Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

CDA 02/2010

Polecane posty

Kurczę, podoba mi się te nowe CDA :) Ciekawe i, moim zdaniem, dobre zagranie z tym opisem co i jak na płytce na końcu: najpierw przeczytaj CDA a dopiero zagraj :D

Newsy o wiele bardziej przejrzyste, GW lepiej się prezentuje :)

Oby tak dalej!!1

Aczkolwiek wstępniak powinien wrócić - nie zastąpi go spis treści :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ktoś kto pisał o "nudnych paczach"

Wiesz... Mnie tam nie przeszkadza. Głównie dlatego, że jest taki... luźny? Coś w tym stylu. Widać przecież, że taki zupełnie poważny to ten tekst nie jest, a piksele jednak dużo przesłaniają ("wiele odkrywa ale najważniejsze przesłania" ;)), więc ja bym się tam o ten artykuł nie czepiał :)

Zwróć uwagę na te krótkie linki przy każdym z akapitów - stamtąd można ściągnąć gorszące (:D) treści. O zgrozo... Poza tym autoparodia, bo stylizowane na jakiś "Fakt" albo inny tego typu magazyn.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MASS EFFECT -- to już zbyt grubymi nićmi szyte. NAJPIERW OGROMNA REKLAMA GRY NA DWIE STRONY (28-29), następnie cztery strony tekstu i ocena 10. Rozumiem, że za REKLAMĘ ZAPŁACILI, a 10 tak z dobrego serca?? Ja nic nie chcę pisać, ale takim postępowaniem sami sugerujecie czytelnikom takie domysły. A to była pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.

Gdzie ty tam znalazles reklame? To jest dwustronicowy otwieracz recenzji, z jej wstepem. Dżizas, ludzie... Nie dosc, ze masz przywidzenia, to jeszcze wysnuwasz na ich podstawie jakies zenujace insynuacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc co dotyczy numeru 2/2010:

ogołem numer jak większość poprzednich trzyma poziom (recenzje, dział "Na luzie" czy opisy sprzętów) aczkolwiek jestem zniesmaczony tym, że coraz więcej miejsca w czasopiśmie o grach KOMPUTEROWYCH przeznacza się na konsole. Jestem przeciwny rozwojowi CD Action w stronę konsol.

Mimo tego jednego mankamentu numer jest dobry.

+ (pełne wersje, recenzje, "Na luzie")

- (recenzje gier konsolowych (po co?))

Ocena numeru: bdb - (w skali szkolnej)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na te krótkie linki przy każdym z akapitów - stamtąd można ściągnąć gorszące (:D) treści. O zgrozo... Poza tym autoparodia, bo stylizowane na jakiś "Fakt" albo inny tego typu magazyn.

No w sumie te linki... :)

A poza tym ja mówiłem, że to "luźny" artykuł i mnie się podoba. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję CDA od pięciu lat, ale na numerze 02/10 chyba zakończę. Zmiany w piśmie są bez sensu. Po co wywalać Gamewalkera? Cd-Action był zawsze magazynem o grach KOMPUTEROWYCH, teraz połowa recenzji jest na konsole. Byłem wielkim fanem CDA, ale już nim nie jestem...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to czas na moje kilka groszy, kupuje CDA już ponad 10 lat i jak dotąd każde kolejne zmiany są in plus. Pomysł z GW fajny, layout odświeżony. Naszukałem się tylko CoverDVD ;p Tak trzymać.

Pozdro

PS: Another one bites the dust

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAWARTOŚĆ PŁYTY na końcu?? Panowie. POWIEM WPROST I BEZ ZASTANOWIENIA. Ten który to wymyślił ( a zarzekam się, że nie wiem kto to) to IDIOTA. A może inaczej. POMYSŁ TAK IDIOTYCZNY jak.... ech sami sobie znajdźcie porównanie.

<<<OK, to przekonaj mnie ze poprzednia lokalizacja miala duza przewage nad obecna. Oczekuje RZECZOWYCH argumentow.

