Skocz do zawartości

Procesory


agenttom

Polecane posty

Myśle że Freezone spokojnie wystarczy :D choć sam mam przykre doświadczenia jesli chodzi o freezona do kart graficznych :(

nie mniej jednak żeby coś powiedzieć o chłodzeniu trzeba mieć z danym modelem jakieś doświadczenie więc nie pomoge zbyt wiele :P

Niemniej jednak tak jak mówie Pentagram powinien wystarczyć bo jego chłodzenie stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2,6k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
Myśle że Freezone spokojnie wystarczy :D choć sam mam przykre doświadczenia jesli chodzi o freezona do kart graficznych :(

nie mniej jednak żeby coś powiedzieć o chłodzeniu trzeba mieć z danym modelem jakieś doświadczenie więc nie pomoge zbyt wiele :P

Niemniej jednak tak jak mówie Pentagram powinien wystarczyć bo jego chłodzenie stoi na bardzo przyzwoitym poziomie.

Albo taki

Gigabyte GH-PCU22-SE 3D Rocket Cooler

Ten jest podobno dobry i niedrogi Spire WhisperRock V

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problemik- nie moge ani podkrecic procesora, ani zmienic mnoznika ani nic, poniewaz wszystko jest disabled przez jakas opcje... jest mozliwosc wlaczenia enabled, ale czy to nie spowoduje jakichs przykrych konsekwencji? posiadam Celerona 2.0ghz (bez smiechu prosze :P)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problemik- nie moge ani podkrecic procesora, ani zmienic mnoznika ani nic, poniewaz wszystko jest disabled przez jakas opcje... jest mozliwosc wlaczenia enabled, ale czy to nie spowoduje jakichs przykrych konsekwencji? posiadam Celerona 2.0ghz (bez smiechu prosze :P)

Bez smiechu. Mnożnik procka jest zablokowany w 90% procków... i to jest przykara konsekwencja polityki firm produkujących procki. Możesz co najwyżej zmienić częstotliwość magistrali.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym miejscu gdzie każe ci instrukcja...

W takich wypadkach jest ona raczej niezbędna bo każda płyta ma to inaczej rozłożone a czasem nawet oznaczone. Poza tym w instrukcji będziesz miał jak i jakie jumpery przestawić. Tu moe ci pomóc chyba tylko ktoś z identyczną płytą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie asusa są 3 modele tej płyty: A7V600, A7V600 SE, A7V600-X. jumperfree mode znaczy tyle, że wszystko w biosie się ustawia, bo jak pewnie sam zauważyłeś na płycie nie masz żadnych przełączników dip switch czy goldpinów żeby ustawiać napięcia, FSB i mnożnik. jedyne co możesz ustawić to włączyć na goldpinach opcję zmiany napięcia, a o tym jest w instrukcji.

Jeśli czegoś nie możesz zmienić w biosie, znaczy to że procesor jest zablokowany, lub płyta danej opcji nie obsługuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł. Mam procesor AMD Athlon XP 1.10 GHz. Chciałbym zaczerpnac wiedzy od kogos z was na temat bezpiecznego podkrecania procesora, bo w chwili obecnej nie stac mnie na kupno jakiegokolwiek innego procka. Kiedys probowalem podkrecac go sam, jednakze wydawalo mi sie ze robie to nieumiejetnie, tzn bardzo sie grzał po tym moim 'podkrecaniu'. o kontakt proszę pod numerem gg://7504442 . z gory dziekuje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Od jakiegoś czasu zaczołem czytać różne artykuły na temat podkecania. Jednak jestem w tym temacie nadal nowicjuszem a nic nie chcę spalić więc proszę o pomoc was.

Poasiadam sprzęt:

AMD Duron 950MHz

ECS K7S5A Pro, BIOS AMI z 2001 roku

384 pamięci RAM: te pamięci to jakiś szajs - 128 SDRAM (dual chanel) JOY i druga kość 256 SDRAM INCOM

GeForce4 MX 440 128 bit 64 MB

Maxtor 80GB

Modecom 350W PFC

W płycie tej mam takie opcje:

