Skocz do zawartości

CDA 02/2010


Smuggler

Polecane posty

Nie wiem jak wyglądało wpadnięcie na pomysł tak radykalnych zmian

W sumie jeśli to wynika z jakiś oficjalnych umówi itp. to na miejscu redakcji wyłożył bym kawę na ławę i z głowy.

o tak jakby czasopismo specjalizujące się w piłce nożnej zaczęło by dodawać artykuły o np. koszykówce

Piłka nożna ma się dobrze w przeciwieństwie do PC.

Razem z CD-Action dorastałem każdy numer był dla mnie jak prezent na Boże Narodzenie czymś specjalnym. Powiem nawet ,że na pewno w jakieś kwestii kształtowaliście mnie

Kształtowało Cię czasopismo czy recenzje gier na PC? Przecież CDA się nie skończyło - pojawiły się tylko recenzje na konsole.

Co do GW to gdyby Na Luzie mogło być kilka razy większe to tam bym ten dział właśnie umieścił :) Wydaje mi się, że jeśli miałoby mi być czegoś brak to tego redakcyjnego humoru, który był częścią GW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

@up

Tego bym zdecydowanie nie powiedział o grach na PSP.

AC jeszcze rozumiem, bo premiera była głośna, ale LBP miast np. Invizimal?!

Piłka nożna ma się dobrze w przeciwieństwie do PC.

Nie?

Rzekłbym, że sytuacja ma się podobnie, ale to nie dyskusja na ten dział...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z CD-Action dorastałem każdy numer był dla mnie jak prezent na Boże Narodzenie czymś specjalnym. Powiem nawet ,że na pewno w jakieś kwestii kształtowaliście mnie

Kształtowało Cię czasopismo czy recenzje gier na PC? Przecież CDA się nie skończyło - pojawiły się tylko recenzje na konsole.

Kształtowało mnie czasopismo bo chyba wyraźnie tak napisałem. I specjalnie w czasie przeszłym ponieważ moim zdaniem dzisiejsze CDA nie ma tej samej magii i aury niż to chociażby rok temu. I nie chodzi tu o recenzje gier konsolowych. Jeśli nie wiesz o co mi chodzi to weź jakiś stary numer CDA nie wiem chociażby z 2006 roku i weź ten z 2009 lub nawet ten już "słynny" 02/2010. Przeczytaj i porównaj recenzje i z tego starego i tego nowego. Ja widzę różnicę ale nie chodzi mi o to konkretnie. Po prostu nowa forma CDA mi się bardzo nie podoba i chyba z ogromnym żalem zakończę swoją 14 letnią przygodę z CDA. Dziękuje. Odmeldowuje się!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nieprawda! Na Boże Narodzenie dostaje się lepsze prezenty i trwa dłużej :P

To tak gwoli wskazania, że na każdy argument znajdzie się kontrargument, a ich ocena i przyznanie któremuś z nich racji to już indywidualna sprawa. Na dodatek zwykle z tego samego faktu można wysnuć przynajmniej dwa zupełnie przeciwstawne wnioski zależnie od poglądu na sprawę. Co oznacza ni mniej nie więcej tyle, że jeśli za cel dyskusji obierzemy przekonywanie kogoś do swoich racji, to zwykle stanie się ona jałowa. Ale cały sens tkwi w tym, by swoje racje przedstawiać i uświadamiać ich istnienie myślącym inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego numeru,a konkretnie strony 90,a jeszcze konkretniej Gothica 3(chodzi o nude patche do tej gry-to dla tych,którym nie chce się grzebać)umieściłem krótkie info w temacie dotyczącym tej gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotychczas wydawane pisma dotyczące gier konsolowych odstraszały mnie marnym layoutem i infantylnymi recenzjami, więc poświęcenie tych kilku stron w CDA na przybliżenie graczom - naprawdę ciężkich do przeoczenia - premier Bayonetty i Darksiders przywitałem klaśnięciem w dłonie. Oby tak dalej.

