Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Spriggs

Halo Legends

Polecane posty

Halo_Legends_logo.jpg

Tytuł: Halo Legends.

Producent:

Bones.

Casio entertainment.

Production I.G.

Studio 4"C.

Toei Animation.

Gatunek: SCI - FI / Akcja.

Fabuła: Fabuła tego anime, ma opierać się na serii gier Halo, do tej pory wyszły cztery odcinki. Pierwszy "The babysitter", jest poświęcony odziałowi ODST, który ma misje wyeliminowania wyroczni, która ma przybyć na planetę, o dziwo tutaj spotykamy Spartana, tyle że to nie jest bohater serii, tylko inny w dodatku. Kobieta. ;) Drugi odcinek "The duel", opowiada losy Arbitera, któremu narzuca się przystąpienie do Covenantów, tutaj o dziwo rasa Arbitera, wygląda jak cesarstwo Japońskie z wieku XIV. Trzeci odcinek "The Package", opowiada o akcji gdzie Master chief, wraz z kilkoma innymi spartanami, mają uratować panią doktor z rąk covenantów, zadanie o tyle trudne iż ona znajduje się na statku flagowym. Czwarty odcinek "Origins", jest poświęcony rasie stworzycieli, Forerunnerom, którzy zostali napadnięci przez Flood, ich wojska nie mogły sobie poradzić z floodem, dlatego utworzyli pierścienie zwane "Halo", które miały zniszczyć wszystko co żywe.

Zapowiada się ciekawie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i było nawet bardzo ciekawie. Spotkałem się z opiniami, że Halo Legends jest zaskoczeniem i nie spodziewano się tak fajnego połączenia świata gry i filmu anime. Jak dla mnie produkcja jest warta obejrzenia, a już napewno jest to pozycja obowiązkowa dla fanów gry. Moim zdaniem na wyróżnienie zasługują dwa odcinki wcześniej wspomniany The Package oraz Prototype. Ten drugi opowiada o misji ratunkowej personelu badawczego bazy wojskowej, zadaniem oddziału jest także zniszczenie prototypu egzo-zbroi. Klimat jest genialny, przychodzą na myśl mechy, akcja szybka i wartka. Jest także głębsze przesłanie w tym odcinku, ale to już lepiej samemu do niego dojść :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podanych wykonawców projektu, dla przypomnienia. ;)

Bones.

Casio entertainment.

Production I.G.

Studio 4"C.

Toei Animation.

Każdy z nich, stosuje inną metodę produkcji np. Z tego co pamiętam to ludzie z Casio byli odpowiedzialni za odcinek "The package", itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Anime to serial? Myślałem, że to pełnometrażówka.

Kreska jakiego rysownika?

Tak, serial. Osiem historii, przedstawiających świat i bohaterów gry. Tak w największym skrócie bez spoilerowania - pierwsze dwie są formą rozbudowanego wstępu, ogólną historią. Kolejne przedstawiają wydarzenia żołnierzy, walczących zarówno po stronie ludzi jak i obcych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie najbardziej zaintrygowało to że każdy odcinek ma innego reżysera

Reżyser: Daisuke Nishio, Frank O'Connor, Hideki Futamura, Hiroshi Yamazaki, Keiichi Sugiyama, Kouichi Mashimo, Kouji Sawai, Mamoru Oshii, Shinji Aramaki, Tomoki Kyouda, Toshiyuki Kanno, Yasushi Muraki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio wpadło mi w oko pudełko z tymże tytułem i to w empiku za całkiem niezłą cenę stąd też postanowiłem się zapoznać z historiami z uniwersum Halo.

Muszę przy tym powiedzieć, że się nie zawiodłem, bo historia ,,jak to się wszystko zaczęło" była w miarę ciekawa. Kilka z odcinków było też odmiennie stylizowane i pomimo nienajlepszej (choć nie tak złej) animacji część o generale obcych była moim zdaniem bardzo ciekawa ;] Reszta animowana o Master Chiefie ujawniła trochę kim są tak naprawdę Spartanie i czym się zajmują xd

Mimo, że nie miałem doczynienia z żadną z gier to przyjemnie mi się to oglądało i uważam, iż jest to obowiązkowa pozycja dla każdego fana uniwersum Halo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanem serii nazwać się nie mogę choć w kilka części się zagrywałem, ale muszę przyznać, ze synergia między uniwersum Halo a anime wypadła całkiem sensownie ^_^ Tak bardzo, że żałuję iż projekt nie zyskał kontynuacji w postaci jakiegoś filmu pełnometrażowego, w którym byłoby sporo akcji rodem z odcinka pt Prototype, który w rankingu wśród wszystkich pozostałych plasuje się na pierwszym miejscu a zaraz za nim The Duel - co prawda w trochę niezbyt pasującej mi szacie graficznej, ale nadal wypełniony awesomnością... nic nie pobudza tak bardzo jak jeden wojownik stający naprzeciw co najmniej plutonowi żołnierzy wsparty ciężką artylerią. Jeżeli już zaczyna się akcja, padają strzały i coś wybucha na ekranie to ma to Moc przez duże M. Są jednak odcinki wprowadzające odrobinę spokoju i bardziej rozważne tempo, jest dwuczęściowa opowieść wprowadzająca widzów w lore uniwersum i znalazło się nawet miejsce na parodię całej serii. Całkiem niezła mieszanka jaką fani gry mogą obejrzeć bez obaw, natomiast reszta potraktować to jako nieźle wykonaną ciekawostkę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umiarkowanym fanem serii gier i tego uniwersum ale swoje wiem ;) Legendy mi się podobały - kilka historii ujmuje animacją, pomysłem tudzież zawartą historią. Ale jest i kilka mniej trafionych odcinków, zwłaszcza ten inspirowany chyba naruto mocno mi zapadł w pamięci jako totalna pomyłka i nieporozumienie. Aż byłem zniesmaczony momentami takim skrajnym misz-maszem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nah, powinieneś zrobić na odwrót czyli najpierw zagrać w jakąkolwiek część serii a najlepiej to w całą serię jeśli masz konsolę i dopiero potem zabrać się za Halo Legends. Dzięki temu wyłapiesz smaczki i ogółem staniesz się częścią targetu, do którego była skierowana seria :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj na giełdzie, licząc na znalezienie jakieś używki pierwszej, lub drugiej części na PC. Misja zakończyła się fiaskiem, ale postanowiłem jeszcze trochę poszukać. Faktycznie nie ma co się rzucać na głęboką wodę fabularna, gdzie większość dialogów wypowiadanych w anime, byłaby nawiązaniem do wydarzeń z gry. Tak wiec dzięki za przestrogę, postaram się szybko nadrobić zaległości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...