Skocz do zawartości
alexiej

Tanie gry w dystrybucji elektronicznej

Polecane posty

Cytat ze strony Oddworlda na Steamie "Supported OS: A 100% Windows 2000/XP-compatible computer system (only)" ;)

No i Oddworld nie ma pomarańczowej ramki, w której napisane jest, że kategorycznie na czymś nie działa.

Zresztą, może masz rację i straszę niepotrzebnie, ale poczekam w takim razie, aż ktoś inny zainwestuje te 4 ojro, żeby przetestować działanie na XP ;) (zanim się ktoś przyczepi - tak, widzę, że HGA ma demo na Steamie, ale szkoda mi było te dwie linijki kasować)

Pozdrawiam,

edit: [dopiero zauważyłem posta Laxera]

Mnie ta gra Limbo jakoś nie interesuje. Może dlatego, że pierwszy raz o niej słyszę?

no co Ty, na gałęzi jakiejś żyłeś ostatni rok? ;) Polecam się nią zainteresować, jak to zostało już przytoczone, gra jest niesamowita. Strzelamteż, że stanieje raczej dopiero na Halloween/Thanksgiving i max o 25% (patrząc na nią w kontekście Terrarii, która kosztuje tyle samo i była absolutnym bestsellerem przez w zasadzie cały czas do letniej obniżki)

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na głównej stronie ukazał się news na temat The Humble Indie Bundle 3 i przekroczenia bariery 1 000 000 $, ale ja chciałem o czymś innym. Mianowicie ktoś z komentujących napisał, że klucze są sprzedawane na Allegro za 1 zł. Powiem tak: bezczelność ludzka nie zna granic. Taki "biznesman" kupuje klucze za 1 centa i sprzedaje naiwniakom. A jeszcze bardziej żenujący jest fakt, że na takie "kwiatki" znajdują się chętni. Ręce opadają...

Edytowano przez Wuwu1978
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wuwu1978: No niestety tak to już jest, że zawsze się znajdą, za przeproszeniem, mendy, które będą chciały zarobić kosztem tak wspaniałej akcji, jak HB. Pocieszający jest tylko fakt, że stanowią oni niewielką część całości (przynajmniej taką mam nadzieję, jak akcja się skończy to zobaczymy, jakie są statystyki).

Pozdrawiam,

edit: dopiero przyczaiłem, że statystyki są na bieżąco - 4,80$ za paczkę, czyli faktycznie jest nieźle :)

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury wygadujecie... Nie każdy ma konto bankowe i nie każdy może sam sobie grę kupić. I ja bym skorzystał z allegro, ale znalazłem pośrednika tutaj, więc już dalej nie kombinowałem. Nie ma znaczenia, czy zapłacę w ten sposób 10 zł czy dziesięć razy mniej, bo i tak rachunku nikt mi za to nie wystawi. Tyle, że ja mam "czyste sumienie", a co z tym dalej będzie... Bardzo dobrze, że się znajdują tacy ludzie, bo przez to wielu może skorzystać z takiej promocji. Wg mnie ta 1 zł (z wliczoną robocizną i opłatami allegro) jest o wiele bardziej uczciwa niż 10 zł, kiedy pewnie te 9 zł szło by do kieszeni sprzedawcy. Oczywiście nie jest to jakoś przesadnie hojne, ale kogo to wina, że sposoby płatności są ograniczone?!

Obrażać łatwo, jak się samemu ma forsę i możliwość kupna bez ceregieli...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrażać łatwo, jak się samemu ma forsę i możliwość kupna bez ceregieli...

Jak się nie ma, to się nie gra - prosta sprawa. To, że gra jest dostępna wcale nie znaczy, że od razu trzeba ją mieć. I co jak co, ale choć mogę zapłacić centa albo trzydzieści (bo tyle akurat miałem na karcie), to wolę jednak przynajmniej do dolara pożyczyć, żeby wstyd mi nie było.

