Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mcrr

Myszka dla gracza do 80 złotych

Polecane posty

Witam. Zastanawiam się nad kupnem nowej myszki dla gracza, bo póki co mam jakąś, którą dostałem gratisowo z laptopem, a nie powala ona jakością :smile: . Ważne, by była ona pod USB.

Póki co znalazłem taką. Warto? Byłbym wdzięczny za jakieś inne propozycje.

I bonusowe pytanie - kolega zastanawia się nad kupnem klawiatury dla gracza. Czy warto brać ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka jak najbardziej warta polecenia, świetny tsosunek cena/jakość. Jak zobaczyłem tytuł tematu to pierwszy model który chciałem od razu podać :-). Co do klawiatury to bym raczej polecił np. Tracera EXclusive: http://allegro.pl/item908689026_podswietla...sive_shine.html

Imho extra wygodna i podświetlenie łagodne nie dające mocno po oczach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak grasz w CS, UT, Quake i pokrewne to tylko A4tech 748k lub 738k (sam ją mam). Jak dotąd najlepsze myszki do 100zł. Mają świetny sensor (taki sam ma Deathadder czy mysz-legenda mx518) genialne oprogramowanie OSCAR (jedno z najlepszych), własną pamięć na profile (nie musisz wgrywać sterowników na innych kompach) oraz 748k ma ciężarki.

Jeżeli nie jesteś namiętnym graczem strzelanek to też możesz brać pod uwagę 740k jeżeli kształt 748/738 ci nie pasuje. Niestety myszka ma akcelerację wsteczną i ludzie mówią o problemach z niektórymi szmaciakami (Qpad). Oczywiście tak jak mówiłem jeżeli nie grasz prawie zawodowo w FPSy to możesz nie odczuć różnicy więc preferencje co do kształtu będą głównym wyznacznikiem.

Uważaj też na 747k które ostatnio się pojawiły na allegro. Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią że jest to sensor z 740 w ubraniu 748k. Więc o ile kształt był głównym powodem dla którego można by brać gorszą 740k od 748/738 o tyle w tym przypadku ten wyznacznik odpada. Do tego dali nadruk i zwiększyli cenę o 20zł więc całkowicie się nie opłaca.

Natomiast NIE BIERZ 750k. Mysz ma sensor z 740 ale też słabe oprogramowanie i nie można podpisać w niej przycisku 3xFire co czyni go całkowicie bezużytecznym

Pamiętaj że do myszki przydałaby się jakaś dobra podkładka. Od razu mówię że nie bierz Qck bo za niewiele więcej masz znacznie lepsze wyroby (Razer Goliathus, Sharkoon 1337, Corepad EYEpad)

KLAWIATURA

Heh widzę że marketingowa machina i nazwa robią swoje :D Przede wszystkim co twój kumpel rozumie przez nazwę "klawiatura do grania" bo powyższy A4tech nie spełnia głównych założeń tego pojęcia (podświetlenie, makra) a w kwestii pisania jest nieporęczna (Przyciski Home i End koło spacji i dziwnie umiejcownienie Pg Up koło Esc)

Jeżeli zależy ci na ogumionych przyciskach to już zdecydowanie bardziej wolałbym A4tech G600.

Ja sam mam TRACER Lucid i sobię chwalę. Dokupiłem do niej podkładkę żelową za 17zł i jestem mega zadowolony. Jedyny mankament to fakt że podświetlenie się włącza Scroll lockiem co w Linuksie jest upierdliwe (okna się blokują) ale już obszedłem tą niedogodność odpowiednimi komendami. Początkowo byłem zagorzałym przeciwnikiem podświetlenia całościowego ale na szczęście niesławne "żarówy" Gembirda wyszły z rynku i znacznie poprawiono standardy w tej kwestii.

