Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kalten

Zmiana karty graficznej

Polecane posty

Mam taki oto spzet

Plyta glowna: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz @ 3,6 GHz

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 8800 GTS 512MB

Pamiec: GeIL Dual Ultra 2x 1GB + 2x 512MB DDR2 800 MHz

Karta dzwiekowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II)

Obudowa: Gigabyte Triton 180 black

Zasilacz: Chieftec (CFT-500A-12S) 500W

System: Windows 7

Zastanawiam sie nad zmiana karty graficznej. Moze mi cos doradzicie? Cena max 1200 zl. Myslalem o 5850, ale nie wiem czy jest sens ladowac taka karte do tego procesora.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michi93

Procek kręcisz w kosmos o ile mobo Ci na to pozwoli i ram ew. zmieniasz chłodzenie i możesz sobie 5850 zafundować tylko najpierw powiedz jaki masz monitor.

I przy okazji zapraszam do Forum Actionum OC Team ;]]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslalem o 5850, ale nie wiem czy jest sens ladowac taka karte do tego procesora.
Procesor należy mocno podkręcić, wtedy będzie sens kupować mocną kartę. Sprawdzałeś ile procesor pójdzie na tym mobo i z Alpayą?

BTW

Masz monitor o rozdzielczości natywnej 1680*1050...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, monitor ma 1680x1050. Czyli co? Zbyt niska rozdzielczosc zeby 5850 miala sens? Procesora nie krecilem powyzej 3,6GHz ale mysle ze jest szansa na wiecej bo nie ma zbyt wysokich temperatur. Tylko ta pamiec mi strajkuje przy podkrecaniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm kurcze moim zdaniem wstrzymaj się na razie jeszcze z tą zmianą grafiki przynajmniej do czasu pojawienia się nowych kart Nvidii.

A pozatym jeżeli chcesz zauważyć naprawdę sporą różnice w wydajności to HD 5850 będzie bardzo dobrzo dobrym wyborem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no,nie...

Zrozum że ten monitor to małą rozdzielczość ma. Może palnujesz przesiadkę??

1200zł to dużo można by wejść na AM3 ale to już nie moja głowa. Do tego monitorka można by HD4870 512MB wziąć, resztę kasy na poprawienie sprzętu+kasa za 8800GTS.

Można by wtedy coś złożyć ;)

Procesor:

AMD Phenom II X4 925 /2.8GHz, 2MB L2, 6MB L3, 95W, BOX, AM3/

499 zł

Płyta główna:

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

230 zł

Pamięć RAM:

GoodRam 2GB 1600MHz CL9

180 zł

909 złociszy. Plus to co dostaniesz za 8800GTS+płytę+procesor+pamięci. Nawet by dało się bez dokładania kasy zmieścić z grafiką :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta pamiec mi strajkuje przy podkrecaniu.

to wyrzuć te 2x 512 MB i spróbuj na 2x1 tylko

do rozdzielczości 1680x1050 max co opłaca się brać to HD4890/GTX275/HD5830(jeśli będzie kosztował poniżej 800 zł)

@matib5002

narazie nie opłaca mu się zmieniać dobry zestaw na trochę lepszy ...

jak dla mnie Twoja propozycja jest nieopłacalna E8400 powinien starczyć spokojnie jeszcze na co najmniej rok ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matib5002 - E8400 jest jednym z najlepszych dwurdzeniowych procków na rynku - jeszcze z 2 lata pociągnie.

Ja tam bym poczekał na propozycję Nvidii (bo te GTX 480 i 470 to jakiś cenowy żart) - mniej więcej w połowie marca/kwiecień ukażą się nowe, tańsze propozycje (inaczej Nvidia miałby naprawdę poważne problemy) - wtedy będzie wiadoma sytuacja na rynku.

twoja karta spokojnie dociągnie, to nie jest zły sprzęt.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto spzet

Plyta glowna: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

Procesor: Intel Core2 Duo E8400 3,00GHz @ 3,6 GHz

Karta graficzna: Gigabyte GeForce 8800 GTS 512MB

Pamiec: GeIL Dual Ultra 2x 1GB + 2x 512MB DDR2 800 MHz

Karta dzwiekowa: Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Gamer

Dysk twardy: Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II)

Obudowa: Gigabyte Triton 180 black

Zasilacz: Chieftec (CFT-500A-12S) 500W

System: Windows 7

Zastanawiam sie nad zmiana karty graficznej. Moze mi cos doradzicie? Cena max 1200 zl. Myslalem o 5850, ale nie wiem czy jest sens ladowac taka karte do tego procesora.

Zastanów się. Może lepiej wybrać Radeona 4890, bo do 5850 musisz mocno podkręcić procka.:) Ja nigdy nie podkręcałem. Nie ryzykuję.:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTX275 to chyba mi zasilacz nie uciagnie. Czy uciagnie? Poza tym tak jak mowicie chyba jednak poczekam na nowe karty NVIDII. Nic innego poza karta nie planuje zmieniac. No moze te pamieci bym zamienil na cos lepszego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...