Skocz do zawartości

Forumowe pogaduchy o OC


xandi

Polecane posty

Gość luq92

Nie kuś, nie kuś :P Mówiłem, że nie inwestuje więcej w tego kompa :P Chociaż jak znajdę sobie jakąś fuchę... :)

BTW może dzisiaj jednak wezmę się za OC. Zmniejszę takty karty i zobaczymy czy mi cep ruszy na 3,8 :) Trzymajcie kciuki :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Gość GTAIVKiller

Załatw sobie 2 zasilacz chociaż jakieś [beeep] z 300W i podłącz pod jeden zasilacz grafę,płytę i dyski a pod drugi procka, w googlach znajdź sobie gdzie trzeba kabel włożyć, żeby oba zasilacze równo wystartowały i możesz kręcić(jak się nie znasz na prądzie to nie ryzykuj) ale mój znajomy tak już od 2 lat śmiga:D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

Miałem tylko Xilence, ale wybuchł mi dwa tygodnie temu :P Miałbym jeszcze Codegena z 8-letniego kompa, ale nie będę ryzykował utraty kompa :P Może załatwię sobie jakąś Deltę, ale najpierw poczytam sobie o tym. Oj kusisz :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Po prostu trzeba z tego gniazda 20/24pin puścić kabel(1 albo 2) te które dają sygnał do rozruchu do wtyczki 20/24pin w 2 zasilaczu i oba zasilacze wystartują tylko ja nie wiem jakie to są piny ale w google na pewno znajdziesz.

ROBISZ TO NA WŁASNE RYZYKO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Komputer szczęśliwie lata sobie na 3.8 ale jest jedno ale.

Jak ustawie w BIOSie napięcie 1.5V to już w zakładce PCHealth pokazane jest, że Vcore wynosi 1.488.

Vdropa mam? Warto się tym przejmować?

Bo jak się później bawiłem to jak dałem napięcie 1.5500 to w PC Health było 1.525.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę dużo...

Z ostatnich gier, korzystających z więcej niż 2 rdzeni:

Anno 1404

Dirt 2

Dragon Age: Origins

Left 4 Dead 2

Far Cry 2

Resident Evil 5

GTA IV

Prototype

ArmA 2

The Sims 3 (!)

Tom Clancy's HAWX

Ze starszych dochodzi jeszcze Lost Planet.

Do tego z najnowszych - Battlefield: Bad Company 2, Napoleon: Total War, Assassin's Creed II, Metro 2033 i Just Cause 2. Praktycznie większość najnowszych hitów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Gi3r3k

Napisz mi co zmieniałeś w biosie jak podkręcałeś swoją i5 i jakbyś mógł to jakie napięcie jest maksymalne dla i3

EDIT:

Jak nic nie napisze dziś na forum to znaczy, że coś zepsułem a teraz zabieram się za upchanie CM V10 na mojej płycie mini xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Musze gdzieś się wyżalić bo normalnie aż mnie trzęsie nie zamontowałem chłodzenie bo nie było podstawki pod s1156 oczywiście na stronie producenta pisze, że jest w komplecie a na dole napis czcionką 4, że akcesoria do montażu mogą się różnić w zależności od kraju. No a jak nie od dziś wiadomo Polska to trzeci świat więc procesory typu i3, i5, i7 to u nas będą za 20 lat więc po co dodawać zestaw do montażu my na pewno dopiero s775 mamy. Na szczęście takie akcesorium na allegro kosztuje jedyna 2,90zł ale sam fakt mnie mocno wku&@#@ł a do tego doszło, że mamy czwartek i kasa gościowi wpłynie jutro a co za tym idzie dostane to najprędzej w poniedziałek normalnie co za kraj LIVE-a nie ma iTunes nie ma nawet zestawu montażowego nie ma.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie swoja gadzine podkrecic do stabilnych 4,2 GHz z funkcja HT on co wczesniej wydawalo mi sie czynem nie do dokonania przez pamieci. Jak widac niewielkie zmiany napiec zdzialaly cuda. Komp byl stabilny przez caly ten czas, choc Core Temp troche szalal i 2 razy dal komputer w stan uspienia (ustawilem to na 85C, co bylo zbedne, bo temp 86C jak widac na screenie osiagnal tylko raz podczas calego testu i tylko na ulamek sekundy, a poza tym temp nie przekraczala 85C). Zostawilem go na chwilke w stanie uspienia by ochlodzic troszke cepa, bo IBT ponoc meczy procka mocniej anizeli Prime95 czy OCCT. Jestem ciekaw jak daleko zajdzie z HT off ...

capture24052010232952.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość luq92

A ja zachodzę w głowę jak mam osiągnąć to chędorzone 3,8 GHz. Podniosłem napięcia gdzie się dało (przeważnie maksymalnie) i jak komp wstać nie chciał, tak nie chce. Obstawiłem cepa dwoma wentylami i nic. Czy ja wymagam za dużo? Tylko 35 MHz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jakiekolwiek proby uzyskania stabilnych 4,5 GHz lacznie z podnoszeniem napiec spelzaja narazie na niczym. Albo bsody, albo kompletna zwiecha systemu. A temperatury z HT off na 4,2 GHz byly bardzo obiecujace. Czyzbym dobrnal do fizycznych granic mozliwosci plyty/cepa? Czy tez szukac rozwiazania gdzie indziej, bo ja juz nie mam pojecia co jak ustawic by bylo stabilne...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bodajze Rev 0704, ale glowy teraz nie dam. Mam Asus P6T SE, a nie deluxe. Dla 4.5GHz dalem na 21, BLCK na 215, podnioslem napiecie na cepa na 1.4, QPI - 1.36 (wiem, ze nie powinienem, ale jakos nic sie jeszcze nie spalilo :D ). Reszta tak jak w poradniku Gi3rka, pamieci dalem na 1300cos_tam. Zaktualizuje bios to sie zobaczy... Juz jakis czas temu probowalem to bios wywalil blad o niemoznosci przeprowadzenia operacji. Musze zaopatrzyc sie w czysta plyte cd to wtedy zgram bios+flasher+dos i sie zrobi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze masz SE umiem czytac, pierwsze slowa nie byly odp na Twoj post