Jeżeli natomiast chodzi o makra to

Genius LuxeMate 525

Genius Slimstar 335

OCZ Elixir - tylko na ebay.pl

Natomiast jeżeli kumplowi te nie podpaszą i kumpel zechce jednak normalną klawirkę to niech patrzy na firmy Natec, Cherry, Everglide i oczywiście Logitech.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

748K mi się spodobała. Tylko poczytałem trochę o tej myszce i na jednych stronach piszą, że jest laserowa (tak jak tu), a na innych, że optyczna (np. tu)... Jaka w końcu jest? Bo niektórzy mówią, że optycznych nie warto brać. A ja nie bardzo się znam... Jeżeli to ważne, gram głównie w FPSy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jednych stronach piszą, że jest laserowa (tak jak tu)

BE ZE DU RA :D. Ktoś się pierdyknął w opisie. 748 i 738 to definitywnie optyki

Bo niektórzy mówią, że optycznych nie warto brać.

HAHAHAHAHA! - tyle tym gościom co tak mówią powiedz. Najpopularniejsze myszy gamingowe mx518 i Deathadder to właśnie optyki. DA jest trochę wadliwy ale na mx518 do dziś ludzie grają.

Lasery bierze się dopiero od 150zł w górę bo w tej cenie faktycznie laserówki ownują optyki. Ale w poniżej zawsze się bierze optyka bo są precyzyjniejsze od tanich laserów i znacznie lepiej sobie radzą ze wszelkiej maści podkładkami. Z resztą zobacz >ESREALITY test< - chyba jedyny test myszek w którym to maszyna badała myszy a nie niepewna ręka recenzenta. Jak widzisz recenzenci są zaskoczeni dobrymi parametrami optyka od A4techa który ceną znacznie odstaje od konkurencji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, najprawdopodobniej się na tą myszkę zdecyduję. Jeszcze trochę się zastanowię i najprawdopodobniej zamówię :smile: . Jeżeli ktoś ma propozycję innej myszki, niech napisze. Poczekam do jutra i jeżeli nic ciekawego się nie pojawi kupię 748K. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ wcześniej wspomniałeś że grasz w strzelanki to ja jeszcze raz cię namawiam na podkładkę. Jakąś szmaciankę (Goliathus, Sharkoon) jeżeli jesteś Highsensowcem lub coś mocno śliskiego dla niskich DPI. Na prawdę do niedawna sam myślałem że to gadżet ale jak zdarzyło mi się u kumpeli pojeździć na dobrym sprzęcie (prawdopodobnie teflonowa Sharkoon Xmate) to aż szczena mi opadła. Różnica jest GIGANTYCZNA nawet dla tak nieFPSowego gracza jak ja.

Zawsze jeżeli nie masz kasy ale masz narzędzia i chęci możesz spróbować tego - >Podkładka z patelni teflonowej< :) Może wydaje się śmieszne ale to jak najbardziej poważny pomysł

PS. Jak widzisz gościu też używa optyka - mx330 :)

//EDIT

Aha, jeszcze jedno. Jeżeli masz taką możliwość to zanim kupisz myszkę zobacz która ci lepiej leży w dłoni - 748k,738k czy (w ostateczności) 740. Czasem sam kształt myszki z miejsca ją dyskwalifikuje mimo że ma świetne komponenty bo jest po prostu za duża/za mała/nie wygodna (niepotrzebne skreślić)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że zwróciłeś uwagę na tą podkładkę. Też do tej pory myślałem, że to taki bajer bez większego znaczenia i mam jakąś najtańszą z Tesco :smile: . Może się w jakąś lepszą zaopatrzę. A sprawdzić jak myszka leży w dłoni raczej nie będę miał możliwości. Mieszkam w raczej niedużym mieście i niby jest kilka sklepów gdzie jakiś sprzęt komputerowy jest, ale wybór jest malutki. W jakimś centrum handlowym będę dopiero za jakieś dwa tygodnie. A i tak nie mam pewności, że ta myszka którą chcę będzie tam dostępna. Muszę więc niestety opierać się na samym wyglądzie. A wygląda na to, że dłoń raczej dobrze na niej leży :smile: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszka już przyszła. Do kształtu będę się musiał przyzwyczaić, ale jest wygodna. Precyzyjna, fajne regulowane DPI i przydatne oprogramowanie. Wielkie dzięki za pomoc. Szczególnie dla Doman18, bo to myszkę zaproponowaną przez niego w końcu wybrałem.

Temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...