Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

kraven2000

Rozwiązany: Która grafika

Polecane posty

Postanowiłem w styczniu złożyć nowego PC. Zastanawiam się nad którąś z poniżej podanych kart. Która według was jest najlepszym wyborem? Czy może proponujecie coś innego?

Podzespoły komputera nie są ważne, bo będą mocne. Szybki proc, dużo ram, dobry zasilacz. Zależy mi tylko na info o grafice. Co ważne, posiadam Windows 7 dlatego zależy mi na dx11. Może jednak warto poczekać do lutego/marca, kiedy nvidia wypuści coś co pokona nowe radki?

KARTA 1

KARTA 2

KARTA 3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem w styczniu złożyć nowego PC.

Ja się podepnę pod temat. Aktualnie szykuję się do złożenia kompa z i5 na pokładzie.

Napisz temat kilka dni przed zakupem. Sytuacja na rynku (oraz ceny) bardzo szybko się zmieniają. :) Jeśli piszesz koniecznie z Dx11, to po co podajesz w propozycji HD4890? Moim zdaniem inwestycja w HD5750/5770 jest nieopłacalna, wolałbym dla Dx11 HD5850 lub taniej HD4890 pozbawionego jego obsługi, ale też wydajnego. Z tych 3, które podałeś, HD4890 będzie najlepsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4890 jest najmocniejsza ale nie obsługuję DX11 tylko 10.1. Ale swoją drogą to DX11 wykorzystuje jak na razie trzy gry z czego w jednej (Call of Pripyat) w ogóle nie zauważyłem różnic w wyglądzie. mimo wszystko jeżeli zależy Ci na DX11 to radziłbym 5850. Oczywiście pod warunkiem, że wykorzystasz jej moc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie opłaca się brać radeonów z serii 57xx, bo są porównywalne wydajnościowo ze słabszymi z serii 48xx(4850 i 4870) co oznacza, iż żadnej gry obsługującej pełni DX 11 nie pociągną tak aby grać komfortowo w wysokich rozdzielczościach. Zatem jeśli chodzi o nowe biblioteki to tylko karty z serii 58xx i wyżej. Mimo wszystko ja zaczekałbym do przyszłego roku na odpowiedź Nvidii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Drugie i ostatnie pytanie związane już z radeonem 4890. Być może kartę kupię już teraz a resztę za miesiąc. Czy Chieftec 450 (prawdopodobnie seria gps) udźwignie tą kartę przy założeniu, że mam do komputera podpięte 2 dyski WD, nagrywarkę dvd, proca e6550 (podkręcony na 2.6) oraz XFI? Czy też lepiej się wstrzymać do czasu złożenia całości w której wyląduje coś pokroju 650?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Chieftec 450 (prawdopodobnie seria gps) udźwignie tą kartę

Seria GPS ma po jakimś czasie problemy z trzymaniem napięć. Także radziłbym rozejrzeć się za czymś innym. Co do karty, to 450 W powinno dać radę do obsłużenia 4890. Ale lepiej mieć trochę zapasu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, ostatnie pytanie.

Ogólnie zdecydowałem się na zakup Sapphire 4890 Vapor, ale nigdzie tej karty znaleźć nie mogę na razie. Dlatego proszę o info, czy karta poniżej jest ok. Dodam, że proca 6550 z 2.33 podkręciłem na 3ghz (myślę, że aż tak nie zdusi mocy karty po takim oc...docelowo będzie 3,1 lub 3,2 - wall mam na 3,3 i teraz szukam odpowiednich napięć).

Będę również wdzięczny za info osób, które kartę posiadają + mała odpowiedź, czy opłaca się z GF9600GT na to cudo przesiąść (docelowo za rok będzie crossfire, i5 dojdzie w lutym)?

KARTA

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor OK, wyciśnij te 3.2GHz i będzie dobrze.

Ogólnie zdecydowałem się na zakup Sapphire 4890 Vapor, ale nigdzie tej karty znaleźć nie mogę na razie.

I zapewne nie znajdziesz, bo cała seria HD4xxx już nie jest produkowana.

czy opłaca się z GF9600GT na to cudo przesiąść?

KARTA

Tak, i to jak najszybciej, z powodów opisanych wyżej - brać, póki jeszcze są dostępne i w miarę opłacalne.

(docelowo za rok będzie crossfire, i5 dojdzie w lutym)?

Zawsze lepiej wychodzi sprzedać starą kartę i kupić nową.

Przykład - w grudniu 2007 roku kolega XY kupił sobie kartę HD3870 z założeniem, że za mniej więcej rok dołoży drugą do CF. We wrześniu 2008 roku na rynku są już karty HD48xx, które dorównują lub wyprzedzają wydajnościowo HD3870X2... Kolega XY, po zanalizowaniu testów stwierdza, że lepiej zrobi sprzedając starą kartę i kupując HD4870.

