Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alexkaktus

Perfect

Polecane posty

Perfect (1977-1983, 1993-?)

perfect.jpg

Skład:

Grzegorz Markowski - śpiew

Jacek Krzaklewski - gitara

Dariusz Kozakiewicz - gitara

Piotr Szkudelski - instrumenty perkusyjne

Piotr Urbanek - gitara basowa

Byli członkowie:

Zbigniew Hołdys

Zdzisław Zawadzki,

Basia Trzetrzelewska,

Andrzej Urny

Ryszard Sygitowicz

Andrzej Nowicki

Wojciech Morawski

Ewa Korczyńska-Konarzewska

Płyty( tylko pełne studyjne):

1981 Perfect

1982 UNU

1994 Jestem

1997 Geny

1999 Śmigło

2004 Schody

Perfect - polski zespół rockowy założony przez Wojciecha Morawskiego, Zdzisława Zawadzkiego i Zbigniewa Hołdysa. Co ciekawe żadnego z 3 założycieli nie ma w obecnym składzie. Większość znanych tekstów była pisana przez Hołdysa (Chcemy być sobą, Nie płacz Ewka, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać z tych bardziej znanych). Co ciekawe jedną z fajniejszych piosenek - "Autobiografię" skomponował Hołdys, ale Bogdan Olewicz napisał słowa.

Zespół po rozwiązaniu przez Hołdysa został reaktywowany i istnieje do dziś lecz z innym liderem - Grzegorzem Markowskim.

Mnie osobiście zespół do gustu przypadł z jednego powodu - głos Markowskiego. Naprawdę miło się go słucha. Co nie oznacza, że stare Perfect było słabe - wręcz przeciwnie: "Ale wkoło jest wesoło" to świetna piosenka. Trochę dziwna - fakt, ale przyznać trzeba, że to polska klasyka rocka. Przy okazji tego tematu zauważyłem, że pierwszy raz Perfectu nie słuchałem w Radiu, lecz na kasetach i oryginalną kasetę chyba jeszcze mam. Ulubiona piosenka Perfectu - zdecydowanie "Autobiografia" - za tematykę, słowa i (wiadomo) głos Markowskiego. Polecę z czystym sercem "Świat zabawek mechanicznych" (Perfect - Kołysanka Dla Nieznajomej)

"Niepokonani"

"Kołysanka dla Nieznajomej" (Świat zabawek mechanicznych) - nie wiem, który tytuł jest prawidłowy...

http://www.youtube.com/watch?v=VWk_c6z7LSo

"Nie płacz Ewka"

http://www.youtube.com/watch?v=0vczF2YDVuQ...feature=related

"Autobiografia"

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, obok Wilków, Lady Pank, zespół, który IMO gra bardzo fajną muzykę i siedzi dosyć długo na scenie artystycznej, a żadnej płyty jego nie mam :tongue: Jedyne co wysłuchałem to kilka kawałków na YT wliczając w to świetne Niepokonani oraz niezłe Autobiografia. Podoba mi się ich styl a także, albo przede wszystkim :tongue: , jak autorowi tematu - wokal Markowskiego. A o Chcemy być sobą słyszałem ciekawe historie - różne wersje można usłyszeć...

Chcemy bić ZOMO!

Chcemy bić ZOMO jeszcze! :laugh:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zespół. Super piosenki. Super tekst.

Klasyk na równi z Lady Pank. Mnie się najbardziej podoba akurat Autobiografia, ale Niepokonani też jest dobre...

Fajną muzykę grają, fajnie śpiewa(ją) - kawał dobrej roboty :brawa:

PS A, jeszcze refren Nie płacz Ewka wymiata! Na swój sposób.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Perfect ma jedne z najlepszych tekstów w piosenkach jakie istnieją w branży muzyczej. Nie jestem fanem tego zespołu ale prawdziwość i uniwersalność tych tekstów jest po prostu zabójcza. Żadnych bzdetów o tym jak "on ją kocha a ona go nie" tylko prawdziwe życie, prawdziwe problemy, niespełnione marzenia, rozczarowania. Prawdziwa refleksja nad rzeczywistością bez upiększania, wyśpiewana wprost, bez pokrętnej symboliki i ściemy.

Po prostu geniusze!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SUper, ale jedno zastrzeżenie mam - mogliby pójść śladem Maanamu i odejść już na emeryturę. POdobnie jak Lady Pank. Bardzo lubię te zespoły, ale nie chce czuć zawodu na ich występach, że wszystko nie tak brzmi jak powinno, albo że nowe kompozycje będą słabe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...