Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Brethil

Europa Universalis 2

Polecane posty

Wie ktoś może, gdzie mogę znaleźć jakiś poradnik do tej gry?

Bo, co tu dużo mówić, jest trudna i przydałaby mi się jakaś pomoc naukowa.

Nie chodzi mi przy tym o jakieś tipsy czy kody, bo to już znalazłem, ale jakoś grta z 50000kasy jest zdecydowanie mało satysfakcjonująca. Gdyby to był kod na 500-1000 to jeszcze może tak, ale te które znalazłem zdecydowanie są za mocne.

Dlatego jakiś opis słowny, czy coś w tym stylu by się przydał.

Nie pisze konkretnie o co mi chodzi, bo po prostu o wszystko ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi udzielic jaks porad bo w zasadzie tez jestem poczatkujacym graczem i tez z kodow korzystalem ale podziele sie swoim spostrzezeniem na temat aneksji panstw w trakcie wojen: zaanektowac w wyniku wojny mozesz tylko panstwo ktore ma juz tylko jedna prowincje (stolica) czyli zawsze musisz bic sie conajmniej dwa razy z danym krajem (chyba ze jest to kraj ktory ma tylko jedna prowincje) - ale aneksja powoduje ze strasznie wkurza sie na ciebie ta czesc swiata ktora wyznaje ta sama religie

ponadto w koncu doszedlem do tego ze jesli gra sie panstwem ofensywnym to w zasadzie do walki wystarczy piechote i troche artylerii bo kawaleria nie mozna szturmowac twierdz nadaje sie tylko do walki w otwartym polu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaanektowac w wyniku wojny mozesz tylko panstwo ktore ma juz tylko jedna prowincje (stolica) czyli zawsze musisz bic sie conajmniej dwa razy z danym krajem (chyba ze jest to kraj ktory ma tylko jedna prowincje)
]

Nie weim szcerze mowiac o co ci chodzi. Jesli chcesz zaanektowac panstwo musisz je podbic cale. jesli zajmies stolice mozesz po prostu wziac wieksza kontrybucje i nie byc az tak narazonym na ich ataki.

ale aneksja powoduje ze strasznie wkurza sie na ciebie ta czesc swiata ktora wyznaje ta sama religie

Ale masz tyle piniedzy, ze nie musisz sie przemowac nieco podupadlymi stosunkami :D

Co poradze na temat EU.. jedynke przeszedlem kilkanascie razy bez kodow i stwierdzam, ze jest prosciutka, bez wiekszych problemow zjamowalem polska obszary od inflantow do gruzji na wschodzie, zajmujac duzo terenow turcji, anektujac wegry, czechy, zakon krzyzacki, prusy /najpierw wasale dopiero potem wcielani do panstwa/, a na zachodzie w przypadku wojny z panstwami neimieckimi rowneiz sobie bez problemow radzilem, zajmujac im tereny lub sciagajac kontrybucje. Ogolnie dobrze miec silnego sojuznika, w moim wypadku byla to francja, gdyz mialem wspacrcie w wypadku ataku panstw niemieckich i czechy, wegry i pomniejsze panstwa, pozneij wchlaniane. mam nadizej, ze EU2 bedzie troche trudniejsza :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie weim szcerze mowiac o co ci chodzi. Jesli chcesz zaanektowac panstwo musisz je podbic cale. jesli zajmies stolice mozesz po prostu wziac wieksza kontrybucje i nie byc az tak narazonym na ich ataki.
ale aneksja powoduje ze strasznie wkurza sie na ciebie ta czesc swiata ktora wyznaje ta sama religie

Ale masz tyle piniedzy, ze nie musisz sie przemowac nieco podupadlymi stosunkami :D

(...)Ogolnie dobrze miec silnego sojuznika

Zamiast podbijac państwa lepiej je wasalizowac, a brać tylko prowincje do których masz pretensje. Nie zwiększa ci to bb, a dostajesz sojusznika i połowe dochodów wasla.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze powiedziec ze laak 1.8 jest naprawde czyms wielkim w EU2 I mam problemki gram w to od 2 yeersow ale nigdy niegralem z kims na necie :(( i chcialbym zagrac Aze potrzebuje IP do ludzia :D to juz mam problem na :oops: na wszelkie IP goroco czekam :D a jak co to na moje gg pisszei :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europa Universalis 2 (i 1 też :-) ) To jest giera. Nie ma to jak się zemścić za naszą historię. Grając Polską podbiłem Turcję, wszystkie państewka niemieckie, Prusy, Mołdawię, Rumunię, Węgrów, Czechów itd. . Miałem kolonię w USA i polazłem gdzieś do Azji i złoto znalazłem :D. Tipsów nigdy nie używałem i w tej grze nie będę. Każdy kto gra niech uczy się na błędach. Ja grając Polską pierwszy raz tak robiłem. Podboje szły mi dobrze, ale zaniedbalem handel i to był mój błąd. Handel to rzecz święta, pamiętajcie!!! Na początku radzę wysyłać kupców do CH (Centrum Handlowe) do Rosji, Hiszpanii i Portugalii. Kim by się nie grało. Jak ktoś chce zagrać czymś potężnym państwem to jadymy z Francją albo Hiszpanią. Hiszpanią miałem obie Ameryki pod moim władaniem, a także Afrykę. Podbój Afryki jest nawet ciężki, bo dzikusów jest od cholery. Ale opłaca się. W północnej Ameryce tytoń, w południowej kawa, ZŁOTO, cukier, a w Afryce niewolnicy, kość słoniowa, płetwy rekinów i złota trochę. A w Europie? Monopol w każdym targowisku, odkryta cała mapa. Delhi, Ishafan, Szanghaj, Nowy Jork. CH jak się marzy. Jak się dopłynie do USA, którego jeszcze nie ma :D. Lać indian co mają Nowy Jork. Później wysyłać swoich kupców do tego CH, i dać embargo na indian co tam się wpieprzają. Masz monopol i sam handlujesz na dodatek :-), a tam bywa łączny utarg od 600-900. W Europie także się walczyło. Nie ma to jak sklepać Francuzów :-).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hirokaraka
ale zaniedbalem handel i to był mój błąd. Handel to rzecz święta, pamiętajcie!!!.