AR - Nie podoba mi się AR w nowej formie. Nie podobają mi się: tło pod tekstem, nagłówek i brak tekstu miesiąca. Generalnie LIPA.

>>>Jak rozumiem poziom listow nie ma znaczenia. Bo naglowek do d... Jej, jak to motywuje autorow tekstow normalnie. Mysl miesiaca przeszla do Na Luzie. Ale wiem, w AR byla swietna, w NL jest do d... bo tak.

No i ostatnie rzecz

MASS EFFECT -- to już zbyt grubymi nićmi szyte. NAJPIERW OGROMNA REKLAMA GRY NA DWIE STRONY (28-29), następnie cztery strony tekstu i ocena 10.

<<<Rozumiem. Zarzucasz nam, ze za reklame sie sprzedalismy i ta 10/10 to jest "z d... wziete", tak? Jak rozumiem grales w te gre i potrafisz wykazac wielkie wady tejze i miejca, gdzie sciemniamy. No to czekam. Bo nie wiem czy wiesz ale zarzuty o sprzedawanie sie i kanty z ocenami traktujemy BARDZO serio, Wlasnie za takie brzydkie sugestie polecial ostatnio z forum dawny wspolpracownik, gdyz zrobil jakies nieladne aluzje i mimo prosb by albo pokazal jakies dowody albo sie wycofal, nie zrobil ani jednego ani drugiego. No to ja GRZECZNIE prosze - skoro nam cos zarzucasz brzydkiego, to pokaz dowody. Albo przepros.

Rozumiem, że za REKLAMĘ ZAPŁACILI, a 10 tak z dobrego serca??

>>>Zdumiewajace. Zaplacili za reklame. To sie w glowie nie miesci. Tylko dlaczego kazda inna firma, ktora zaplacila za reklame nie ma w numerze 10/10 albo chociaz 9/10 dla swoich gier?

Ja nic nie chcę pisać, ale takim postępowaniem sami sugerujecie czytelnikom takie domysły. A to była pierwsza rzecz jaka mi przyszła do głowy.

>>>Niestety nie moge odpowiadac za to, ze ci do glowy przylaza rozne glupoty. ALe obawiam sie, ze TY mozesz za to odpowiadac. Zdzierze kazda glupote ale nie zarzuty o manipilowanie ocena gry. Oczekuje albo dowodow albo przeprosin a brak twej reakcji wywola MOJA reakcje. I nie bedzie ona mila.

No chyba że, od tego numeru WSZYSTKIE DZIESIĄTKI będą tak wyróżniane. Wtedy ok. Jak na razie ta jest PIERWSZA tak wyjątkowo potraktowana.

>>>Jakbys LASKAWIE poczytl to, co mowie w tym watku, mialbys z 10x wyjasnione CO TO K**** JEST OTWIERACZ I PO CO ON JEST. Ale ze ci sie nie chcialo, to twoj problem, nie moj. Na razie ciezko mnie wk****, zeby byla jasnosc.

Na koniec pozwoliłem sobie policzyć reklamy.

CDA NUMER 02/2009 148 stron/ w tym 28 stron z reklamami = 120 stron redakcyjnych

CDA NUMER 12/2009 148 / 53 - 95 stron wolnych od reklamy, czyli ponad 30% reklam -> numer swiateczny,

CDA NUMER 01/2010 132 /24 - 24 strony reklam w styczniu? Az sprawdze.

CDA NUMER 02/2010 132 / 11 połowę mniej reklam niz w poprzednim numerze. TO TEŻ NA PLUS - 121 stron redakcyjnych. O JEDNA WIECEJ NIZ BYLO W 02/09

A jakbys umial troszke myslec globalnie tobys zrozumial, ze 2x mniej reklam niz rok temu to nie jest wcale plus, a jesli nawet to na krotka mete, bo na dalsza robi sie z tego WIELKI minus, gdyz mniej reklam to mnie jkasy na pelniaki, gadzety i takie tam rzeczy.