Szeroki dział publicystyczny to po prostu czysty relaks. Dobrze skomponowane, ciekawe artykuły.

Szkoda, że (prawie) zniknął Game-walker który może nie posiadał wielkiej wartości merytorycznej, ale mnie zwykle bawił.

Szata graficzna Na Luzie bardzo nietrafiona. Ponure tło plus chaotycznie powklejane zdjęcia.

Recenzje... jak zwykle z częścią się zgadzam z częścią nie, ale większość napisana jest "z jajem", bez oglądania się na aktualne trendy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szata graficzna Na Luzie bardzo nietrafiona. Ponure tło plus chaotycznie powklejane zdjęcia.

Przyznam, ze te naloty na NL mnie dziwia najbardziej. O ile moge zrozumiec jeszcze "ponure tlo" (choc dla mnie ten granat ponurym nie byl, ale kwestie gustu...) o tyle "chaotycznie powklejane zdjecia" powoduja opad rak. Bo wlasnie w poprzednim NL screeny byly tak z d... brane i z d... wklejane, a teraz zwykle maja zwiazek z dzialem, w ktorym sie znajduja, tworza jakis komentarz, pointe, dopelnienie...

A wy mi tu z chaosem... No ludzie?

@up

Tego bym zdecydowanie nie powiedział o grach na PSP.

AC jeszcze rozumiem, bo premiera była głośna, ale LBP miast np. Invizimal?!

Panowie, sie rozkrecamy, nie wszyscy dystrybutorzy pamietaja, ze maja nam posylac gierki na handheldy itd. wiec na poczatku moze byc troszke zgrzytow i opoznien, ale mamy nadzieje szybko to zniwelowac i recenzowac na biezaco.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze te naloty na NL mnie dziwia najbardziej. O ile moge zrozumiec jeszcze "ponure tlo" (choc dla mnie ten granat ponurym nie byl, ale kwestie gustu...) o tyle "chaotycznie powklejane zdjecia" powoduja opad rak. Bo wlasnie w poprzednim NL screeny byly tak z d... brane i z d... wklejane, a teraz zwykle maja zwiazek z dzialem, w ktorym sie znajduja, tworza jakis komentarz, pointe, dopelnienie...

A wy mi tu z chaosem... No ludzie?

Hmm... odpowiedź kierowana jest do jakiegoś gremium... ale ponieważ cytat pochodzi z mojego posta, będę tej grupy rzecznikiem.

Otóż szanowny Panie redaktorze, nie porównywałem - szczerze mówiąc - ostatnich numerów pisma pod kątem layoutu Na Luzie. Komentarz dotyczy wrażenia, jakie wywarł na mnie ten dział w CDA aktualnym.

Zdjęcia rzeczywiście do kontekstu pasują, ale sposób ich wplecenia w tekst, w połączeniu z zastosowaną kolorystyką nie przypadł mi do gustu, sprawiał wrażenie nieporadnego rozgardiaszu. Nie czytałem wcześniejszych narzekań na ten temat, ale skoro (jak sam Pan twierdzi) pojawia się ich więcej, to może warto sprawę przemyśleć.

Nie jest to żadna złośliwość, jedynie pełen szczerych intencji odzew na uprzejme pytanie o wrażenia (mniemam, że również te dyktowane przez osobiste gusta) jakie wywarł na czytelnikach nowy pomysł na uprawiany przez Pana magazyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, ze te naloty na NL mnie dziwia najbardziej. O ile moge zrozumiec jeszcze "ponure tlo" (choc dla mnie ten granat ponurym nie byl, ale kwestie gustu...) o tyle "chaotycznie powklejane zdjecia" powoduja opad rak. Bo wlasnie w poprzednim NL screeny byly tak z d... brane i z d... wklejane, a teraz zwykle maja zwiazek z dzialem, w ktorym sie znajduja, tworza jakis komentarz, pointe, dopelnienie...

