Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Rafał Kowalczyk

Mam Intel core 2 duo E8400 + Kingston HyperX 800MHz 4x2GB + ASUS Striker II Formula, narazie na "płytowym OC" z poziomu bios, podkręciłem procek z 3.00 do 3,60GHz wszystko działa stabilnie, temp w stresie do 45*C. możecie mi podpowiedzieć jak i czy wogole opłaca się go podkręcić do 4.00 GHz lub wyzej ??????

NIE rozumiem dlaczego podkręcasz swojego proca. Fabryczna moc powinna Ci wystarczać jeszcze rok w grach. Niepotrzebnie go "zuzywasz", chyba wiesz, zę zwiekszając moc jakiejkolwiek rzeczy skracasz jej żywotność i zwiekszasz ryzyko awarii. Przecież jest to jeden z najmocniejszych prockow na rynku.

A co do mojego tuningu, to dość szybko zdechło. 2,25 na E2160 i pojawił sie problem ze stabilnością. Niestety przegrałem kupując słabe pamieci i płyte Gigabyte 945P-DS3. Kurcze jak to dobrze trzeba zaplanować kupno kiompa, żeby byc potem zadowolonym. No ale szczęsciarzom życze powodzenia w kręceniu jak najwiekszych FSB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Chcialbym podkrecic mojego C2D E6750 na plycie asus p5wdh-deluxe, ale nie do konca wiem, jak sie za to zabrac.

Wiem, ze trzeba podnosic wartosc 333 gdzies w biosie o 10Mhz i sprawdzac stabilnosc Orthosem (ciezko go sciagnac) oraz cos jeszcze dodatkowo modyfikowac w zaleznosci od jakichs wlasciwosci procesora- i tu tkwi moj problem: nie wiem co jeszcze i jak trzeba zmieniac.

Parafrazujac Tow. Gierka- Pomozecie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale nie.

To jest temperatura przy wlaczonym firefoxie.

Chociaz moment- Core0:56C, Core1:56C, Core:76C, CPU:46C-nie wiem, ktora wartosc brac za wlasciwa.(Moze samo CPU?).

Prrzy jak bardzo "mocniejszym" podkrecaniu?

E6750 ponoc podkreca sie na 3.5-4Ghz, ale mnie bazowo wystarczy chyba 3Ghz. Od jakich wartosci mam zmieniac taktowanie pamieci.

BTW:Ile powinien trwac test Orthosem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba patrzyłbym na CPU. U mnie przy pełnym obciążeniu właśnie CPU ma wartość większą.

Przy mocniejszym, czyli jak widzisz, że komputer zaczyna fiksować - wtedy są duże szanse, że to już ram nie daje rady.

Z pamięciami tak jak wyżej odpowiedziałem - póki wszystko działa, to nie ma potrzeby ruszać.

Conajmniej 10 minut - chodzi o to, by temperatura się ustabilizowała (przestała rosnąć), bo wtedy procek pracuje w "najcięższych" warunkach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkręcać należy po troszku, czyli tak, że jak przesadzisz to komp się włączy, ale przy orthosie się zawiesi lub zresetuje. Czyli jak zacznie się resetować, to wtedy mieszasz w ustawieniach pamięci (i napięcia na procku).

Masz w sumie 3 opcje: obniżenie taktowania, poluzowanie (zwiększenie) timingów, podniesienie napięcia dla pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zawsze żywotność sprzętu spada, ale jest ona ciągle liczona w latach, więc nie ma się czym przejmować. Zwiększenie taktowania, jak już mówiłem, może wpłynąć ujemnie na stabilność pracy zestawu.

Napięcia podnosisz delikatnie, to już IMO kwestia wyczucia o ile je podnieść.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...