Podsumowując, można powiedzieć, że idzie dobrze, bo więcej rzeczy na PLUS, jednak ZAWARTOŚĆ DVD musi wrócić na początek pisma i o tym nie ma co dyskutować.

>>>Cos takiego. MUSI. Bo ty tak mowisz? A na razie to TY musisz sie ustosunkowac do swoich wlasnych slow. Jest 21.00, jutro o 8 rano sprawdze i podjeme odpowiednie do twej reakcji kroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer niezły, całkiem spodobały mi się zmiany dotyczące CD-A (tylko szkoda GW). Jednak najbardziej spodobał mi się obrazek Viviego z artykułu Huta. Tak się rozkleiłem, że z 5 minut wpatrywałem się w obrazek i wspominałem sobie , jak nad IX Fajnalem siedziałem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję CDA od pięciu lat, ale na numerze 02/10 chyba zakończę. Zmiany w piśmie są bez sensu. Po co wywalać Gamewalkera? Cd-Action był zawsze magazynem o grach KOMPUTEROWYCH, teraz połowa recenzji jest na konsole. Byłem wielkim fanem CDA, ale już nim nie jestem...

Konsola to nie komputer? TO niby co? Ekspress do kawy?

A wielki fan CDA, ktory nagle przestaje go kupowac bo cos tam mu do gustu nie przypadlo, to prawie jak ktos, kto mowi ze jest smiertelnie zakochany, po czym rzuca dziewczyne "bo pomalowala paznokcie na rozowo, a ja rozu nie cierpie". Albo jak kibic - wielki - ktory byl fanem Malysza, poki ten zwyciezal jak chcial, a potem mu przeszlo.

Daj spokoj, kupowales 5 lat CDA, OK, ale jaki z ciebie FAN? Fan to jest ten, co jest z nami "na dobre i na zle" a nie "kocham was poki mi pasuje, a potem was zlewam, bo mi juz nie pasuje".

Fan..... strzez mnie Boze przed takimi przyjaciolmi, bo z wrogami sam sobie dam rade. :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrze na setki tych samych odpowiedzi na te same pytania to stwierdzam, że na waszym miejscu prosiłbym wydawce o podwyżkę ;)

Chyba raczej dodatek za szkodliwe warunki pracy dla tych z nas, ktorzy udzielaja sie na forum. :)

Czy raczej udzielac sie musza? :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okładka-ten kolor imo nie nadaje się na duże powierzchnie, ale napisy mogą być.

Dalej wszystko ok...

Str. 6 - chaos ale ogólnie info dobrze

Wiedźmin 2- nie potrzebna ta pikselizacja na dole (wystarczyłby zaznaczyć bez powiększania)

W produkcji też dobrze

Mass effect- na obrazku widać troche piksele, wokół blizn takie zielono-czerwone obwódki, nie pamiętam jak się to nazywało. Dalej dalej podoba mi się duża ilość ramek , ale wszystko dziwnie przesłodzone, choć o nic nie posądzam

Dalej normalnie, miło że o Avatarze tylko jedna strona

Konsolizacja ok, ale dalszej stop

Podsumowanie 2009 dobrze rozłożone, bez chaosu

Golizna mi się nie podoba, znowu ten chaos.Dobrze że więcej publicystyki, bo to zawssze miło czytam

str 101- jakieś dziwne wrażenie art. sponsorowanego tudzież inne reklamy (chodzi mi o wygląd, nie to co napisane)

Na luzie i Action Redacion to kwestia przyzwyczajenia

Zawartość na końcu TAK, zawsze mi tam pasowało

Tak ogólnie to zmiany zmieniły CD-action, po prostu ani na + ani na -. Gamewalker skoro był na siłę to ok, tak samo mniejsze Action Redaction. W kilku miejscach tyko miałem dziwne zgrzyty graficzne, ale to ja :P. Tak dokładniej bedzie można napisać za kilka numerów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam dawne cda nie powiem, że lepsze ale miało swój styl. Jak otwierałem pierwszy raz cda zastanawiałem się co to za gazeta bo nie przypominało, żadnej innej gazety na jaki kolwiek temat

