Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qla

Logitech Driving Force GT - warto?

Polecane posty

Tak jak w temacie, przymierzam się do zakupy kierownicy Logitech Driving Force GT, niestety g25 ciut za droga, i tu pytanie do użytkowników tej kierownicy? jak sie ona sprawuje, jak bardzo jej daleko pod względem działania do g25? Jak wygląda sprawa z trwałością i zużyciem?

Czytałem w CDA test, ale był na tyle lakoniczny, że nie wiem co o nim myśleć :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dopisuje, zaciekawiła mnie ta kierownica. W "nie tylko gramy" jest wychwalana pod niebiosy a w gamewalerze(wiem, że to nie koniecznie musi być prawda)wszyscy skarżą się na skrzypienie. Chętnie wysłucham czyjejś opinii,kto nie jeden wyścig w niejednej grze ukończył tą właśnie kierownicą. Przydało by się też by to nie był jego pierwszy taki kontroler, by mógł obiektywnie wymienić wady i zalety sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie, przymierzam się do zakupy kierownicy Logitech Driving Force GT, niestety g25 ciut za droga, i tu pytanie do użytkowników tej kierownicy? jak sie ona sprawuje, jak bardzo jej daleko pod względem działania do g25? Jak wygląda sprawa z trwałością i zużyciem?

Czytałem w CDA test, ale był na tyle lakoniczny, że nie wiem co o nim myśleć :]

Zaszalałem i kupiłem. Kierownica świetnie leży w dłoni, kumpel wręcz powiedział, że chciałby mieć taką w prawdziwym samochodzie. Wygląda bardzo solidnie i chyba taka jest - jak na razie nic nie skrzypi, nie chybocze, nie ma podejrzanych luzów.

Nie mam jeszcze w kolekcji gier prawdziwych symulatorów jazdy, tylko same rozrywkowe tytuły: Grid, Dirt, Dirt 2, NFS: Shift i Test Drive Unlimited. Wrażenia - niesamowite. W Shifta wręcz nie da się grać bez kierownicy, klawiatura nie zapewnia nawet minimum kontroli nad autem. W Gridzie i obu Dirtach adrenalina skacze do bardzo wysokiego poziomu, kiedy próbuję pokonywać co wredniejsze ostre zakręty po optymalnej linii, przy minimalnej utracie prędkości. A slalom między samochodami na autostradzie w TDU to po prostu bajka.

Sprzężenie zwrotne działa świetnie, ale to akurat zależy od gry. W Dirt 2 na przykład brakuje charakterystycznego szarpnięcia przy przejeżdżaniu z dużą prędkością przez głębokie kałuże, ale to detal. Najważniejsze, że wreszcie mogę poczuć ciężar auta, które prowadzę. Zmianę nawierzchni wyczuwam z zamkniętymi oczami. Bardzo realistyczne jest też szarpnięcie przy zmianie biegu na wyższy przy wysokich obrotach w NFS: Shift.

Polecam, jeśli ktoś nie boi się wydać czterystu złotych na zabawkę. Ja musiałem mieć wtedy chwilowe zaćmienie umysłowe, ale nie żałuję. Po prostu przechodzę kolejny rok w tych samych butach i spodniach.

PS.: Czy ktoś mógłby polecić mi jakiś dobry symulator jazdy? Najbardziej pociągają mnie rajdy po szutrach, ale wezmę każdy tytuł oferujący realistyczne wrażenia z jazdy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, więc chyba jednak warto się nad kierką głębiej zastanowić :)

Co do gier bardziej symulatorowatych :)

- Richard Burns rally - ponoć bardzo realistyczna gra rajdowa :) (Była w CDA chyba kiedyś)

- rFactor - podstawka kosztuje ok 40 zł, bardzo realistyczny model jazdy. W samej grze pojazdy są "niemarkowe", ale to nie problem: W sieci jest ogromna ilość torów, tras rajdowych, samochodów, od rajdówek po uliczne, nawet są ciężarówki i gokarty, Wszystko tworzone przez maniaków! ) mam, na klawie ciężko - prawdziwy symulator!!

-GTR, GTR2 - klasyczne symulatory wyścigów klasy GT - KLASYKA!!

- GT Legends - producent ten sam co serii GTR, klasyczne wyścigówki, z tym, że nie najnowsze, a klasyki jak: ac cobra, ford capri, ford mustang, ford cortina, porszaki, i inne!

- Live for speed - Do pobrania ze stronki, ale tylko demo, pełniak coś tam kosztuje, nie ma dystrybutora w Polsce - Obrót koła kierownicy w grze o 900 stopni! Świetna fizyka, ciut mniej realistyczny od rFactor, ale i tak bardziej niż NFS:Shift. Wada - brak licencji na samochody, aczkolwiek cos tam przypominają :)

To chyba na tyle :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiere kupiles dobra ale polecam poczytac specjalistyczne forum na ten temat takie jak simracing.pl - tam tez znajdziesz to co cie interesuje odnosnie gier-symulatorow, dla ktorych ta kiera jest stworzona. Bo powiedzmy sobie szczerze - NFSy i inne DIRTY to sa za slabe na taka kiere - to troche tak jak bys mial na wypasionym sprzecie komputerowym grac w pasjansa i sapera ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...