Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Postanowiłem podkręcić swojego leciwego celerona 2.5 Ghz udało mi się spokojnie puścić go na 2,87 Ghz temperatura w stresie to ok. 45C ale gdy zwiększam FSB choćby o jeden komputer zaczyna się sam wyłączać i wieszać mimo niskiej temperatury.

Pomyślałem że to wina napięcia i chciałem je zwiększyć i tu pojawia się problem,nigdzie w biosie nie mogę znaleść opcji zwiększenia napięcia moja płyta główna to ASRock P4i65G.

Pomocy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

prawda jest taka, że Twoja płyta główna nie nadaje się zbytnio do podkręcania. jak sam zauważyłeś, nie masz w ogóle wpływu na napięcia zasilania, czyli w jednej z podstawowych opcji.

IMHO już niewiele możesz zrobić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego programu. żeby zmienić napięcie potrzebny jest dostęp do układów sterujących na płycie głównej. jeśli bios tego nie ma, to w ogóle nie ma takiej opcji (chyba że się znajdzie jakiś modowany bios z taką opcją, ale to jest imo trochę ryzykowne).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że płyty główne mają coś takiego jak dzielnik, FSB:DDR :) Zalezy jaką mas płyte przy p965 w której najniższy wynosi 1:1 można łatwo obliczyć, że przy 350MHz ramy też będą miały 350, czyli efektywne 700 :)

W płytach z innymi chipsetami nie będie problemów.

Edit

:twisted: Post numer 666 :twisted:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jaki masz Chipset, ewentualnie socket. Bo niestety wersji GA-K8U jest w cholere i jeszcze trochę.

A sam też może zapytać kolegi google.

Kolega Google nie byl zbyt dobrze poinformowany na ten temat. "Cipset" mam Uli M1689. "Soket" mam 754.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Cipset" mam Uli M1689. "Soket" mam 754.

ekhm...

a żeby mój post nie był bez sensu to zapytam gdzie można znaleźć lub jakie są dzielniki fsb:ddr na płycie Abit AB9 oraz KN9?? (to ma związek z podkręcaniem procka :!: i jest mi to bardzo potrzebne :!: )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh znalazlem juz gdzie jest mnoznik procesora :D. Ale wracajac do tematu. Jak zwykle z mojej strony pada pytanie :twisted: . Gdy mialem procesor podkrecony o 10% i robilem reset nie chcialo mi wlaczyc windowsa. Poprostu bootowalo systemu z dysky tylko chcialo z CD. Pomagalo wylaczenie komputra i odlaczenie zasilania. Oczywiscie windows po takim zabiegu uruchamial sie normalnie. I teraz pytanie. Czy to ma jakis zwiazek z podkrecaniem procesora ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam płyta głowna to:

VT8366-8233

Chipset VIA KTL266/333

Sensor;winbond W83697HF

Bios Award version 6.00 PG z dna 09 26 2001.

Podkręciłem procsor szynę FSB z 133 na 166 mHz i teraz nie działa mi komp POMOCY!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdefiniuj pojęcie "nie działa" - opisz dokładnie co się dzieje po wciśnięciu przycisku power...

Zobacz czy masz na płycie piny opisane jako CLEAR CMOS (3 piny, na dwóch z nich zworka). Jeśli tak, to odłącz komputer od sieci energetycznej, przełóż zworkę, odczekaj kilka sekund i przywróć pierwotne położenie. spróbuj uruchomić komputer.

Jeśli nie masz zworki, to odłącz komputer od sieci energetycznej i wyciągnij baterię. Odczekaj kilka minut, wsadź baterię i spróbuj odpalić komputer.

Zobacz też, czy masz na płycie zworki albo dip switche do ustawiania taktowania FSB i (ewentualnie) mnożnika. Jeśli masz, to któreś z położeń (pewnie takie jakie masz teraz) oznacza ustawienie jumper free (możliwość modyfikacji z poziomu biosu). Jeśli powyższe sposoby nie poskutkują, spróbuj ustawić je na poprawne wartości (choć jeśli crear cmos nie pomógł, jeśli go masz, to to raczej też nic nie da).

Jeśli ciągle zima, to prawdopodobnie coś uszkodziłeś - pozostaje Ci znaleźć podobny komputer i wytestować poszczególne części na zasadzie podmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj... ja Ci piszę co możesz zrobić i co masz podać by można Ci było pomóc a Ty masz to w głębokim poważaniu. Czy nie napisałem byś opisał dokładnie co się dzieje? co to znaczy komputer chodzi?! zapiszczy odpowiednio, dyski pracują?

Skoro wątpisz czy są zworki, to znaczy że nie wysiliłeś się by sprawdzić to oraz sprawdzić moje sugestie. W takim wypadku wątpię by udzielenie Ci pomocy było możliwe - sam jej nie chcesz.

Jeśli piszesz ze szkoły (czy ogólnie nie masz dostępu do komputera) to czekam na konkretne odpowiedzi na moje sugestie. Do tego czasu więcej nie odpisuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę ze szkoły.Po prostu właczam komputer wszystko działa sprawnie tj. Dyski pracują,nic nie piszczy tylko monitor nie widzi komputera choc jest podłączony.Konkretniej opisać sytuacjii nie umiem.Spróbuje po szkole wyciągnąc bateryjkę tak jak pisałes może to coś da

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...