Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mr.D

Lepiej kupić tusz czy nową drukarkę

Polecane posty

Witam

Mam dylemata, a mianowicie nie wiem czy kupić nowy tusz do swojej drukarki (Canon PIXMA iP1900), czy może wymienić ją na jakąś laserówkę.

Ten Canon drukuje całkiem dobrze (brakująca strona z 07/2009):

63d169a67e405f27m.jpg db0ba68fbbdd8ec8m.jpg

dla porównania zdjęcia z gazetki:

39eaafcb29cfc53fm.jpg4d18b0adad2453b4m.jpg

Najchętniej zamienił bym ją na urządzenie wielofunkcyjne, ale cena takiej laserówki jest jak dla mnie za wysoka (ok. 550zł), a atramentówki nie chciałbym kupować.

Znalazłem takie coś:Samsung ML-1640

I teraz pytanie: Czy ten samsung to dobry sprzęt? Większość rzeczy jakie drukuję to tekst, obrazki od czasu do czasu, więc czy ta drukarka będzie dobra?

Aha, czy do tej drukarki można kupić kolorowy toner?

p.s.

Przepraszam za jakość zdjęć, ale były robione komórką (lepszego sprzętu do zdjęć nie mam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem takie coś: Samsung ML-1640

I teraz pytanie: Czy ten samsung to dobry sprzęt? Większość rzeczy jakie drukuję to tekst, obrazki od czasu do czasu, więc czy ta drukarka będzie dobra?

Ogólnie to Samsung nie ma dobrej opinii (szczególnie u serwisantów), ale ten model im się udał.

Aha, czy do tej drukarki można kupić kolorowy toner?

NIE

I tu jest problem, bo laserowa drukarka kolorowa będzie droga. A jak nie będzie bardzo droga (są takie modele, podobno "domowe"), to przy okazji nie będzie też dobra ... i nie będzie tania w eksploatacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze laser opłaca się kupować jak się robi ponad 500 a najlepiej koło 1000 stron na miesiąc

przy mniejszej ilości stron sprzęt się rozsypie zanim się zwróci

pamiętaj też że tania drukarka laserowa (kolorowa 500-1000 zł) ma strasznie drogie tonery więc też jest średnio opłacalna, poza tym jakość wydruku może być gorsza niż na niektórych atramentówkach

więc jeśli nie chcesz inwestować dużych pieniędzy kup po prostu tusze lub nowa drukarkę atramentową

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...