[smuggler mode on] CO?! GAZETA?! Bana mu, bana! [smuggler mode off]

Jednak mi nie wychodzi bycie Smuggiem :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wielki fan CDA, ktory nagle przestaje go kupowac bo cos tam mu do gustu nie przypadlo, to prawie jak ktos, kto mowi ze jest smiertelnie zakochany, po czym rzuca dziewczyne "bo pomalowala paznokcie na rozowo, a ja rozu nie cierpie".

Ale to nie jest jakaś pierdoła. To jest całkiem spora liczba sporych zmian w (sporym) piśmie.

Albo jak kibic - wielki - ktory byl fanem Malysza, poki ten zwyciezal jak chcial, a potem mu przeszlo.

To znaczy, że teraz przegrywacie? Z kim? Przecież dopiero teraz sprzedaż będzie o wiele większa, badania tak mówią! Na prawdę mam nadzieje, że się to dla was dobrze skończy. Bo jak źle to... cóż - ktoś będzie musiał zająć wasze miejsce.

Daj spokoj, kupowales 5 lat CDA, OK, ale jaki z ciebie FAN? Fan to jest ten, co jest z nami "na dobre i na zle" a nie "kocham was poki mi pasuje, a potem was zlewam, bo mi juz nie pasuje".

Dlaczego od razu na złe? Czy nie podobają Ci się zmiany w CDA? I dlaczego ktoś miałby kupować CDA, choć ono mu się nie podoba? To jest niestety czysty biznes (co sami często podkreślacie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam dawne cda nie powiem, że lepsze ale miało swój styl. Jak otwierałem pierwszy raz cda zastanawiałem się co to za gazeta bo nie przypominało, żadnej innej gazety na jaki kolwiek temat :)

Stylem CDA byl brak stylu - i to nadal w nim jest. A dokladniej to styl "pudelka czekoladek Forresta Gumpa". Nadal nigdy nie wiesz jak bedzie wgygladala kolejna strona.

Nie wiem czy wyłapaliście tego samego babola co ja ale na reklamie Fallout-a 3 game of the year edition (zaraz po niusach). I doszedłem do wniosku, iż projektował to jakiś dyslektyk. "Dzióra (The Pitt)"... Sprawdźcie sobie...

To prawda. Ktos zaoszczedzik na korektorze i teraz sie mozna z niego posmiac. :tongue:

Przypominam, ze za tresc reklam CDA nie odpowiada.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy raczej udzielac sie musza? :wink:

Nie. Robimy to z wlasnej woli, nieprzymuszani. A juz tym bardziej nie mam w umowie o prace wpisanego obowiazku odpowiadania po sto razy na to samo pytanie wieczorami i w weekendy.

Wiec, dlaczego to robisz? A właściwie robicie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smuggler

Byłem fanem CDA o grach na PC, 2 lub 3 recenzje konsole mogą byś, ale to co jest teraz?!? Z powodu braku Gamewalkera lub wszystkich zmian graficznych, lub usunięciu kilku działów nie przestałbym kupować. Niedługo CD-Action będzie magazynem o grach na konsole, a pełniaki będą na PS3 lub X360. Ale przyznam, że gierki dajecie dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tragicznie nie jest, ale dużo bardziej wolę zawartość płyty na początku, a GW w ,,normalnej" formie. Mnie trochę razi tekst o nagości. Jest zdecydowanie przesadzony jak dla mnie. Rozpikselowanie jest małe i bez problemu można zobaczyć ,,szczegóły".

Wiesz, jak sie z lupa popatrzy to na pewno. Bo jak ktos chce cos dojrzec bardzo, to zawsze da rade.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...