Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agenttom

Procesory

Polecane posty

Gość M4TEUS2

Co za problem idziemy do zakładki Clock jako maderboard zaznaczamy cheintech podajemy prawidłowy model, zaznaczamy sobie interesujące nas fsb np. 75MHz klikamy set clock i tyle. Niestety po każdym restarcie musimy operacje powtóżyć.

Natomiast jeśli nie czujesz się silny to niczego nie ruszaj bo można wiele rzeczy popsuć, radziłbym się jednak zainteresować tymi zworkami

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość M4TEUS2
Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Podkręć to się dowiesz, jeśli teraz nie masz wysokiej temp. powiedzmy poniżej 50* to spokojnie możesz na tym chłodzeniu kręcić, jeśli jednak temp. będzie za wysoka to zawsze możesz po lamersku zdjąć budę :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Podkręć to się dowiesz, jeśli teraz nie masz wysokiej temp. powiedzmy poniżej 50* to spokojnie możesz na tym chłodzeniu kręcić, jeśli jednak temp. będzie za wysoka to zawsze możesz po lamersku zdjąć budę :)

Tylko jest taki bardzo mały problem żeby sprawdzić temperaturę procesora - nie mam ani procka, ani tego Thermaltake, z tym, że procka raczej za niedługo mieć będę i poszukuję dobrego, taniego zestawu chłodzącego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy przy temacie: co da się wyciznąć z Athlona 3000+ i ASUS'a A7N8X-E Deluxe?

Zwiększasz FSB ze 166 na 200 i masz 2600 Mhz 8)

Duzo zależy jaki masz RAM - żeby wytrzymał zmianę taktowania o 34 mhz (a najlepiej jak kupisz RAM 400 Mhz :) )

A jak masz dzielniki dla PCI/AGP i nowy RAM to szalej dusza ile procek wytrzyma (albo chłodzenie :P )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wycisne z Athlona 1600 ( :( Palomino :( ) i Msi K7T266 Pro 2 ???

Akurat się składa że mam tą płyte - ale duzo nie wyciśniesz - płyta nie ma ustawień dzielników PCI/AGP :(

Tylko że mam XP1700+ - największe FSB jakie mu ustawiłem to 148 Mhz (bez wieszania się systemu, przy większych częstotliwościach albo RAM strajkował albo koniec możliwości procka) czyli 1628 Mhz, po podstawieniu do ciebie - 148*10,5=1554 Mhz

Z tego co słyszałem to Polamino nie kręci się zbyt dobrze :cry:

Ale możesz go podkręcić za pomocą zmiany mnożnika (ale chyba tylko pierwsze modele z serii miały go odblokowanego)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Zapomniałem dodać, że procek chodzi jako 1800 XP 1533 Mhz

FSB 146.

Na samej fsb dochodzę do 2000 XP, ale po włączeniu jakiejś gry/benchmarka = zwis

Jest na to jakaś rada ???

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Tak jak zspominail PAWEL J zmien mnoznik ( jezeli masz ten z odblkowanego) i dodtego zwieksz troszke FSB. Duzo zalezy jakie masz pamieci Ram ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ToMeCzeK

Jezli sa one dobre- firmowe to podkrec mnoznik i fsb ( co 5 ) I tak sprawdzaj np: w 3cmarku jak nie ma zwis podkrecaj dalej :) Jezeli masz jakas dobra plytke to mozesz rowniez zmienic napiecie :)

Napisz jak ci poszlo z kreceniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że procek chodzi jako 1800 XP 1533 Mhz

FSB 146.

Na samej fsb dochodzę do 2000 XP, ale po włączeniu jakiejś gry/benchmarka = zwis

Jest na to jakaś rada ???

Ta płyta nie ma dzielników PCI/AGP więc może któraś karta PCI strajkuje bo ma za wysoką magistrale.

Albo procesor już za bardzo się grzeje.

Bo RAM masz dobry wytrzyma FSB ponad 200 (DDR=400) - a tak w ogóle to podniosłeś mu trochę napięcie? Zobacz co się stanie jak minimalnie mu je podniesiesz

Spróbuj dać FSB na standard a mnożnik na 12 albo 13 (no chyba że jest zablokowany)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raven_88

Zmiana mnożnika nic nie daje :( Próbowałem ustawień od 11 do 13,5

dalej mi płyta nie wyrabia. Podnosiłem też napięcie i też nic :(

Wie ktoś może co to za funkcje w biosie - Spread Spectrum (ustawione na 25 %) i Chassis Intrusion (defaultowo wyłączone) ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnożnik sprawdziłem - odblokowany

