Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Bywall

Klawiatura dla gracza

Polecane posty

Ta klawiatura ma jeden duży jak dla mnie minus =>układ polski 214 zamiast polski programisty... tzn. "y" zamieniony z "z" miejscami jak piszesz to niby nie ma problemu bo i tak wiesz gdzie y, a dzie z ale mnie denerwuje samo oznaczenie, ale tak na prawdę to nie powinno przeszkadzać.

W Lycosie Mirror klawisze się nie wycierają ale się za to strasznie brudzi... wiem coś o tym...

Ja polecał bym DKTboard aluminium ale trudną ją dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Speedlink NIE MA podświetlanych klawiszy. Podświetlenie jest naokoło klawiszy a litery to nadruk podobnie jak w Labtec Illuminated czy Logitech K300 . Już prędzej Speedlink Illuminated Metal

Z płaskich podświetlanych masz:

Całościowe poświetlenie - wbrew pozorom erę "żarów" Gembirda mamy za sobą więc nie trzeba się bać że klawiatura oprócz klawiszy podświetli nam połowę pokoju

  • BTC 6300CL
  • Speedlink Illuminated Metal
  • Creative Fatal1ty - ja jej nie widziałem w Polsce ale ty może gdzieś namierzysz

Podświetlenie klawiszy

  • EVERGLIDE DKTBoard
  • Omega Cassiopeia| OCZ Illuminati | ART Illuminator | Logisys Illuminated Ultra Slim - kilka nazw ta sama konstrukcja. Niestety ponoć klinują się w niej klawisze po jakimś czasie
  • Sidewinder X6 - długa spacja wymaga przyzwyczajenia ale poza tym to typowa klawiatura dla graczy
  • Periboard 308 - kompletnie nic nie wiem o tej firmie i jej klawiaturach. W Polsce jest tylko jeden dystrybutor firmy Perixx (hurtownia Avalon)
  • Periboard 307EL - jak wyżej
  • Logitech Illuminated - bardzo droga ale skoro zastanawiałeś się nad Razerem to powinieneś o tej wiedzieć

Ja używam Tracera Lucid. Klawiaturka ma średni skok klawiszy i kształt identyczny jak Revoltec Lightboard XL2 Podświetlenie jest w sam raz, nie daje po oczach. Jedyne zatrzeżenie mam do jego włącznika - klawisz Scroll lock. Początkowo przeszkadzało mi to cholernie w linuksie ale obszedłem to bindując samo włączenie diody Scroll lock (bez funkcji) na klawisze multimadialne

W tanich klawiaturach podświetlanych znane jest zjawisko ścierania się liter. Z tego co widzę litery na Tracerze są powleczone jakąś warstwą więc trzymam kciuki że się tak szybko nie zetrą

PS. Aha jest jeszcze Tracer Exclusive Shine ale ze względu na ścierające się klawisze nie wspominałem o niej. Poza tym ty celujesz chyba w wyższą pólkę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc koledzy. Wczoraj byłem w Komputroniku w Silesia City Center i wybrałem Microsoft SideWinder X6.

Ma tyle funkcji, że ho ho ! Na razie jestem bardzo zadowolony :)

winder racja :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...