiedziałem o tym

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imperator ustawiony na 400 DPI daję radę - nie mam raczej problemów z tą myszą, choć mimo wszystko najbardziej polecam standardowego Deathaddera, a także IE 3.0 - są to chyba dwie najlepsze myszki jakie ten świat widział. Również Kinzu / Xai wydają się być solidnymi produktami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Allegro (http://allegro.pl/item974796921_nowosc_gigabyte_laser_gm_8000x_6000dpi_usb_gracz.html) pojawiła się pierwsza oferta sprzedaży Gigabyte M8000X. Cena (jak na parametry) moim zdaniem bardzo atrakcyjna.

Na pewnym zagranicznym portalu (http://www.tweaktown.com/reviews/3153/gigabyte_m8000_xtreme_gaming_mouse/index6.html) zobaczyłem dość pochlebne opinie na temat tej myszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...