zapodaj ten poradnik, obczaje

jak dla mnie malo papu na jajka masz, qpi trzeba obczajac w gore i w dół niekiedy jakas konkretna roznica miedzy VC a QPI daje efekty

ta plyta nie ma flasha z pena? u mnie 3 minutki i nowy bios jest, bez zabawy w nagrywanie plyt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, nie przeczytalem twojego konfigu :) Bios juz jest zaktualizowany do rev805 (EZ Flash jakims cudem nie sprawial problemow tym razem). Dzis bawic sie w OC juz nie bede bo o 5 rano wstaje do roboty. Pewnie wieczorem pomecze cepa. KLIK

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja tylko pytalem jaki masz, zwykle jak na ironie najlepsze OC jest ja najstarszym biosie...

z całym szacunkiem do autora, ale próbował okiełznac tą fale co nas teraz zalewa, wysoki OC nahalema to ciezka sprawa i poradnik jako taki praktycznie nie istnieje, tu wypisane mamy podstawy, okolice 4,2 to kazdy zrobi nawet i bez tego poroadnika, sprawa zaczyna sie komplikowac wlasnie po tej magicznej granicy... u mnie np. "zastosowanie" takiego poradnika wiązało by sie z kiepskim oc wiec moim skromnym zdaniem kazdy 920 to inna bajka...

choc moge sobie gdybac

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę dużo...

Anno 1404

Dirt 2

Dragon Age: Origins

Left 4 Dead 2

Far Cry 2

Resident Evil 5

GTA IV

Prototype

ArmA 2

The Sims 3 (!)

Tom Clancy's HAWX

Ze starszych dochodzi jeszcze Lost Planet.

Do tego z najnowszych - Battlefield: Bad Company 2, Napoleon: Total War, Assassin's Creed II, Metro 2033 i Just Cause 2. Praktycznie większość najnowszych hitów.

To wciąż za mało... z wymienionych to FC2 i Simsy (nie ja! córka! :) ) no i może Bad Company. Reszta to albo nie moja bajka albo na konsoli mam. Tak więc na razie pass :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec sam juz nie wiem: czy przekroczenie 1.35V dla QPI moze doprowadzic do uszkodzenia plyty czy tez moge cisnac dalej? Kazdy na forum poleca ten poradnik, wiec zastosowalem sie do niego.

Nie zgodze sie z toba - nie kazdy. i7 to pierwszy proc, ktory wystawil mnie na probe cierpliwosci, a gdyby nie ten poradnik to pewnie meczylbym sie dalej, albo byl sprawe olal. Przynjamniej wyjasnil mi pare spraw. Wczesniejszy procek jaki krecilem to Athlon64 3000+ na A8N-E, ale juz naprawde kazdy, to wie jak wejsc do biosu zrobi...

EDYTA: QPI Z tego forum wynika, ze moge podniesc qpi bez zadnych obaw, dopoki zachowane jest do 0.5V roznicy miedzy qpi a vram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz przekroczyć napięcie CPU napięciem QPI. Od pewnego czasu nabieram przekonania, że ta rada w poradniku była zbyt zachowawcza i niepotrzebnie tak napisałem. Niebawem zmienię tę część w poradniku.*

Dokładnie - trzymaj się zasady 0,5V różnicy między QPI a vRAM.

* - już zmieniłem.

To wciąż za mało... z wymienionych to FC2 i Simsy (nie ja! córka! :) ) no i może Bad Company. Reszta to albo nie moja bajka albo na konsoli mam. Tak więc na razie pass :)

OK, to już jest jakiś argument :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GTAIVKiller

Przy dobrych wiatrach jutro dojdzie mocowanie do mojego CM V10 i zobaczę ile da się wycisnąć z mojej i3. JAKĄ PASTĘ LEPIEJ ZASTOSOWAĆ ZALMAN STG-1 CZY MOŻE CM THERMAL FUSION 400??

Co powinienem powyłączać w biosie?? sprzęt jak w sygnaturce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja komputera: Procesor: Intel Core 2 Duo E4400 2.00 Ghz.
Karta Graficzna: Nvidia GeForce 8600 GT 256 mb.
Płyta główna: ConRoe 1333-D667.
Pamięć RAM: 3 giga.
System: Windows XP Home Edition.
Mój zasilacz to: Mustang Model ATX KY-400W.
1x2GB KingMax 800 MHz DDR 2 Long-dimm. 1GB nie znam modelu, ale wiem, że 667 MHz.
Monitor: 21,5 cala.

Z calym szacunkiem, ale ja bym sie bal to nawet kijem dotknac... I tu nie chodzi o procka, a o zasilacz.

Z jakiego hipermarketu to komputer?

Plyta glowna od ASRocka, ale nic nie znalazlem n/t podkrecania na niej...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...