CPU BRAND - AMD K7

CPU TYPE - DURON

CPU SPEED - 100/100MHz

CPU CORE VOLTAGE - 1.688V

CPU RATIO - 9.5x

CPU FREQUENCY - 100MHz

DRAM FREQUENCY - 100MHz

Mogę zmienić jedynie CPU SPEED, ale jak ją zmieniam zmieniam także CPU FREQUENCY i DRAM FREQUENCY. Z tego co wiem to częstotliwość pamięci to 133MHz więc nie wiem czemu tak tu jest. Będę bardzo wdzięczny za wzkazówki jak podkęcić czy jaka funkcja do czego służy. Dodam jeszcze, że po 4 godzinach pracy na komputerze temperatura procesrora wynosi 48 stopi a płyty 35.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poasiadam sprzęt:

AMD Duron 950MHz

ECS K7S5A Pro, BIOS AMI z 2001 roku

384 pamięci RAM: te pamięci to jakiś szajs - 128 SDRAM (dual chanel) JOY i druga kość 256 SDRAM INCOM

:arrow: na pewno nie dual :wink: a na pamięciach powinny być oznaczenia częstotliwości sprawdz czy są 100 czy 133

Mogę zmienić jedynie CPU SPEED, ale jak ją zmieniam zmieniam także CPU FREQUENCY i DRAM FREQUENCY.

:arrow: tak to działa i nic w tym dziwnego

Z tego co wiem to częstotliwość pamięci to 133MHz więc nie wiem czemu tak tu jest.

:arrow: bo pamieci mają taką częstotliwość jak domyślnie magistrala i jeśli możesz (a powinieneś bo też kiedyś miałem ECS tylko na innym chipsecie)to zmieniaj częstotliwość małymi krokami (o parę MHz)

Poza tym podkręcanie tego procka i tak niewiele da w nowych grach. Z tego co pamiętam powinno bez większych problemów dać się uzyskać jakieś 1100-1200MHz to i tak kropla w morzu potrzeb. Odłóż lepiej ze 100 pln i kup sobie lepszą grafę... Choćby stareńkiego Ge4200Ti tu chociaż zobaczysz i poczujesz różnicę...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze podkręcić mnożnik po jego wcześniejszym odblokowaniu. robisz to przez zwarcie mostków L1 (ołówkiem), wypróbowałem z Duronem 800MHz. ale zgadzam się z poprzednikiem, nie odczujesz tego podkręcenia raczej.

Dodajmy że najlepiej ołówkiem z dużym numerkiem B (6B, 8B ) tak żeby połączenie było łatwiej rysować po procku i żeby połączenie nie było za cienkie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam problem ze zmiana mnoznika w Athlonie 1200 (133*9)

Rysuje olowkiem prawidlowe linie na mostku L6 chyba (na pewno dobrze robilem, tak jak na rysunku na jakiejs stronie ale zapomnialem na jakiej). Sprawqdzalem chyba z 10 razy i nic, jak to rpawidlowo zrobic?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, a ja mam problem ze zmiana mnoznika w Athlonie 1200 (133*9)

Rysuje olowkiem prawidlowe linie na mostku L6 chyba (na pewno dobrze robilem, tak jak na rysunku na jakiejs stronie ale zapomnialem na jakiej). Sprawqdzalem chyba z 10 razy i nic, jak to rpawidlowo zrobic?

bo z tego co pamietam to tam sie robilo wieksze cyrki, cos z lakierem bezbarwnym, tasma klejaca etc... to byl calkiem dlugi [ok 15 minut] i dosc skomplikowany proces niz tylko uzycie olowka [ktory tez wystepowal ale dopiero w ostatnim punkcie programu]

ja bym poszukal w archiwach forum.tweak.pl

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teras przed sam koniec z moim kochanym AMD 2500 Xp+ Barthonie .. postanowiłem z niego wycisnoć co się da :D ( jutro lub po jutre dostane ADM 3000 Xp któego już mam zamiar przetaktować na 2,5 GHz :D )

Wbiłem w biosa ... i zawsze zwiększałem Fbs i miałem 11x188 Mhz MAX wycisłem z proca + pamięci potem się nie włanczał i reset na zworce biosa :/

ale teras odkryłem coś magicznego ! zwiększenie mnożnika z 11 na 12,5 daje z mojego AMD 1833->2083 :D

w SiSoftware Sandra Standard (Win32 x86 Unicode) przed OC miał wynik 7505 ALU i 2851 FPU po Oc 8536 i 3241 przy czym AMD 3000 XP. ma bez Oc 8945 i 3399

mam szanse z mojego wycisnoć to co ma 3000 Xp ale jedną kość DDR mam 333 Mhz :/ co sprawia że po wgraniu się wina ( no raczej po zawieszcze ) wyskakuje BLUE SCREEN i reset :/ wina pamięci.