Przy okazji: ja konta bankowego nie mam. Mam za to ogólnodostępną i darmową kartę internetową, którą można doładować w kwadrans i problemów tego typu nie mam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to jest w ogóle za argumentacja? "Nie masz - nie graj"?! To może od razu dajmy ceny 500$, będą grać wybrani, tylko taka kwota oznacza prawdziwego gracza. Opamiętajcie się! Gry są również, jak nie przede wszystkim, dla dzieci. Nie każdy może sobie pozwolić na pójście do rodziców i wyciągniecie 30 zł na gierki. Jest opcja, to się korzysta, co w tym złego? Sam dałem te 10 zł, bo popieram takie inicjatywy i trzeba je wspierać. Nie widzę jednak nic przeciwko innym sposobom kupna, innych opcji nie ma i trudno.

W samej aukcji nie ma nic złego. Jak chcesz kogoś potępiać to tych, którzy chcą robić interes na tym/grać bez wspierania twórców, ale nie same aukcje. To się nazywa pomówienie.

Nie ma sensu nawet przez pośrednika dawać więcej kasy, bo nie jesteś w stanie otrzymać rachunku. Lepiej już na tacę wrzucić tę dyszkę, większa pewność, że nie pójdzie kasa w diabły.

Oddworld działa mi elegancko na XP, więc jakby się ktoś z tego powodu wstrzymywał, to nie trzeba. Szkoda, że oba pady mi odmówiły posłuszeństwa i sobie za bardzo nie mogę pograć...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Nie masz - nie graj"?!

Tak, dokładnie. Pograłbym w EVE, w Terrarię, w Mass Effect 2, ale nie mam na to pieniędzy. Dopiero od stosunkowo niedawna mam w ogóle możliwość zarabiania pieniędzy. Co robiłem do tego czasu? Grałem w to, co miałem, od czasu do czasu kupując jakieś coś za różnymi metodami zaoszczędzone pieniądze.

To może od razu dajmy ceny 500$, będą grać wybrani, tylko taka kwota oznacza prawdziwego gracza.

Uważaj, bo jeszcze producenci to podłapią.

Poza tym, jeśli komuś nie przeszkadza to, że wydaje 3 grosze na 6 gier (choć w drugą stronę - kwoty rzędu 4000$ - to też przesada IMHO, ale jak kto woli), mnie nic do tego. Mnie na zejście poniżej dolara nie pozwala własna przyzwoitość (jasne, możemy się licytować wyżej, ale przy tej granicy nawet autorzy akcji interweniują...) i na dłuższą metę moja sprawa.

Gry są również, jak nie przede wszystkim, dla dzieci.

To już zależy (i to bardzo) które.

Nie każdy może sobie pozwolić na pójście do rodziców i wyciągniecie 30 zł na gierki.

Czy to mój problem? Żyjemy w trudnym świecie, gdzie ludzi się okłamuje hasłami 'wszyscy są równi'. Nie wszyscy i bynajmniej nie równi, a jeśli kogoś nie stać na grę, to czyj to problem? Sprzedawcy? Producenta? A może samej gry? Nie. To jest problem tylko i wyłącznie osoby, której na tą grę nie stać.

Jak chcesz kogoś potępiać to tych, którzy chcą robić interes na tym/grać bez wspierania twórców, ale nie same aukcje. To się nazywa pomówienie.

To też i niniejszym czynię. Przy okazji, ja się nigdzie bezpośrednio do aukcji nie odwoływałem. Ja tylko stwierdziłem, że są całkiem tanie i ogólnodostępne sposoby płatności i jakoś żyje mi się lepiej wiedząc, że cała przekazana kwota poszła na producentów/akcje charytatywne, nawet jeśli to marnych kilka złotych.

Taki się chyba troszeczkę offtop zrobił... Na odchodne powiem, że można teraz Machinarium wyrwać za 1,89?.

EDIT: Albo i taniej. Właśnie dodano CAŁY Humble Bundle #2 do trójki - Osmos, Braid, Revenge of the Titans, Machinarium oraz Cortex Command są częścią HB3 i wszystkie, z wyjątkiem Cortex Command, pozyskiwalne na Steamie.

