Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Thorren

Rozwiązany: Mass Effect - GeForce 8600GT 4klatki na sekundę

Polecane posty

Dość ciekawy problem. Konfiguracja kompa poniżej:

CPU: Athlon 64 X2, 4400+

Płyta: Asus M2A-MX

RAM: Kingston 1Gb

GPU: GeForce 8600GT 1024Mb

Zasilacz: Tracer Highlander 450W

Dźwięk: zintegrowany:(

Windows XP sp2

Problem polega na tym, że w menu głównym nie da się nawet wybrać New Game. Dosłownie 4 klatki na sekundę. Wszystko inne chodzi jak ta lala, ale Mass Effect na złość ani drgnie. Nie dopchałem się nawet do ekranu tworzenia postaci.

Mowa oczywiście o najniższych możliwych ustawieniach graficznych.

Podejrzewam, że może to być wina sterowników do grafiki (te co mam, są z września 2009), ale tutaj nie za wiele mogę zrobić, bo próba zainstalowania sterownika nowszego niż ten, co było dostarczony razem z kartą kończy się tym, że rozdzielczość permanentnie spada do 640x480 a kolor ma 4bity. Ale to materiał na inny post w innym dziale. W każdym razie, z tego co wiem, to na najniższą konfiguracją do grania w pierwszą część ME się łapię.

Słyszałem też o problemach podobnej natury w przypadku akceleracji sprzętowej dźwięku, stąd uprzedzam, że zmiany ustawień akceleracji nie pomogły ani trochę. Oprócz tego próbowałem reinstalować system. Nic nie pomogło.

Może ktoś będzie znał rozwiązanie tego problemu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Udało się. Wyłączyłem antywirusa (po uprzednim odłączeniu się od sieci, rzecz jasna), nie dało nic. Zgodnie z kolejnym zaleceniem, wywaliłem najpierw stare sterowniki, restart, instalacja nowych, restart - niestety - brak różnicy. Na tzw. wydrę zmieniłem wszystkie ustawienia Mass Effect na maksymalne, no może z wyjątkiem rozdzielczości, bo dałem tę, jaką mam na pulpicie i uwaga - śmiga jak naoliwiony.

Przyznaję się, że nie wiem która z rad pomogła, ale teraz WRESZCIE! mogę zacząć grać. Dzięki po raz kolejny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...