Protestuję. Handel opłaca się tylko krajom kolonizującym nowe ziemie lub tym, na których terenach jest coś w stylu porcelany lub herbaty, np Chiny. Reszta powinna jak najwięcej inwestować w infrastrukturę.

Początkujący powinni przejść cały tutorial- tam są chyba wszystkie podstawowe informacje.

Kim grać? Jeśli chcemy podbijać nowe tereny, to grajmy Turcją, Bizancjum, Rosją (Państwo Moskiewskie) lub Hiszpanią. Chinami można bardzo szybko rozwijać technologie, zwłaszcza infrę. Tak samo Austria. Poza tym Austria ma jedną wielką zaletę: leży w środku Europy :) . Państwa niemieckie aż się proszą, by je pokojowo anektować. Najpierw trzeba wejść z takim państwrem w sojusz wojskowy. potem podnosimy nasze stosunki, m. in. poprzez królewski mariaż. Później proponujemy wasalstwo, a po 10 latach pokojowo anektujemy ( w międzyczasie Zapraszamy następne państwa do sojuszu). A jeśli chcemy walczyć- proszę bardzo: Turcja, Francja, Polska, Państwa Włoskie, później także Holandia.

Jeśli nasze państwo jest b. silne, nie musimy obawiać się złych stosunków międzynar. ("Nienawidzi nas cały świat") :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co do tego handlu to jak juz sie zainstaluje latke 1.8 to juz rzeczy niesamowite sie dzieja :D handel staje sie bardo wazny i co mnie bardziej zaciekawilo to ze mozna spowodowac upadek czyjegos centrum handlowego :D Gra dzieki temu stala sie niebywale real heh Ja osobiscie na tym patchu zagralem se Polska i musze z przykroscia powiedziec ze czas straszliwie szybko sie konczy i musialem sciagnac se treinera heh no_limit_time :D czy musze cos jeszcze dodawac :D heh jak ktos by chcial to odsylam do www.eufi.org najlepsza strona o europce :D heh i jeszcze jedna sprawa mam problem z gra on-line niemoge sie polaczyc z Valkrient (cczy jakas tak) no a tak to IP musze wpisac wiec gdyby ktos gral to jestem chcetny Nizej moje IP :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja a ja mam jedno pytanko - od czego zalezy calkowity koszt skoku na nastepny poziom technologiczny infrastruktury - wiem ze od inflacji ale od czegos jeszcze chyba - nie wiem czy moze od zwiekszania liczby posiadanych terytoriow. Moglby ktos napisac jak wie?

Wielkie dzieki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że od kręgu cywilizacyjnego - cywilizacje Ameryki, Afryki i innych mniej rozwiniętych regionów mają bardzo duże problemy z rozwinięciem technologii. Oprócz tego, chyba jest też zróżnicowanie na kraje - np. Prusy mają niższe limity niż Polska. Acha - też tak myśle, że większe państwo ma na to wpływ, bo są większe wpływy do skarbu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heja a ja mam jedno pytanko - od czego zalezy calkowity koszt skoku na nastepny poziom technologiczny infrastruktury - wiem ze od inflacji ale od czegos jeszcze chyba - nie wiem czy moze od zwiekszania liczby posiadanych terytoriow. Moglby ktos napisac jak wie?

Wielkie dzieki.

Od:

- Grupy technologicznej - jest ich 5 (latin,orthodox,muslim,chińska i exotic)

- Polityki wewnętrznej - lepiej mieć wysoką centralizację i innowacyjność

- Okresu gry- im "młodszy" rok tym więcej poziom kosztuje.