Mnożnik może Ci się dać zmieniać w biosie, ale będzie zablokowany w procesorze - czyli tak naprawde jak go zmieniasz to częstotliwość pracy procesora może Ci się nie zmieniać

Wie ktoś może co to za funkcje w biosie - Spread Spectrum (ustawione na 25 %) i Chassis Intrusion (defaultowo wyłączone) ?
Gdy generator sygnałów zegarowych płyty głównej wysyła impulsy, wyskoki impulsów wytrwarzają EMI (Electromagnetic Interference, zakłócenie elektromagnetyczne). Funkcja Spread Function redukuje generowane zakłócenie poprzez modulowanie impulsów w taki sposób, że wyskoki impulsów są redukowane do bardziej spłaszczonych krzywych. Dokonuje tego różnicując częstotliwość tak że nie używa żadnej szczególnej częstotliwości dłużej niż przez chwilę. Redukuje to problemy z interferencją z innymi urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się w pobliżu.

Jednakże, o ile włączenie Spread Spectrum zmniejsza EMI, stabilność systemu i wydajność mogą zostać nieco obniżone. Może się to sprawdzić zwłaszcza w przypadku "timing-critical devices" takich jak wrażliwe zegary urządzenia SCSI.

W niektórych BIOSach znajduje się opcja Smart Clock. Zamiast modulować częstotliwość impulsów na bieżąco, Smart Clock wyłącza sygnały zegarowe AGP, PCI i SDRAM-u, gdy nie są one używane. Dzięki temu EMI może zostać zredukowane bez obniżania stabilności systemu. Dodatkowym bonusem uzywania Smart Clock jest zmniejszenie zużycia energii.

Jeśli nie masz problemów z EMI, pozostaw przy ustawieniu Disabled, by mieć optymalną stabilność systemu i wydajność. Ale jeśli prześladuje cię EMI użyj ustawienia Smart Clock o ile to możliwe i zadowol się ustawieniem Enabled lub jedną z pozostałych dwóch wartości, jeśli Smart Clock nie jest dostępny. Wartości w procentach oznaczają jak wiele wahań przeprowadza BIOS na częstotliwości zegara. A więc niższa wartość (0.25%) jest stosunkowo lepsza dla stabilności systemu, podczas gdy wartość wyższa (0.5%) jest lepsza z punktu widzenia redukcji EMI.

Pamiętaj by wyłączyć Spread Spectrum jeżeli przetaktowujesz CPU, ponieważ nawet 0.25% wahanie może wywołać tymczasowy wzrost prędkości zegara o 25MHz (w przypadku CPU 1GHZ), który może po prostu spowodować zawieszenie przetaktowanego procesora. Albo przynajmniej użyj ustawienia Smart Clock, ponieważ nie wiąże się z nim żadna modulacja częstotliwości.

Czyli już wiesz :wink:

Chassis Intrusion - wykrycie otwarcia obudowy - informuje o tym kiedy ktoś otworzy obudowę

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Aero 7 będzie idealny według mnie :) A może jakiś Zalman co ty na to?:D

Jak już jesteśmy przy temacie: co da się wyciznąć z Athlona 3000+ i ASUS'a A7N8X-E Deluxe?

Zwiększasz FSB ze 166 na 200 i masz 2600 Mhz 8)

Duzo zależy jaki masz RAM - żeby wytrzymał zmianę taktowania o 34 mhz (a najlepiej jak kupisz RAM 400 Mhz :) )

A jak masz dzielniki dla PCI/AGP i nowy RAM to szalej dusza ile procek wytrzyma (albo chłodzenie :P )

Zapomniałeś to 34 pomnożyć razy 2 :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość ICE MAN®

Najlepiej się wyciska z Athlona XP-M 2500+,a zresztą sami przeczytajcie i wypowiedzcie się na forum pt''AMD Athlon Xp-M 2500+ Mobilnie czyli szybko i stabilnie" :evil: :evil: :evil:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie czy Thermaltake Silent Boost wystarczy do podkręcania procka - w tym wypadku do A2500+ Barton Mobile - tak, żeby podnieść FSB z 133 MHz do 150 lub 166?

A jeśli nie, to czy znacie jakiś tani do ok. 150 zł zestaw chłodzący, który poradziłby sobie z tym zadaniem?

Aero 7 będzie idealny według mnie :) A może jakiś Zalman co ty na to?:D

Aero 7+ jest głośny :P

Polecam Zalmany CNPS7000A-Cu, Zalman CNPS7000A-AlCu, Thermaltake Extrema Volcano 12, Thermaltake Venus Silent Boost K8 A1838, Thermaltake Silent Boost K7 A1889 a z tańszych to Pentagramy :)

A najlepiej to do podkręcania to założyć chłodzenie wodne :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...