Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

zizou666

Dev i zapisywanie plikow

Polecane posty

Mam taki glupi problem z kompilatorem, ktorego uzywam. Otoz projekty w devie po jednokrotnym zapisaniu na dysku pozniej podczas dokonywania zmian w kodzie automatycznie sie zapisuja. Jest to strasznie denerwujace, gdyz czasmi tylko eksperymentuje z programem, a jesli cos nie wychodzi, to chcialbym wrocic do pierwotnej wersji. W opcjach nic nie znalalem. Wie ktos co z tym zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak:

1) Dev to IDE nie kompilator. Zajrzyj do FAQ, tam są linki z wyjaśnieniem.

2) IDE nie wykonuje kompilacji, pozwala na edycję plików z kodem i zlecenie kompilacji kompilatorowi.

3) Kompilator to narzędzie, które pracuje na plikach. IDE przekazuje jedynie informacje, który plik i jak skompilować. Dlatego konieczne jest zapisanie aktualnej wersji przed kompilacją. Ja pracuje w Visual Studio oraz Eclipse i oba te środowiska mają autozapis przed budowaniem konfigurowalny, ale ja tam zawsze mam włączony.

Ponieważ nie Ty jeden masz taki problem, więc powstało kilka rozwiązań:

1) Istnieje taki wynalazek jak repozytorium kodu. Osobiście korzystam z SVN.

2) Dobre środowiska jak Eclipse śledzą zmiany i umożliwiają przywrócenie kopii sprzed jakiegoś czasu.

3) Chyba najprostsze i w sam raz to eksperymentów, to komentarze. W szczególności wieloliniowy /* */. Kopiujesz zawartość pliku i komentujesz (ctrl+a, ctrl+c, ctrl+v, /*, ctrl+v, */). Potem wystarczy wywalić zmiany i od komentować oryginał.

A tak w ogóle to zrezygnuj z Deva na korzyść czegoś bardziej nowoczesnego. Eclipse i Code::Blocks dla MinGW, lub Visual Studio od MS.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...