A wy mi tu z chaosem... No ludzie?

Hmm... odpowiedź kierowana jest do jakiegoś gremium... ale ponieważ cytat pochodzi z mojego posta, będę tej grupy rzecznikiem.

Otóż szanowny Panie redaktorze, nie porównywałem - szczerze mówiąc - ostatnich numerów pisma pod kątem layoutu Na Luzie. Komentarz dotyczy wrażenia, jakie wywarł na mnie ten dział w CDA aktualnym.

Zdjęcia rzeczywiście do kontekstu pasują, ale sposób ich wplecenia w tekst, w połączeniu z zastosowaną kolorystyką nie przypadł mi do gustu, sprawiał wrażenie nieporadnego rozgardiaszu. Nie czytałem wcześniejszych narzekań na ten temat, ale skoro (jak sam Pan twierdzi) pojawia się ich więcej, to może warto sprawę przemyśleć.

Nie jest to żadna złośliwość, jedynie pełen szczerych intencji odzew na uprzejme pytanie o wrażenia (mniemam, że również te dyktowane przez osobiste gusta) jakie wywarł na czytelnikach nowy pomysł na uprawiany przez Pana magazyn.

A ja tylko napisalem, ze mnie to akurat mocno dziwi; watow o wyglaszaniu swych pogladow, gdy robi sie to w sposob cywilizowany, nie mam i miec nie bede.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tylko napisalem, ze mnie to akurat mocno dziwi; watow o wyglaszaniu swych pogladow, gdy robi sie to w sposob cywilizowany, nie mam i miec nie bede.

Rozumiem :]

Nie spodziewałem się, że pierwszym zamieszczonym postem sprowokuję do odpowiedzi legendarnego Smugglera.

Coś czuję, że udzielanie się na tutejszym forum może przypominać taniec z głodnym niedźwiedziem. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sie rozkrecamy, nie wszyscy dystrybutorzy pamietaja, ze maja nam posylac gierki na handheldy itd. wiec na poczatku moze byc troszke zgrzytow i opoznien, ale mamy nadzieje szybko to zniwelowac i recenzowac na biezaco.

No dobra, ale jak jest wielka megarewolucja to chociaż przydałoby się umieszczać w nich tytuły "top", bo wtedy chyba łatwiej byłoby przekonać czytelników do nowego stylu, czyż nie?

Ja rozumiem, że początki itp, ale chyba owa rewolucja nie była przygotowana w 5 minut i można było się solidnie na nią przygotować...

Tak to z punktu konsolowego nie jest źle, ale mogłoby być lepiej.

Odnośnie konsol, to można też było przecież przygotować czytelników na coś takiego, zachęcając ich choćby porównaniem x360 do ps3 i wii etc, od tego moim zdaniem powinna się zacząć radykalna zmiana, jeśli już...

Poza tym w grach konsolowych jest jeszcze jeden bajer -> we większości tytułów inaczej gra się na PS3, inaczej na X360, co oczywiście było bodajże raz przez Was przy okazji recenzji Bayonetty, ale żadnej innej gry więcej...

Dobrze,że chociaż recenzja ME2 na czasie... ;]

No i dalej spora liczba recenzji PCtowych gierek, choć nie mogę wybaczyć miejsca IMHO zaśmiecanego przez konsolowe pierdoły..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mi trochę brakuje recenzji książek i filmów (wiem że to pismo o grach, ale fajnie się czytało) .

-W "Na luzie" jest za mało twórczości Lenca.

-Od jakiegoś czasu nie ma "Kaszanki" :dry:

-Na okładce postaci są pokryte jakimś lakierem (Nie da się pokryć CAŁEJ strony? Farba schodzi w niepokrytych miejscach i wygląda to nieestetycznie.)