Będziesz w identycznej sytuacji. Co byś wolał - HD4890 w CF, czy HD5870? Oczywiście pamiętając, że CF nie zawsze działa, jak powinno i sprawia problemy w niektórych grach.

Mam nadzieję, że jasno wszystko wytłumaczyłem :wink: .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesor OK, wyciśnij te 3.2GHz i będzie dobrze.

Docelowo tyle będzie, ale po każdej zmianie napięć chcę z tydzień potrzymać proca na jednych ustawieniach. Pech jest taki, że wcześniej nie wiedziałem o magicznym ctrl+f1 w biosie w gigabyte, przez co przy dokręceniu na 2.6, ram miałem na 950mhz i się wszystko waliło. Teraz, po zmianie mnożnika, na 3ghz mam raz 840mhz i jest ok :)

Tak, i to jak najszybciej, z powodów opisanych wyżej - brać, póki jeszcze są dostępne i w miarę opłacalne.

Też tak właśnie myślę, mam wrażenie, że teraz 4 wypchną, żeby 5 na rynku dominowało :)

Zawsze lepiej wychodzi sprzedać starą kartę i kupić nową.

Przykład - w grudniu 2007 roku kolega XY kupił sobie kartę HD3870 z założeniem, że za mniej więcej rok dołoży drugą do CF. We wrześniu 2008 roku na rynku są już karty HD48xx, które dorównują lub wyprzedzają wydajnościowo HD3870X2... Kolega XY, po zanalizowaniu testów stwierdza, że lepiej zrobi sprzedając starą kartę i kupując HD4870.

Będziesz w identycznej sytuacji. Co byś wolał - HD4890 w CF, czy HD5870? Oczywiście pamiętając, że CF nie zawsze działa, jak powinno i sprawia problemy w niektórych grach.

Mam nadzieję, że jasno wszystko wytłumaczyłem :wink: .

Zgadzam się, mi chodziło, że za rok, 1.5, docelowo wymienię tą kartę i kupię dwie inne np. 5870 żeby zrobić crossa :) GF9600gt zostanie dla mojej małżonki, która głównie w sims 2 trzepie (ale za to jak...dajcie mi takie umiejętności w CS a będę mistrzem świata:D ).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Docelowo tyle będzie, ale po każdej zmianie napięć chcę z tydzień potrzymać proca na jednych ustawieniach.

OK, czemu nie.

Też tak właśnie myślę, mam wrażenie, że teraz 4 wypchną, żeby 5 na rynku dominowało :)

No niestety tak wygląda sytuacja...

Zgadzam się, mi chodziło, że za rok, 1.5, docelowo wymienię tą kartę i kupię dwie inne np. 5870 żeby zrobić crossa :)

OK, w takim razie moja tyrada była niepotrzebna :wink: . Tylko pamiętaj, że ze zmianą karty powinna iść zmiana pozostałych podzespołów. Zwłaszcza procesor - CF mocno go obciąża.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jutro wybieram się zakupić tego HIS4890. Moje pytanie brzmi, tak dla pewności:

Mam chieftec 450 (mam go 2.5 roku, więc zapewne seria gps)

Proc e6550 podkręcony na 3.1 przy zasilaniu 3.850

geil 2x1giga 890mhz przy zasilaniu 2.2

dwa dyski WD 640gb

pioneer nagrywarka dvd

kierownicę logitech force driving pro (zasilanie przez zasilacz + usb)

XFI Audio

aktualnie gf9600gt

ten his pokazuje, że zużywa mocy w wysokości 190.

Czy mój zasilacz sobie z kartą poradzi? Na jednym kalkulatorze, gdzie zawyżam napięcia, pokazuje, że ogólnie mi 440 zasilacz proponują (480 z monitorem - ale ten ma własne zasilanie), na innym, że 390. Ogólnie albo się mieszczę w napięciach z zapasem, albo na styk. Za około 4 miesiące zmienię zasilacz na 550, ale na razie musi być te 450. Czy ten co posiadam rzeczywiście utrzyma kartę? Zasilacz sprawdzony, trzyma napięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek ustaw procesor na standardowe taktowanie, włóż kartę i testuj. Jak wszystko będzie OK, to ustaw procesor tak, jak było.

Objawem niewystarczającej mocy będą niebieskie ekrany i resety, nie spali ani siebie (raczej :wink: ), ani reszty podzespołów (na pewno), bo posiada odpowiednie zabezpieczenia.

Moim zdaniem jednak zasilacz da radę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...