Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MarkosBoss

Mała Syrenka (1989)

Polecane posty

Mala-syrenka_Ron-Clements-John-Musker,im


Z ang.The Little Mermaid to animowany film Disneya z 1989 roku.
Tytułowa bohaterka, Ariel, jest córką Trytona - króla mórz. Jej ojciec nie chce, by ktokolwiek dowiedział się o istnieniu syren. Pewnego razu mała syrenka, wraz z rybką Florkiem krabem Sebastianem w roli ochroniarza, wypływają i obserwują zabawę na pokładzie statku. Niestety nadchodzi sztorm i okręt zaczyna tonąć. Ariel ratuje jednak niejakiego Eryka, przystojnego młodzieńca, który okazuje się być księciem. Syrena chce zdobyć jego serce, ale nie zdradza mu tajemnicy o istnieniu podmorskich istot. Podpisuje więc umowę z Urszulą, morską wiedźmą, dzięki której - w zamian za swój głos - otrzymuje ręce i nogi. Umowa trwa jednak tylko trzy dni. Jeżeli nie uda się jej rozkochać w sobie księcia znów stanie się syreną i będzie należeć do wiedźmy. Gdy okazuje się, że Ariel - mimo utraty głosu - może tego dokonać, postanawia się nie poddawać.

905401.jpg1437341.jpg


Opracowanie wersji polskiej: na zlecenie Disney Character Voices International ? STUDIO SONICA
Reżyseria: Krzysztof Kołbasiuk
Dialogi polskie: Elżbieta Łopatniukowa
Dźwięk i montaż: Sławomir Czwórnóg
Teksty piosenek: Marek Robaczewski
Kierownictwo muzyczne: Marek Klimczuk
Kierownictwo produkcji: Beata Kawka
Opieka artystyczna: Mariusz Arno Jaworowski
Udział wzięli:
Włodzimierz Bednarski ? Król Tryton
Ryszard Nawrocki ? Blagier
Beata Jankowska-Tzimas ? Arielka
Emilian Kamiński ? Sebastian
Stanisława Celińska ? Urszula
Maciej Kłos ? Florek
Jacek Kopczyński ? Książę Eryk
Wiesław Machowski ? Grimsby
Tomasz Traczyński ? Konik morski
Jacek Jarosz ? Mur i Ena
Krzysztof Kołbasiuk ? Louis
Janina Traczykówna ? Karlota
Andrzej Arciszewski ? Ksiądz udzielający ślubu
Ryszard Olesiński
Zbigniew Konopka
i inni
dalmatek43rc8.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehhhh, oglądałem, oglądałem :P Ale ileż to lat temu było... Jak zwykle w przypadku Disneya, bardzo fajna historia oprawiona w świetną animację, ciekawych bohaterów (+ polski dubbing prawie zawsze FTW!) oraz... IMO, jeden z tak poprowadzonych wątków miłosnych, że mnie jako płci brzydkiej wymiotować się nie chce :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ohh...Markos w twoich tematach to wygląda tak : Piszesz Ty opis, potem Shadow i Ja :) O shadow wypowiedział się jak widział...:)

Typowy system...Dwa światy...Jeden kocha drugiego, lecz jak się okazuje łączy ich za dużo, lecz jak zawsze mimo przeciwieństw...No chyba każdy wie co ma być dalej :) I tu oto mamy taką historię oprawioną w animację :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, i to dopiero klasyk. Oglądałem to dawno temu (lekko przesadziłem ;]), a nawet mam na VHS (oczywiście dlatego, że mam trzy młodsze siostry :P). Pamiętam, że Sebestian był moją ulubioną postacią z tej bajki (rozbawiał do łez). Oczywiście do polskiego dubbingu nie można się przyczepić w przypadku takich starszych produkcji (czego nie mogę powiedzieć o nowszych produkcjach niekoniecznie Disneya..) .

@Cygnus

W dzieciństwie się naoglądało i teraz człowiek nie może odzwyczaić się od Happy End-ów ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...