-Kolorystyka Action Redaction jest jakaś taka bezpłciowa. (Nawet nie wspomnę o tym że są tylko 3 strony)

Nie zmieniajcie się na siłę!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-Mi trochę brakuje recenzji książek i filmów (wiem że to pismo o grach, ale fajnie się czytało) .

- Tu się z Tobą zgodzę. Kąciku wróć :(

-W "Na luzie" jest za mało twórczości Lenca.

- Chyba lepiej żeby było mniej niż żeby było słabo?

-Od jakiegoś czasu nie ma "Kaszanki" dry.gif

- To chyba powinniśmy się cieszyć. : P

-Na okładce postaci są pokryte jakimś lakierem (Nie da się pokryć CAŁEJ strony? Farba schodzi w niepokrytych miejscach i wygląda to nieestetycznie.)

- Ja takich problemów nie mam nie wiem co ty robisz z CDA, że coś takiego się Tobie dzieje. : P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że początki itp, ale chyba owa rewolucja nie była przygotowana w 5 minut i można było się solidnie na nią przygotować...

To bylo objete klauzula tajnosci, a poza tym nie wystarczy po prostu napisac "teraz mamy handheldy, wiec slijcie nam gierki". to wymaga troszke czasu i w ogole.

Dobrze,że chociaż recenzja ME2 na czasie... ;]

A co ma jedno do drugiego? Poza tym "na jakim czasie"? PRZED czasem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zmian - to ciekawe jest ułożenie Gamewalkera po całym czasopiśmie. AR ma tylko 3 strony - kiedyś musiało do tego dojść, a co do recenzji dycha dla Mass Efect 2 wydaję się być zasłużona. Ponadto cieszę, że ciągle publikujęcie w dużych ilościach artykułe publisscystyczne. Po jednym z nich widać, że komputerowe myszki u kobiet mając ciężkie życie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CD- Action powinno ukazywac sie w dwoch wersjach:

- jedna z plytami DVD, ktora kosztuje tyle co teraz

- druga bez plyt DVD i powinna kosztowac tak okolo 7 moze 8 zl

Co Wy na to, bo ja zdecydowanie kupowalbym wersje bez DVD, bo bardziej interesuje mnie to co jest napisane w czasopismie, niz to co na plytach

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem CD- Action powinno ukazywac sie w dwoch wersjach:

- jedna z plytami DVD, ktora kosztuje tyle co teraz

- druga bez plyt DVD i powinna kosztowac tak okolo 7 moze 8 zl

Co Wy na to, bo ja zdecydowanie kupowalbym wersje bez DVD, bo bardziej interesuje mnie to co jest napisane w czasopismie, niz to co na plytach

Ja uważam, że to trochę bez sensu(nie mam zamiaru nikogo obrażać, i jest to moje subiektywne zdanie). Wtedy trzeba by było wydawać pieniądze na jakąś grę i do tego zysk byłby nie pewny, ponieważ np. właśnie tą grę zakupiło już 75% czytelników jeszcze w dniu premiery.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To bylo objete klauzula tajnosci, a poza tym nie wystarczy po prostu napisac "teraz mamy handheldy, wiec slijcie nam gierki". to wymaga troszke czasu i w ogole.

Dlatego też moje pytanie brzmi: Po co pakować się w tak rozległy temat?

Jak coś działa sprawnie, to po co to zmieniać...

A co ma jedno do drugiego? Poza tym "na jakim czasie"? PRZED czasem :)

Ano to, że w temacie PC staracie się nie odpuszczać :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tej szaty graficznej, to od działu newsów bardzo mi się podobała. Potem przy reckach już nie jest tak dobrze, bo te obrazki niektóre wyglądają jakby z małej rozdzielczości były przerabiane na większe. Są jakby troszkę rozmazane i nie ostre. Na Luzie jest jak cię mogę, ale szału nie ma. Reszta testów i felietonów jest OK. Ale AR jakieś takie dziwne. Wolałem starszą wersję. Teraz wygląda jak z pisma 10 lat wstecz :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...