Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Niom podnisłem o 2 "schodki" i Orthos wywalił po 5 min jeden error :(

Obniżyć napięcie bo temperatura w spoczynku zwiększyła się o 7st. a przy teście wynosiła 61 st.

Edit:

Obniżyłem do +1 schodka i errora wywaliło po 20sec lol...

Acha bazowe napięcie to 1.32500 zaś jeden schodek to 0,00625 czyli np. 1,33125>1,33700 itd. Ile należy w tym wypadku ustawić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to póki ,co dzięki. Też myślałem ,że trzeba dać wyższe napięcie.

A na tych prockach przy standardowym chłodzeniu(takowe mam) jakiej nie należy przekraczać temperatury?

Wezmę się poważniej do testowania jak będzie czas ,bo te moje obserwacje co do temperatury były tylko chwilowe i dość rozbieżne.(wyszło mi potem w trakcie testu 53st chyba...

Edit:

przed chwilką zrobiłem na bodaj 4 schodek(1.35000V) i w teście wyrzuciło errora po 40 sec! ocb?! temp. doszła do ok. 57 st

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

double post.....

wiem ze AMD Athlon XP 1700+ to nie za nowy proc, ale rodzicow na razie nie stac na nic lepszego(zreszta trzyma sie juz z 5 lat ;p)nie wie ktos jak mozna go BEZPIECZNIE PODKRECIC?Z gory bym dziekowal.

ponawiam prozbe.............................

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam takie pytanie.

Otoz mam takiego kompa :

Gigabyte EP35C-DS3R

Core2Quad Q6600

ati radeon 3870 X2

GeIL Dual Black Dragon 2x 2GB DDR2 800 MHz CL5

zasilacz tagan 500w

i takie tam. no i mam pytanie jak to jest z OC.

pytam z ciekawosci, czy wogole warto cos robic w tym temacie, czy sie wogole nie oplaca.

z ciekawosci wszedlem do biosa i zmienilem napiecie z 1.30000 na 1.31250, no i temperatura podniosla mi sie o 2 stopnie [czujnik mam zamonotowany w radiatorze] w MCS CPU Benchmark 2008 wynik podniosl sie o cale 3 punkty;p ale za to w 3dmarku06 o jakis 1000...

no a ze sie na tym nie znam mam pytanie na ile to jest bezpieczne i jaka jest granica tego wsystkiego:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie najlepsze w tym wszystkim jest to ze do konca sam nie wiem co tam zrobilem. wiec pewnie tego nie zrobilem. tak sobie chodze po tych opcjach i tak nagle, a to moze to. i tyle ;D n/c no tak jak pisalem nie mam zielonego pojecia na ten temat,cos tam w necie probowalem przeczytac ale jakos to wszystko takie nieciekawe ;p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz... ROTFL :D

Podkręcanie = overclocking. Clock to zegar, zegar taktujący procesor. W ciągu jednego taktu procesor wykonuje jakieś operacje. Jeśli w ciągu sekundy tych taktów jest więcej, to procek robi więcej - to jest właśnie cała idea.

Mówiąc obrazowo: masz galerę, 100 niewolników i faceta walącego w bęben. Im szybciej facet wali w ten bęben, tym szybciej niewolnicy wiosłują i galera płynie szybciej. Ale jeśli bębniarz przesadzi, to niektórzy niewolnicy nie dadzą rady i zaczną gubić rytm, nie będą wyrabiać się i galera zacznie płynąć krzywo. To jest analogia do nadmiernego przetaktowania, przesadzisz to procek będzie się mylił i system będzie Ci się wieszał, albo gry będą wysypywały.

Wróćmy na galerę. Nasz bębniarz to szaleniec i postanowił zapewnić kapitanowi narty wodne, więc galera musi płynąć jeszcze szybciej. Jak już wiesz, niewolnicy nie dają sobie rady. Teraz są dwie opcje: bębniarz to olewa i tłucze jak szalony w bęben - niewolnicy mdleją (procesor się zawiesza, komp nie włącza) i tylko but w żebra może ich postawić na nogi (zworka clear cmos). Opcja druga: bębniarz daje niewolnikom szklaneczkę czegoś mocnego np herbaty z rumem:P (= podnosisz napięcie na procesorze). Niewolnicy dostają bonusa do siły, wiosłują szybciej i się nie mylą.

Oczywiście jak bębniarz przesadzi, to zaleje niewolników w trupa i wtedy tylko wymiana załogi pomaga :-)

Tak to mniej więcej wygląda :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz jak milo,jeszcze tylko obrazkow brakuje :D

No ale az tak zle to ze mna nie jest , jezeli chodzi o oc to troche teorii znam, ale zero praktyki dotychczas bylo i po prostu stad pytanie co robic zeby zrobic dobrze i zeby to mialo jakis konkretny efekt i zeby wmiare bezpieczne bylo. W sensie ktore opcje zmienic i o ile. o!:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe,no i tak zrobilem. bylo 2,4 ghz, jest 2,7... Szczerze mowiac to boje sie troche bardziej to zmieniac :P

no i 3dsmark06 i 14249 punktow....

ok,teraz mam takie pytanie.

po podkreceniu sciagnalem program everest ue, zeby miec pod kontrola temperatury procka - i znalazlem tam test. przy obciazeniu 100% temperatura wacha sie od 57-59 stopni... i czy jest to wmiare dobrze i czy mozna go dalej krecic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok,wlasnie odpalilem prime, dam znac za pol godziny. a jezeli chodzi o orthos to wczesniej go uzywalem, ale dziwilo mnie to ze tylko 2 rdzenie bral, drugie 2 wogole nie pracowaly

edit: ok, wiec sprawa wyglada tak - po 45minutach testu w prime najwyzsza temp to 62 stopnie, lecz przez wiekszosc czasu bylo to 60-61.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Zaciekawiony artykułem z cda 02/08 postanowiłem podkręcić swój komputer. Efekt zmian, jakie zastosowałem, najlepiej odda screen z ustawień w biosie:

4429a9879ccd4181m.jpg

I tutaj moje pytanie. Czy wszystko prawidłowo zrobiłem? Czy mogę jeszcze jakoś podkręcić mój procesor ( Intel Core 2 Duo 6320 1.86Ghz @ 2.66Ghz)? Aktualna konfiguracja zapewnia stabilność systemu, choć temperatury wydają mi się trochę za wysokie ( w SpeedFanie wyświetla mi jakieś temp1 59 stopni Celsjusza i symbol płomyczka i nie wiem czy to bardzo niedobrze? Natomiast przy intensywnym użytkowaniu temp procesora wynosi 44-45 stopni). I najważniejsze: prędkość wyświetlania klatek w NFS:MW wzrosła mi raptem o 5fps – oczywiście wszystkie ustawienia są na maksimum – czyli i tak obraz jest dla mnie średnio płynny, bo w trakcie gry mam 26-31fps. Z tego wnioskuje, że podkręcenie procesora mało dało, jeśli na domyślnych ustawieniach obraz wyświetlał się trochę gorzej. Jak temu zaradzić?

Konfiguracja komputera:

Procesor Intel Core 2 Duo 6320 1,86Ghz

Płyta Gigabyte Ga-P35-S3

Pamięć 2x 1GB Geil 800Mhz Dual Channel

Karta graficzna GF8600GT 256MB Gigabyte

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...