Skocz do zawartości

Komputer działa "w kratkę", raz powoli, a raz szybko, niebieskie ekrany.


MatrixOneBNR

Polecane posty

No więc od jakiegoś czasu mam poważny problem z kompem. Miałem zwiechy i resy, sformatowałem więc PieCa i myślę, że fajnie, ale nie... oczywiście, że nie. Mam z kompem dziwne problemy.

Działa szybko po włączeniu kompa, a po jakiejś godzinie wszystko się psuje. Prędkość wczytywania gier obniża się gdzieś 20-krotnie (normalnie misja w cod4 mi się ładuje z 8s, a po "spowolnieniu" ponad 3 min). W najgorszym wypadku następuje blue screen, i restart. Można to przewidzieć po takim charakterystycznym "zwiechu", kiedy słychać ten sam dźwięk przez 1s. i zaraz po tym (jakieś parę minut) jest restart. Komp włączony jest zazwyczaj 2h, bo dalej nie wyrabia. Zauważyłem, że często spowolnienie następuje po włączeniu steama (!), więc go wywaliłem precz z dysku, ale to wszystko jest dalej. Cały dysk przeskanowany Kasperskym 2010, 0 błędów. Proszę o jakiekolwiek sugestie, bo to mnie dobija.

Konfig pc -

Windows MX 7,

Nvidia GeForce GTS 250, (miesiąc temu zmieniałem kartę z GF8800 na tą, może to przez to?)

IntelCore2Duo 2razy2,2GhZ

2gb Ram-u

karta dźwiękowa Realtek RTL8168/8111 PCI-E blah blah blah.....

DirectX 90c, sterowniki najnowsze do wszystkiego, Service Pack 2...

Nie wiem jak sprawdzić typ zasilacza. Jak kto powie jak, to napiszę...

Więc, jakieś sugestie?

I na co był Ci ten edit? Ostrzeżenie za piractwo. - Sevard

Fakt. Ale szczerość to podstawa... i dodam, że to jedyna piracka rzecz na moim kompie.

Zbieram na nową "siódemkę", podobno tania jest. Może z miesiąc i kupię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Typ zasilacza powinien być napisany na jego tabliczce znamionowej, która jest zazwyczaj widoczna po zdjęciu bocznej ścianki obudowy.

Sprawdzałeś temperatury?

Wrzuć na forum co jest napisane po słowie STOP na Blue Screenie.

No i dalej sprawdź też pamięć za pomocą programu Memtest86, lub Memtest86+ (linki w mojej sygnaturce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows MX 7,

Pirat z "ciekawymi" dodatkami (keylogger, trojany, worm ...)

Nie wiem jak sprawdzić typ zasilacza. Jak kto powie jak, to napiszę...

Zdjąc bok obudowy -> patrzyć na skrzynkę z wieloma kablami (to do czego z zewnątrz podpina się "prąd") -> spisać literki i cyferki

Więc, jakieś sugestie?

Wykonaj pełny test stabilności programem OCCT -> http://www.ocbase.com/perestroika_en/index.php?Download

(jeśli komputer wytrzyma będzie kilka obrazków do wklejenia na forum)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperatura dysku jest gdzieś 23 stopnie (chyba dysku, mam taką tabliczkę z temp. na obudowie)

Zasilacz niedawno wymienialłem żeby dopasować do nowej karty. na pewno pięćsetka. 540? moze tak. "na pewno" podam jutro.

STOP: 0x000000F4 (0x0000003, 0x89A5EC08 ,0x89A5ED7C, 0x805D2970)

to źle?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj screena z zakładką Health z programu HD Tune (wystarczy wersja darmowa).

Ponadto posprawdzaj wszystkie wtyczki prowadzące do dysku, no i podaj model zasilacza (sama ilość watów to za mało informacji).

Dysk jest na SATA, czy ATA/PATA/IDE (zapomniałem o jakiejś nazwie tego interfejsu)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6ab1ede274d53e0ae760585610e22dc04g.jpg

OMG 43 stopnie @_@

Dysk jest na SATA, czy ATA/PATA/IDE

Zaczynam żałować, że kompletnie się nie znam...

Nie chcę was denerwować, ale... jak to sprawdzić?

Nie mogę teraz sprawdzać zasilacza. Mój komp jest przyczepiony do ściany z boku, i muszę użyć srubokreta. A jest późnawa godzina, nie mogę się kręcic. Podam jutro, ok?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OMG 43 stopnie

W normie, te dyski grzeją się. Ale obiegu powietrza w obudowie to ty nie masz.

Za to SMART pokazuje wysoką wartość w polu [C7], a to już nie jest normalne w tym typie dysku. Kabelek SATA do wymiany? masz nowy?

Dysk jest na SATA, czy ATA/PATA/IDE

Zaczynam żałować, że kompletnie się nie znam...

SATA

A jest późnawa godzina, nie mogę się kręcic. Podam jutro, ok?

Sprawdź model płyty głównej. Naocznie, przy okazji szukania modelu zasilacza.

STOP: 0x000000F4 może mieć wiele różnych przyczyn, najczęściej:

- uszkodzona pamięć

- problemy z dyskiem (różne)

- kiepski zasilacz

- uszkodzona płyta główna (przeważnie wtórne uszkodzenie po awarii zasilacza, ogólnie - problemy z zasilaniem RAM i CPU)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RRR, zasilacz jest odwrócony do góry nogami tak, że widać tylko kod kreskowy. Nie mogę nic zrobić.

Płyta główna Gygabyte.

Skoro to "000f4" jest od zasilacza...

..to o czymś opowiem..

bo nawalał mi zasilacz (którego już nie mam), burczał (miałem o tym temat). Pojechałem, wymieniłem na nowy, i kupiłem kartę graficzną. Koleś mi zasugerował, że mam ulepszyć zasilacz bo karta nie pociągnie. To dał jakąś pięćsetkę która miała "wystarczyć", i odesłał. Nie wiem, czy to on coś zrobił, czy co. Tylko mówię, bo wszystkie info może się przydać.

Czy mam w ogóle odkręcić ten zasilacz i zobaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się, ale czasem wystarczy zdjąć inne ścianki z obudowy.

Sprawdź ten kabelek SATA i pamięć, w pierwszym swoim poście napisałem czym (test powinien trwać przynajmniej pół godziny, ale lepiej nie schodzić poniżej 3 godzin, lub do pierwszego błędu).

[edit]

Zamykam, bo autora tematu nie ma już na forum.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...