Edytowano przez piotrekn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury wygadujecie... Nie każdy ma konto bankowe i nie każdy może sam sobie grę kupić. I ja bym skorzystał z allegro, ale znalazłem pośrednika tutaj, więc już dalej nie kombinowałem. Nie ma znaczenia, czy zapłacę w ten sposób 10 zł czy dziesięć razy mniej, bo i tak rachunku nikt mi za to nie wystawi. Tyle, że ja mam "czyste sumienie", a co z tym dalej będzie... Bardzo dobrze, że się znajdują tacy ludzie, bo przez to wielu może skorzystać z takiej promocji. Wg mnie ta 1 zł (z wliczoną robocizną i opłatami allegro) jest o wiele bardziej uczciwa niż 10 zł, kiedy pewnie te 9 zł szło by do kieszeni sprzedawcy. Oczywiście nie jest to jakoś przesadnie hojne, ale kogo to wina, że sposoby płatności są ograniczone?!

Obrażać łatwo, jak się samemu ma forsę i możliwość kupna bez ceregieli...

Co to jest za argumentacja w ogóle? Serduszka WOŚPu też kupujesz następnego dnia od 'resellerów', bo nie mogłeś znaleźć kwestujących? Gratuluję moralności. Nie chodzi o to, za ile kupisz od sprzedawcy allegrowego klucz, tylko, że w ogóle od niego kupiłeś. Nie dość, że jesteś jeleniem, na którym zarabia sprzedawca, to jeszcze pieniądze, które mogły komuś pomóc, idą do prywatnej kieszeni (a 'reseller' otrzymuje informację, że na jego usługi jest popyt.). Zrozum podstawową rzecz: to nie jest promocja na gry tylko akcja charytatywna - ludzie, którzy na tym zarabiają to wg. mnie moralna obora, a Ci którzy im płacą to frajerzy.

Brak konta to żaden argument, skoro udało Ci się tutaj znaleźć pośrednika. I dodatkowa uwaga - przy płatności kartą kredytową dostajesz normalny rachunek (mailem), w związku z czym możesz o niego poprosić*.

edit: *w Humble'u chyba faktycznie nie przychodzi rachunek, ja jeszcze nie dostałem, może PayPal mi wyśle za jakiś czas

Co to jest w ogóle za argumentacja? "Nie masz - nie graj"?! To może od razu dajmy ceny 500$, będą grać wybrani, tylko taka kwota oznacza prawdziwego gracza. Opamiętajcie się! Gry są również, jak nie przede wszystkim, dla dzieci. Nie każdy może sobie pozwolić na pójście do rodziców i wyciągniecie 30 zł na gierki. Jest opcja, to się korzysta, co w tym złego? Sam dałem te 10 zł, bo popieram takie inicjatywy i trzeba je wspierać. Nie widzę jednak nic przeciwko innym sposobom kupna, innych opcji nie ma i trudno.

W samej aukcji nie ma nic złego. Jak chcesz kogoś potępiać to tych, którzy chcą robić interes na tym/grać bez wspierania twórców, ale nie same aukcje. To się nazywa pomówienie.

Znowu, Humble Bundle to nie promocja w sklepie! Nie masz opcji kupna przy pomocy określonych metod - nie nakręcaj popytu ludziom, którzy chcą zarobić na Twojej dobrej woli. A od rodziców nie wziąłem złotówki na gry odkąd skończyłem 18 lat. Kiedy nie miałem takiej opcji, to ciułałem kieszonkowe i omijałem wieele premierówek. I nic mi się od tego nie stało, we wszystko grać nie trzeba.

