Skocz do zawartości

Buczenie kompa:/


fl4sh00

Polecane posty

Od kilku dni coś strasznie mi buczy w kompie. Tzn. co jakiś czas(co jakieś 15-30 sek zaczyna chwilę buczeć). Jest to taki dźwięk jakby się dodawało gazu samochodem:P Nie taki głośny oczywiście jak auto ale tak narastający jakbyś dusił pedał gazu. Co to może być? Wieczorem ok. 19-20 rozkręcę obudowę i posłucham skąd to się bierze. Jak myślicie co jest winą tych buczeń? Czyżby komp się kończył? Oby tak, to może nowego dostanę :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakieś wentylatory w obudowie ? Może po prostu wentylator się za szybko kręci i wprawia się w drgania i cała obudowa buczy. Rozwiązaniem są np. silikonowe podkładki które umieszczasz na śrubkach między obudową a wentylatorem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje wyczyszcenie wszystkiego bo to może być powód. Coś może ci się grzać zabardzo sprawdz temperature procesora. Wentylatorek przyspiesza by coś sie nieugotowało. Rozumiem że nigdy wcześniej niebyło tego problemu. Ewentualnie nic tak strasznego tylko obluzowanie wentylatorka na obudowie kreci sie kreci i buczy. Kończyć sie raczej niebędzie a jakby się skończył zapal mu świeczkę na grobie odemnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byss nie ma problemu:P Zaraz sprawdzę temperatury w CoreTemp, za jakieś 15 minut otworzę jeden panel obudowy i posłucham dokładnie skąd się bierze dźwięk.

PS. Nie mam żadnych wentylatorów oprócz tego na procku, przy karcie graficznej i w zasilaczu:P

PS2. Obudowę mam taką jaką reklamują w tych zestawach od reactora w CDA tylko bez tych pazgrołów z różnych gier:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się nie podoba, Tj. Max pokazuje 95 stopni, Core#0 Low:76 High 78 Core#1 Low:75 High:76

O wiele za wysokie te temperatury!

Chyba kupię Revolteca Dark Blue 120mm żeby trochę poprawić wentylację. Tylko pytanie jak to będzie wyglądać jeśli nie mam obudowy z oknem tylko taką zwykłą z dziurkami do odprowadzanie ciepła? Też będzie w miarę fajnie to wyglądać jeśli zamontuje go w właśnie takim miejscu gdzie są te dziurki?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...