Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

IAmDarkElf

pytanie dotyczace sprawdzenia RAMu

Polecane posty

mam pytanie: Jak sprawdzic jaka mam pamiec ram( wiem ze 1gb ale chodzi mi o to jaki rodzaj dokladnie) sprawdzalem w everescie, w dxdiag czy cos takiego i nie pisalo, gdzie to [CIACH] mozna zobaczyc ... bo chce dokupic ramu a nie wiem jakiego...

@EDIT

ok wiem ze mam ddr2 a teraz jak sprawdzam na allegro pamiec ram 2gb ddr2 to sa jakies rozne:

http://allegro.pl/item836568511_kingston_p...2gb_667mhz.html

http://allegro.pl/item837647977_nowa_pamie...8mb_pc5300.html

i jeszcze ze tymi mhz sie roznia, to ma jakies znaczenie jak dokupuje?

Ekhm. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pierwsze są do notebooków, a drugie do komputerów stacjonarnych.

ale ogolnie jak wejde do sklepu komputerowego i powiem ze do 1gb ramu ddr2 chce dokupic 2 gb to nie bedzie problemu? czy cos jeszcze trzeba podac? i jak w ogole wyglada te dodawanie ramu? trzeba rozbierac komputer czy co... sorry ja troche zielony jestem w tym

@EDIT

dodam jeszcze ze ten moj ddr2 to jest dual channel czy cóś

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sciagnij program SIW, cos jak Everst, tyle ze program jest aktualizowany{zakladam ze uzywales darmowego Everest HE}, znajdziesz tam informacje o pamieci i calej reszscie podzespolow. Nastepnie podaj nazwe i model plyty glownej{w zaleznosci od modelu mozna dodac scisle okreslona ilosc kosci w okreslonym porzadku}, oraz dodatkowe informacje o samych kosciach pamieci i ich ilosci, a dokladnie wartosc CAS latency, w skrocie CL, oraz taktowanie. Dzieki temu bedzie wiadomo ile i jakich kosci da sie kupic. Odnosnie instalacji to otwierasz obudowe, znajdujesz sloty pamieci, ustawiasz tak zeby pasowaly wyciecia na slocie i kosci, po czym wciskasz najpierw jeden koniec{az zamknie sie zatrzask}, a pozniej drugi, upewniajac sie ze dwa zatrzaski na koncach slotu sa zamkniete, i na tym koniec

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ogolnie jak wejde do sklepu komputerowego i powiem ze do 1gb ramu ddr2 chce dokupic 2 gb to...

...zaproponują Ci najdroższe w ofercie Kingstony albo tanie, wolne i słabe pamięci.

Możesz zrobić screeny z programu CPU-Z z zakładek Memory i SPDi wrzucić na forum. Możesz też sprawdzić model płyty głównej, żeby nie okazało się po kupnie, że nie masz wolnych slotów :).

PS. Model pamięci można sprawdzić też chyba w programie MemSet pod przyciskiem spd, ale pewien nie jestem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...