Nie-do-końca Pozdrawiam,

Edytowano przez Kulik
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, jeśli komuś nie przeszkadza to, że wydaje 3 grosze na 6 gier (choć w drugą stronę - kwoty rzędu 4000$ - to też przesada IMHO, ale jak kto woli), mnie nic do tego. Mnie na zejście poniżej dolara nie pozwala własna przyzwoitość (jasne, możemy się licytować wyżej, ale przy tej granicy nawet autorzy akcji interweniują...) [...]

Co to jest za argumentacja w ogóle? Serduszka WOŚPu też kupujesz następnego dnia od 'resellerów', bo nie mogłeś znaleźć kwestujących? Gratuluję moralności. Nie chodzi o to, za ile kupisz od sprzedawcy allegrowego klucz, tylko, że w ogóle od niego kupiłeś. Nie dość, że jesteś jeleniem, na którym zarabia sprzedawca, to jeszcze pieniądze, które mogły komuś pomóc, idą do prywatnej kieszeni (a 'reseller' otrzymuje informację, że na jego usługi jest popyt.). Zrozum podstawową rzecz: to nie jest promocja na gry tylko akcja charytatywna - ludzie, którzy na tym zarabiają to wg. mnie moralna obora, a Ci którzy im płacą to frajerzy.

Brak konta to żaden argument, skoro udało Ci się tutaj znaleźć pośrednika [...]

Zgadzam się z moimi przedmówcami w 100 %. Żeby zakupić The Humble Indie Bundle wcale nie trzeba mieć karty kredytowej / debetowej, ani nawet - UWAGA - konta bankowego. Wystarczy założyć sobie bezpłatne konto na PayPal i zasilić go zwykłym przekazem pocztowym. Dla chcącego nic trudnego.

P.S. Również dostałem e-mail, w którym jest napisane, że gry z drugiej edycji zostają przypisane do The Humble Indie Bundle 3. Dla mnie, to bez znaczenia, bo i tak wcześniej kupiłem, ale dla tych wahających się, to kolejny argument za kupnem tego niespotykanie taniego pakietu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Również dostałem e-mail, w którym jest napisane, że gry z drugiej edycji zostają przypisane do The Humble Indie Bundle 3. Dla mnie, to bez znaczenia, bo i tak wcześniej kupiłem, ale dla tych wahających się, to kolejny argument za kupnem tego niespotykanie taniego pakietu.

A mnie to zbulwersowało że muszę kupić za więcej niż 5$. Chociaż może nie tyle że mam zapłacić, co że wydaje mi się że takie coś powinno być ogłoszone od razu, a nie kilka dni po fakcie. Ja kupiłem HB3 za niecałe 4 dolary, i co, teraz chcąc dostać HB2 musiałbym kupić trójkę jeszcze raz? Beznadzieja. A szkoda, bo nie załapałem się na dwójkę ostatnio a bardzo chciałem ją mieć. No nic, obejdzie się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na GamersGate rozpoczęła się letnia promocja. Wszystkiego jeszcze nie przejrzałem, ale z tego co widzę, to większość jak zwykle cienka jak skóra na cojones, niemniej jednak można coś znaleźć dla siebie - niezłe ceny są na stare gierki, które można też spotkać w katalogu GOGa.

A tu link: klik!

Pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 3 euro jest aliens vs predator 2000 classic. Nie grałem ale o ile wiem to dobra gra i w sumie za 12 zł można kupić. Sam się zastanawiam:)

Powiedzcie tylko czy według was opłaca się kupić anomaly warzone earth? Bo jutro się kończy promocja a nie jestem na 100% przekonany.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie tylko czy według was opłaca się kupić anomaly warzone earth? Bo jutro się kończy promocja a nie jestem na 100% przekonany.

Kupiłem, pograłem trochę i jestem zauroczony. Wg. mnie warto dać te 13 zł za tą gierkę, dawno nie grałem w bardziej odprężającą grę. Wymaga zarówno zręcznych palcy, ale w większym stopniu myślenia. Bardzo przyjemna gra, kupuj zdecydowanie ;] Brakuje tylko multi no ale nie można mieć wszystkiego ;<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Maksymalna ilość emotikon wynosi 75.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...