Config Pc :

AMD Athlon 2500 Xp+

Epox oparty naVia KT 400 Ep-8K9A

3 kości ramu 2 DDR 400 Mhz Elixiry i jeden DDR 333 Mhz jakiś no named :/

wentylator na procu Freezone QC-80 Cu z przeróbką wyrzuciłem tamten mały wentylatorek i dałem 10 Cm :]

proc jak na razie działą stabilnie i się nie grzeje teras mam zamiar przykręcić wentylator na 1700 Rpm i zobaczyć co się stanie :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze podkręcić mnożnik po jego wcześniejszym odblokowaniu. robisz to przez zwarcie mostków L1 (ołówkiem), wypróbowałem z Duronem 800MHz. ale zgadzam się z poprzednikiem, nie odczujesz tego podkręcenia raczej.

Dodajmy że najlepiej ołówkiem z dużym numerkiem B (6B, 8B ) tak żeby połączenie było łatwiej rysować po procku i żeby połączenie nie było za cienkie ;)

Ale wole tak narazie nie robić bo moja przygoda ze sprzętem dopiero się zaczeła a nic nie chcę zepsuć.

Ale jak w BIOSie podnszę

CPU SPEED - 100/100MHz

to on od razu podnosi do wartości 100/133, 133/133 lub 166/133 więc jeżeli dobrze mówię to przy mnożniku 9,5x to będzie przy najmniejszym podniesieniu aż 1263 MHz... Coś chyba pokręciłem.... Wyjaśni mi ktoś?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos jak podkrecić P IV 2,66 GHZ :?: :?: :?: :?: :?:

uderz w lewy dolny różek to się podkęci... :twisted:

Może by tak jakieś info o płycie, pamięciach... może byś tak poczytał temat ZANIM NAPISZESZ POSTA...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce dopiero zaczac moja przygode z overlockingiem ale potrzebuje troche pomocy mam Semprona 2400+ 1.68ghz i chcialbym go troche podkrecic tylko nie wiem zbytnio jak to zrobic i o ile moge go podkrecic bez zmiany chlodzenia(chwilowy brak funduszy;) mozecie mi pomoc?dodam jeszcze ze mam plyte główną asrock k7S41

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem tylko do ile moge bezpiecznie podkrecac zeby sie nie spalilo cus zeby po prostu byl stabilny. Przedchwilka patrzylem w biosie i tam jest napisane cos ze najpierw trzeba cos na plycie głównej zmienic zanim sie zacznie zmieniac taktowanie. czy zeczywiscie trzeba zmieniac cos na plycie głównej aby moc podkrecic procka??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle wiem tylko do ile moge bezpiecznie podkrecac zeby sie nie spalilo cus zeby po prostu byl stabilny. Przedchwilka patrzylem w biosie i tam jest napisane cos ze najpierw trzeba cos na plycie głównej zmienic zanim sie zacznie zmieniac taktowanie. czy zeczywiscie trzeba zmieniac cos na plycie głównej aby moc podkrecic procka??

1.Zastanów się po co podkręcasz. NIe osiągniesz tym cudów zwałszcza przy kiepskiej karcie graficznej. Pomyśl czy skok o parę klatek na sekundę cokolwiek pomoże grom w które grasz. Często łatwiej i bezpieczniej jest po prostu obniżyć rozdzielczość i detale. Jeżeli w minimalnych ustawieniach gra "żabkuje" to i tak pewnie nie będzie lepiej po podkręceniu procka. Jeżeli lekko zwlania to można popróbować.

2. Przejrzyj cały temat (lub przynajmniej ostatnie 10 stron) znajdziesz informacji o tym jak podkręcać więcej niż potrzebujesz.

3. Niektóre płyty wymagają zmiany zworkami "odblokowania BIOSu" musisz poszukać w instrukcji która zworka i gdzie się znajduje.

4. Podnoś powoli taktowanie (małe kroki conajwyżej 5MHz i im wiecej podniosłeś tym dłuzej testuj) i monitoruj jak najćżęściej (co parę minut) temperaturę procesora, a powinno być ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja konfiguracja:

Athlon64 3000+

Płyta główna: Gigabyte GA-K8N Sli

Karta graficzna: 3D1 Gigabyte

Pamięć: Kinston 2x512 MB

Częstotliwość pamięci ustawiłem na 212, bo dalej o dziwo nie poszło. CPU Clock Ratio dałem x2. Mam pytanie co dalej moge zrobić, żeby podkręcić procesor

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...