Skocz do zawartości

Rozwiązany: Rozwiązany: Majesty Gold Edition - "zastój" podczas grania.


Polecane posty

Witam!

Mam problem z grą Majesty Gold Edition (płyta z CD-Action). Problem jest dość "nietypowy" - przeglądałem wszystkie prośby o pomoc przy Majesty (w tym dziale) i nikt takiej sytuacji nie miał. Tak więc, wszystko jest teoretycznie w porządku - mogę grać, wchodzić w opcję i je zmieniać, filmy wyświetlają mi się idealnie. Prawidłowe działanie jest jednak złudne... ;]

Po kilkunastu minutach rozgrywki na jakiejkolwiek mapie gra przestaje działać - w jednej chwili program przestaje odpowiadać, słyszę jeden ton ostatniego dźwięku i generalnie rozgrywka jest zakończona. Nie wyświetla się żaden błąd ani nie słychać charakterystycznego Windowsowego dźwięku o błędzie. Po prostu wszystko staje. Włączam Menedżera Zadań i widzę, że program MajX.exe nie odpowiada. Dosyć dziwne jest to, że gra nie staje po określonym czasie, ale w momentach zdawałoby się losowych - po 7 minutach gry, po 15, lub 20. I tylko podczas rozgrywki (a przynajmniej tylko tak mi to się zdarzało). Próbowałem zmieniać rozdzielczość, próbowałem zmieniać kompatybilność, pobrałem także aktualizację do rozszerzenia Majesty (The Northern Expansion). Sytuacja powtarza się zarówno w zwykłym Majesty jak i w rozszerzeniu. Ostatnio w Majesty grałem jeszcze przed wymianą monitora i głośników i wówczas wszystko było w porządku.

Proszę o jak najszybszą pomoc.

Tutaj zamieszczam raport z DxDiag'a: Raport_DxDiag.txt

PS: Jeżeli to ma jakieś znaczenie to mam głośniki Creative Insipre T3130 (dwa głośniki i subwoofer)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AsgarothDaFae

Tak jak pisze Alaknar, głośniki nic do tego nie mają. To tak jakby za problemy z silnikiem w samochodzie obwiniać zamontowanie fotelika dla dziecka...

Sprawdź czy problem będzie występował przy ustawieniach zgodności z Win95...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj ustawić zgodność na windows 95, w starszych grach często to pomaga.

Zawsze kiedy zmieniałem tryby zgodności w grach, to zmieniałem na tryb Windows 98/Windows Me - z zasady to ustawienie miało najlepsze skutki. Tutaj nie dość, że nie podziałało to gra chodziła wolniej - znacznie dłużej się wszystko wczytywało. A z Win 95 spróbować nie zaszkodzi...

Głośniki raczej nie mają tutaj nic do gadania. Spróbuj przeinstalować grę.

Dodatkowo - czy te problemy pojawiają się tylko w Majesty, czy też w innych grach?

Tak jak pisze Alaknar, głośniki nic do tego nie mają. To tak jakby za problemy z silnikiem w samochodzie obwiniać zamontowanie fotelika dla dziecka...

Sprawdź czy problem będzie występował przy ustawieniach zgodności z Win95...

Nie jestem głupi - wiem, że raczej mało prawdopodobne, by problem był związany bezpośrednio z głośnikami - nigdy o czymś takim nie słyszałem. Aczkolwiek czasem zdarza się, iż informacje pozornie bez znaczenia znaczenie mieć mogą. Tak więc tą informację podałem (w raporcie DxDiaga bodajże tego nie znajdziecie), a nuż się przyda.

Nie zaliczam się do ludzi robiących ze swojego prywatnego komputera śmietnika - dbam o niego jak mogę. Tak więc odpowiedź brzmi tak - problem ten występuje tylko w Majesty.

I na koniec, co dla niektórych może być szokiem, ;): nie posiadam X-fire i problem raczej nie ma z tym nic wspólnego.

Dajcie mi trochę czasu na sprawdzenie tego trybu zgodności. Jak to zrobię, to wstawię edit.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...