Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xandi

Forumowe pogaduchy o OC

Polecane posty

Masz absolutna racje, przy czym trzeba wziac pod uwage fakt, ze towarzysz Jachu skarzyl sie na zbyt duza ilosc szumu jaka referent powoduje. Tak wiec zalecana jest wymiana coolera chociazby dla oszczedzenia sobie sluchu (a co za tym idzie rowniez i nerwow :D ) ;>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli towarzysz Jachu nie ma odpowiedniej ilości waluty, to zawszę mogę użyczyć kilku wentyli wyciągniętych ze spalonych Modecomów i Xilence :) Ja obstawiałem cepa i grafę trzema 120-milimetrowymi dmuchawami i efekty były nadspodziewanie dobre :) Ale na dłuższą metę rzeczywiście lepiej zainwestować w coś lepszego. Ewentualnie oddać tą grafę mi, a ja dam 9800, która jest praktycznie bezgłośna :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze kolega Adam prawi. Lubie grać na słuchawkach ale na głośnikach też czasem fajnie jest pograć ale wtedy szum jest straszny ;)

Fundusze pewnie będą bo za malowanie płotu się już zabrałem ;D

Z tą grafiką to już nie kombinuj panie kolego Łukaszu. Przykręć jej zegary podobne do moich to pomyślę ^_^

Ale te wiatraki jak maja 120mm to chętnie je przygarnę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty chciałeś kolego Łukaszu? ;D

100% muszę mieć jak gram bo inaczej to np. w Shifcie albo w MW2 łapię zwiechę i reset kompa pomaga.

Towarzysz myśli o chłodzeniu referencyjnym? Bo ja mam wersję PCS+ i tam plastików żadnych nie ma. Jest zamontowane chłodzenie firmy ZeroTherm jak tu-> http://nvision.pl/img/art/karty_graficzne/..._4890_pcs-2.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie głupi pomysł. Będę musiał spróbować zrobić tak ze swoim GTX280. Może będzie chłodniej i ciszej. :laugh:

No nie za bardzo, bo masz tak ułożone radiatory, że powietrze nie będzie przez nie przechodziło... Wentylator może być jedynie z lewej lub z prawej strony, czyli tak, jak jest. Wiem, bo próbowałem tak kiedyś z 8800GTS 320MB i temperatury były wyższe.

Towarzysz myśli o chłodzeniu referencyjnym? Bo ja mam wersję PCS+ i tam plastików żadnych nie ma. Jest zamontowane chłodzenie firmy ZeroTherm jak tu-> http://nvision.pl/img/art/karty_graficzne/..._4890_pcs-2.jpg

Wiem jaką masz kartę :wink: . Pisałem o tych plastikach z napisem Powercolor i Zerotherm. Przynajmniej na zdjęciach widzę, że to plastiki, może się mylę :wink: .

A wentyle lepiej 92mm, bo 120mm będą mocno wystawać :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahaa ;D

Dziś się pobawię tym, tylko te wentyle muszę skombinować. Czeka mnie wycieczka albo garażu albo do komputerowego ;D

I może to zrobię jak kupię nową pastę. Od razu bym ją nasmarował ;]

W sumie mogą sobie wystawać te wiatraki bo i tak cały czas buda otwarta jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś chciał by wiedzieć co się z BIT dzieje:

Stealz wyjechał, żeby trochę odpocząć od ostatnich wydarzeń (benchitowcy wiedzą o co chodzi).

Fakt, że takie usterki są zawsze kiedy on wyjeżdża - złośliwość rzeczy martwych

Jak tylko się do niego dodzwonię przekażę mu info o usterce i wszystko będzie szybko naprawione - pewnie chodzi o jakąś duperelę. Pomyślimy co zrobić, żeby w przyszłości takich akcji nie było

A póki co - kręćcie, testujcie i róbcie screeny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Towarzyszu Gi3rku, zrobiłem tak jak pisałeś ale zamiast wiatraków 92mm założyłem jeden 120mm i jestem zadowolony. Temp. w idle wynosi 41C, a w stresie max było 80 czyli tak jak wcześniej tyle, że 100x ciszej ;)

