Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

WOLF012

Rozwiązany: światło UV

Polecane posty

Cześć witajcie!

Mam pytanko.

Załóżmy ze mam obudowę.

W obudowie a dokładnie w jej górnym rogu mam katodę świecącą światłem UV.

W reszcie obudowy jest to co w niej być powinno.

Niektóre wiatraki reagują na UV

Niektóre części obudowy są pomalowane farbą reagująca na UV

I tu jest moje pytanie.

Czy wszystkie wiatraki, farby, płyny reagujące na UV, będą świecić równomiernie jeżeli jest tylko 1 źródło UV??

Z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wszystko zamontowane, to czy nie prościej będzie to sprawdzić? Zresztą w tego co rozumiem, to masz pomalowaną budę, a katode w środku. Światło UV jest fajne, ale cudów nie czyni, nie podświetli Ci farby po drugiej stronie blachy. No chyba że rysunki są w środku, co jest dla mnie trochę dziwne. Ale tak, jeśli katoda jest dobrze ułożona i nic nie przeszkadza mu się rozchodzić, to światło powinno być w miarę równomierne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwijam myśl - światło UV zachowuje się identycznie jak światło widzialne. Jeżeli schowasz katodę np. za zasilaczem, lub w jakiejś wnęce to powstaną obszary do których fale nie będą dochodzić lub będą dochodzić gorzej (poprzez odbicie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież dostałeś odpowiedź - jeśli światło będzie równomiernie padało to będzie i równomiernie odbijane. W ramach testu poświeć latarką - światło zwykłe i UV zachowuje się tak samo, jeśli chodzi o "padanie" na różne powierzchnie. Inaczej mówiąc jeśli światło nie będzie miało przeszkód w drodze ze źródła do powierzchni je odbijających to odpowiedź na Twoje pytanie powinna brzmieć "tak".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...