Koszta nie zależą od terytorium

Dostyczy to wszystkich technoligii, nie tylko infrastruktury.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dzieki

Ale chodzi mi jeszcze o to ze zauwazylem ze calkowita cena wzrasta mi co jakis czas pomimo tego ze inflacja nie rosnie , powiedzmy ze mam 4000/5000 juz zainwestowane - patrze za jakis czas i wtedy jest 4013/5100 (to tylko przykladowe liczby ) czemu calkowita wartosc rosnie w trakcie odkryc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zdążyłeś w tym czasie podbić jakieś nowe prowincje. Koszty technologii rosną wraz z ich ilością (pewnie zauważyłes, że male, czasem jednoprowincjonalne państewka śmigają na całkiem niezłych poziomach, szczególnie jeśli ich stolica jest bogata).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra właśnie ściągnąłem to o czym tu prawiono (spokojnie chodzi mi o patcha 1.08 a nie o EU2) i mam pytanie czy naprawdę on tak utrudnia rozgrywkę ? do tąd grałem na wersji 1.00 i raczej łatwo było w scenariuszu najdłuższym pierwszym lepszym krajem podbić pół świata (rekord - Szkocja posiadająca wszystko między Lizboną a Pekinem + trochę Afryki + Australia, czyli prawie wszystko poza amerykami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm, na patchu tym nie grałem. Aktualnie gieram w dwie gry. Throne of Darkness i II Wojna Światowa właśnie z serii EU. Też polecam fanom UE. Trudniejsza jest, ale da radę grać wszystkim. Jak Polską bronisz się przed Rzeszą to czasem bronisz się pod sam Berlin :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w WW2 grałem ale tylko chwilkę i denerwowało mnie tam jedno - latadła - po prostu widać że ten engine był tworzony pod grę jednostkami lądowymi i wodnymi ale nie latającymi i czasem po prostu się miesza w nim dzięki nadmiarowi samolotów.

a co do EU2 1.08 - mam pytanie w jaki sposób tworzy sie nowe centra handlowe i czy można je tworzyć wszędzie czy tylko na podbitych terenach :?: bo wkurza mnie już ta Venecja i chętnie dałbym jej konkurencję gdzieś niedaleko (gram tymi którym pomogliśmy a potem zwyciężyliśmy [sobieski i Janas] - Austrią)

i zauważyłem że ten Paczyk sporo utrudnia grę na "normalnym" :D znaczy obniża przychody z podatków i zdarzają sie skoki inflacji

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niop w 1.8 zaszla konkretna zmiana co do reszty a mianowicie jezeli chcesz zlikwidowac jakis rynewk musisz go zmonopolizowac :Dnasylac :D a jesli masz z tym problemy to zapisz gre zagraj weneccja daj wszsytkim embargo i................. :D po problemi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - działają. A znasz może jakieś inne? :wink:

Instrukcje sobie całą wydrukowałem, przeczytałem i jakoś nie przypominam sobie, by była jakaś lista skrótów.

Mam 2 problemy.

Gram Zulusami. Jest rok 1607. Jestem katolikiem (tzn. moje państwo 8) ).

1) Od 1442 roku jako władca wciąż wyświetlonego mam Senzakagone (czy jakóś tak) - czy to jakiś bug?? Trochę mnie to już nurzy. Owszem, gościu nie jest zły, ale jednak mógłby wreszcie umrzeć.

2) Podbiłem lub skolonizowałem już wszystko, co znam, oprócz:

- Zanzibaru, Lizbony (nie mogę się do nich dostać, bo są wśród nie z nanych mi terenów) oraz

- stołecznej dzielnicy Zimbabwe (mogłem ją już dawno zaanektować, ale słyszałem, że lepiej tego nie robić, a poza tym boję się, że wzrośnie mi wtedy inflacja, bo są tam złoża złota).

Trochę mnie to denerwuje, bo praktycznie nic nie mogę zrobić. Zwłaszcza jeśli zdecyduje się jednak podbić Zimbabwe. W tej chwili są moimi wasalami. Czy jest jakiś sposób, by odkryć nowe tereny? Portugalia oczywiście się ze mną nie wymieni mapami (mimo, ze ma do mnie +130 i mariaż).

Wiem, że pewnie niedługo pojawią się Europejczycy, ale czekanie na nich średnio mi się uśmiecha. :?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Koluso_mATRIXOpULA

Mam jedno małe pytanko.

Gdzie moge tą gre kupić :D i ile ona kosztuje :? , bo jedynke dawno przeszedłem a dwójki nigdzie nie moge znaleśc :x.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepie :wink: a kosztuje ona chyba 19.99.Ja kupilem za 59.99 ale wraz z pierwsza czescia zawarta w srodku i faaajna mapka Europy :D
No co ty daj cynka gdzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jezeli jeszcze moge jeszcze kupic!!!!!! bardzo bym chcial tez miec ta wersje bo na gwiazdke roku 2003 kiedy miala premiera tej gry miejsce. Poprosilem mame by kupila mi i pod choinka zobaczylem pirata :o obecnie niemoge znalesc tej gry w sklepie :( bylbym wdzieczny za wszelkie informacje

P.S

obecnie CDP oferuje do zakupienia EU2 za 20 zl w nowej extra klasyce lub idz do kiosku i pogadaj z zimoem/ziomka by Ci zalatwila poprzedni numer KOMPUTER SWIAT GRY kosztuje on 10 zeta i dostajesz czasopismo + 2 pelne wersje i EU2

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...