Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

One są za małe, szukam dobrej pasty przy okazji taniej, nadającej się do OC i w dużej ilości.

PS. Ac5 mam, zalmana mam stg2 ( jeszcze nie otwarta), clp i parę innych ale szkoda mi ich.

Chłodzenie będzie skakało między różnymi prockami i płytami głównymi bardzo często ( na jedno mobo max tydzień)

Arctic Silver MX-3

poczytam o niej i jak będzie warta uwagi to kupię ale nie szybko ;p najpierw to co chcę potem colapolatory ultra i clolabolatory w płatkach i jak zostanie trochę drobnych to może mx3 dokupię;p

a jednak mx3 odpuszczę przy jej cenie to nic specjalnego

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozejrzeć się za OCZ Freeze. Bardzo dobra pasta. Mała strzykaweczka, ale starczyło mi na przesmarowanie pięciu procków. Na upartego końcówką, która została da się przesmarować jeszcze jednego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że wcześniej nie zobaczyłem tego tematu... Ja polecam Revoltec RZ034 Thermal Grease Diamond. Pasta przypominająca ZM-STG1, ale mniej wodnista, również nakłada się pędzelkiem. Ma całkiem dużo tej pasty - 6g. Wydajność? Testów nie robiłem, ale z tego, co pamiętam, jakieś 2-3*C słabsza niż ZM-STG2. Cena - 25 zł w ram.net :wink: .

Choć u mnie ma małego minusa - po testach płyt mam porysowaną podstawkę od Zalmana i muszę szlifować... Ale to dlatego, że Zalman ma bardzo dobry docisk i potrzeba bardziej gąbczastej pasty, takiej jak ZM-STG2.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie opłaca mi się pasty samej w internecie kupować i płacić za przesyłkę, zapytam też o tego Revolteca jak jutro w sklepie będę, 6g na ile zmian chłodzenia Ci starczyło?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie opłaca mi się pasty samej w internecie kupować i płacić za przesyłkę, zapytam też o tego Revolteca jak jutro w sklepie będę, 6g na ile zmian chłodzenia Ci starczyło?

Zmieniałem jakieś 15 razy, a pasty ubyło jakieś 1/3 :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm michi93 a gdzie za tymi pastami patrzyłeś? Alsen, hdd, fdd, czy gdzieś indziej jeszcze? Ja powoli przymierzam się do O/C swojego procka. Nie ma już takich upałów, więc powinno być łatwiej. Z jednej strony jak dotąd nie było to potrzebne a z drugiej jestem ciekaw jak się będzie sprzęt sprawował po takich zmianach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w kontraście kupuje, nie mają past na stronie dopiero musisz @ pisać. Ja tam kupuje bo mam najbliżej ( wychodzę z domu, przejdę przez Piastowską i jestem w sklepie 2min mam :)

FDD też ma fajne ceny i pasty na stronie mają. ( Jak w kontraście nie dostanę nic ciekawego to tam skoczę, tylko jak będzie trochę słabiej lało)

HDD też OK, ceny też, tylko tam w taką pogodę jak dziś mamy nie chce mi się iść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powoli przymierzam się do O/C swojego procka. [...] Z jednej strony jak dotąd nie było to potrzebne a z drugiej jestem ciekaw jak się będzie sprzęt sprawował po takich zmianach.

Nie było potrzebne, bo nie miałeś porównania :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz leje tak, że hoho. A procka nie kręciłem bo z v-synciem gram i cała para w wielu sytuacjach poszłaby w gwizdek. Nie mam miernika czy będzie to jakaś znacząca przeszkoda? Słyszałem, że odczyty programowe nie są zbyt dokładne ze względu na taką sobie jakość montowanych w kompach czujników.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie teraz leje tak, że hoho.

Wpadłem tylko do kontrastu i wróciłem cały mokry, pasta będzie jutro cermique.

A ja jutro na rozpoczęcie roku muszę iść i mamy na boisku ;/ Chyba zrezygnuję z garniaka

Gi3r3k pytałem o tę pastę o której pisałeś ale za długo bym musiał czekać :)

Nie mam miernika c

Ale o jakim mierniku mowa?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A procka nie kręciłem bo z v-synciem gram i cała para w wielu sytuacjach poszłaby w gwizdek.

Ale przecież v-sync ogranicza fps w górę, a nie w dół... A w kręceniu procesora chodzi o to, by mieć większą płynność w sytuacjach, gdy jest mocno obciążony i FPS spada co chwila do powiedzmy 20 kl/s. Gdyby chodziło o to, żeby mieć 150 kl/s zamiast 120 kl/s to wtedy OC nie miałoby sensu :wink: .

Nie mam miernika czy będzie to jakaś znacząca przeszkoda? Słyszałem, że odczyty programowe nie są zbyt dokładne ze względu na taką sobie jakość montowanych w kompach czujników.

Nie będzie potrzebny, ja miernika praktycznie nie używam, chyba, że z ciekawości.

Gi3r3k pytałem o tę pastę o której pisałeś ale za długo bym musiał czekać :)

Trudno :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Org jak będę miał coś od AMD to się po ścigamy co ty na to ?

Jak Wam śmigają GoodRamy 1333MHz? Lecą na CL7?
Gdzieś widziałem u paru osób, że tak im działały :)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gi3r3k

Można Cię złapać na GG? Mam parę pytań, ale przez PW to długo trwa? :E

Można, choć ostatnimi czasy dość rzadko... Teraz piszę z pracy (gdzie nie bardzo mogę zainstalować GG), jak wracam do domu to odpoczywam, a późnym wieczorem próbuję pisać artykuł :wink: . Rozumiem, że chodzi o OC? :smile: W któryś weekend się zgadamy, może w ten najbliższy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Org jak będę miał coś od AMD to się po ścigamy co ty na to ?

Może być.

Rozumiem, że chodzi o OC?

Tak, a dokładniej właśnie o pamięci. Czuję, że to one mnie ograniczają i nie mogę dobrać odpowiednich opcji. Póki jest czas, to warto powalczyć o 4GHz. Tak dla sportu, bo 3.6 wystarcza do wszystkiego.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, a dokładniej właśnie o pamięci. Czuję, że to one mnie ograniczają i nie mogę dobrać odpowiednich opcji.

Zrób tak - ustaw wszystko na def, wejdź do sekcji timingów, spisz te, które tam są wyświetlane na szaro. Przy OC ustaw wszystko ręcznie, wydłużając mocno (nie maksymalnie) wszystkie opóźnienia (oprócz tych 4 podstawowych, zostaw na 9-9-9-24). Dzięki temu pamięci powinny znacznie mniej przeszkadzać przy OC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki michi za znalezienie tego tematu biggrin_prosty.gif

Spoko żeby tylko pasowały na 100 :)

A te Twoje Goodramy idą na 1600Mhz? ^^

Ja mam tylko corsairy 1,6 cl 7 ;pp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...