A tak się prezentuje. Nie śmiać się z mocowania. Inne będzie jak dokupię drugą 120stkę ;D

img0066tq.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na prawdę mocowanie jest z żyłki od kosiarki? :P Ja tam bez takiego chłodzenia mam na karcie nawet po OC 35 stopni w idle :P Fajnego masz niereferenta :D Ja chyba powiercę dziurki na dnie budy i wsadzę wentyl :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już nie nadążam za tą swoją kartą :) Wykręciłem ją z poziomu 600/900/1500 na 756/1030/1750 (w GPU-Z pokazuje ciut inaczej) i w Furmarku na Stability Test po 15 minutach wciąż karta działa :) Temperatura to 71 stopni. Daję poprzedni roboczy screen, bo zapomniałem wcisnąć PrintScreen jak kończyłem ostatni test na tych ustawieniach.

http://img651.imageshack.us/img651/3324/70601738.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz masz :) 600/900/1500 @ 760/1130/1750. Dziwne nie? Albo mam jakiegoś kosmicznego selekta, albo jestem xiędzem :P W benchmarku w Furmarku i Crysisie odnotowałem wzrost wydajności, więc chyba wszystko jest OK. Ja już na serio zgłupiałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać dobrze się bawisz z tą kartą ;D

Oby tak dalej :) Procka też byś mógł trochę podręczyć.

Zmień jej chłodzenie i jedź dalej. Ja na tym zmodyfikowanym chłodzeniu boję się trochę w OC bawić bo temperaturka koło 95C jest,a rdzeń dopiero na 1Ghz idzie ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z prockiem dam sobie na razie spokój. Wczoraj miałem problemy aby go puścić na 3,6 GHz. Po co mam bawić się w zmianę chłodzenia karty, skoro po takim OC w stresie karta ma ledwo 75 stopni :)

BTW wpadaj do mnie to zaraz przerobimy twojego Radzia :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A org po bliższym zapoznaniu się z nowym PC-tem i zainstalowaniu wszelakiego potrzebnego dziadostwa od samego rana zabrał się do OC. No dobra, najpierw nacieszył się Mafią 2 w hiper-uper-full-detalach :). Do 3750MHz było łatwo, zmienił tylko napięcia, HTT i parę opcji, pamięci zostawiając w spokoju. Jednak liczba BSOD-ów rośnie razem z taktowaniem procesora. Orgowi udało się odpalić system na 4005MHz, ale przy wklejaniu screena do Painta zobaczył kolejny niebieski ekran. Zrobił tylko fotkę z CPU-Z z trochę mniejszym taktowaniem, które i tak go zadowalało:

3990.png

Pamiątki na CL9, ale poluzował jeszcze bardziej tRas i tRC, wszystko to na 1,59V. Procesor natomiast "działał" na bodajże 1.4625V. Teraz śmiga na 3900MHz przy 1.45V, co pewnie org zaraz zmieni. RAM tylko na 1040MHz przy CL9. To też się poprawi.

"Poczyniono pierwsze próby OC na AM3. Teraz pora na zabawę MSI Afterburnerem :). I K10stat :/."

Dziwne, że najnowszy CPU-Z wykrywał platformę jako AM2+...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze 2gb ramu i będzie wypas komp

Wolałem dołożyć do procesora niż pamięci. 2GB dodam, gdy tylko zostanie jakaś kasa (reszta po zakupach growych ;)).

Wynik ładny ale poszalej jeszcze trochę ;p przebij mojego valida.

Wydaje mi się, że procesor ma jeszcze zapas i chciałbym go wykorzystać, choć działać na najwyższych obrotach 24/7 nie będzie. Muszę się skonsultować z Gi3rkiem :).

No i zapraszam z wynikami na BIT

Ok, przy okazji może wrzucę wyniki E6420/HD4870 1GB/4GB.

Opłacało wydać parę złotych na Mugena II-Phenom jest chłodniutki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że procesor ma jeszcze zapas i chciałbym go wykorzystać, choć działać na najwyższych obrotach 24/7 nie będzie. Muszę się skonsultować z Gi3rkiem

Hehe ja też kompa nie mam puszczonego na takich ustawieniach ;p zresztą teraz mam boxa zamontowanego bo karakorum sprzedałem :)

Wolałem dołożyć do procesora niż pamięci.

Słuszna decyzja :)

2GB dodam, gdy tylko zostanie jakaś kasa (reszta po zakupach growych wink_prosty.gif).

E tam gry :) ja najpierw bym ram dokupił a potem o grach myślał, ale ja dużo nie gram :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arctic Silver AS5 - sprawdzona i dobra. Łatwa w nakładaniu, nie przewodzi prądu i tubka wystarczy na długo.

Zalman STG-1 - również polecana

Arctic Silver MX-3 - nowość, podobno lepsza od dwóch wyżej wymienionych.

(Tak zapytam z ciekawości - miał ktoś styczność z MX-3 ?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...