Skocz do zawartości

Dragon Age toolset Database


Vilo

Polecane posty

Witam !

Mam problem przy włączaniu toolseta wyskakuje mi takie coś:

" Unable to connect to the database. Run the toolset configuration program and verify your settings or search the toolset wiki http://social.bioware.com/wiki/datoolset/ to help with this issue. Toolset must exit now."

Proszę o pomoc i pozdrawiam Vilo.

PS: Już byłem w tym programie i nic, szukałem też na wiki i też nic nie znalazłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem :

* Some users report that the installer fails to create the SQL database (e.g. your Dragon Age\toolssql\data folder is empty). You can enter the following command to try restoring the database manually (Change the paths to bw_dragonage_content.bak and your Dragon Age folder as appropriate): "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Tools\Binn\"sqlcmd -S .\BWDATOOLSET -E -Q "RESTORE DATABASE bw_dragonage_content FROM DISK = 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\dbbak\bw_dragonage_content.bak' WITH MOVE 'bw_dragonage_content' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.mdf', MOVE 'bw_dragonage_content_Log' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.ldf'"

You need to allow Users to Modify the DATA folder, before you can execute this command.

Zauważyłem że mam pusty Folder Data więc to jest na 99 % rozwiązanie. Ale nie rozumiem za bardzo co mam zrobić. Wiem że mam wypisane, ale niestety rozumiem tylko do cudzysłowia.

Proszę tylko o to żeby mi ktoś to miej więcej przetłumaczył.

Pozdrawiam Vilo

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

'Część użytkowników zgłasza, że instalator ma problem z utworzeniem bazy danych SQL (np. Twój folder Dragon Age\toolssql\data jest pusty). Możesz wpisać następującą komendę by spróbować uwtorzyć tą bazę danych ręcznie: (zmień ścieżki do bw_dragonage_content.bak i folderu z Dragon Age na właściwe): "C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Tools\Binn\"sqlcmd -S .\BWDATOOLSET -E -Q "RESTORE DATABASE bw_dragonage_content FROM DISK = 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\dbbak\bw_dragonage_content.bak' WITH MOVE 'bw_dragonage_content' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.mdf', MOVE 'bw_dragonage_content_Log' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.ldf'"

Musisz także zezwolić użytkownikom na modyfikowanie folderu DATA przed wykonaniem tego polecenia.'

Chyba mniej więcej coś w tym guście.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Podaję tutaj rozwiązanie tego problemu, żeby nikt się z tym więcej nie męczył. Wystarczy że ja sobie napsułem nerwów.

Jeżeli macie problem taki jak ja, że wyskakuje wam przy włączaniu toolseta błąd " Unable to connect to the database", to sprawdźcie czy w folderze C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data macie 2 pliki:

- bw_dragonage_content,

- bw_dragonage_content

( Tak 2 o takiej samej nazwie )

Jeżeli ich nie macie to postępujcie zgodnie z tymi krokami:

1. W pierwszej kolejności trzeba folder data udostępnić wszystkim:

- Wchodzimy w C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql

- Klikamy prawym przyciskiem myszy na folder "Data" i wchodzimy we "Właściwości"

- Następnie w zakładkę udostępnianie i zaznaczamy " Udostępnij ten folder w sieci" i "Zezwalaj użytkownikom sieciowym na zmianę moich plików"

2. Wchodzimy w:

- Start następnie uruchom i wpisujemy "cmd"

3. W wierszu polecenia wpisujemy ( razem z " )

"C:\Program Files\Microsoft SQL Server\90\Tools\Binn\"sqlcmd -S .\BWDATOOLSET -E -Q "RESTORE DATABASE bw_dragonage_content FROM DISK = 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\dbbak\bw_dragonage_content.bak' WITH MOVE 'bw_dragonage_content' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.mdf', MOVE 'bw_dragonage_content_Log' TO 'C:\Program Files\Dragon Age\tools\toolssql\Data\bw_dragonage_content.ldf'"

I czekamy. Jeżeli wszystko poszło dobrze Twój problem został rozwiązany.

Pamiętaj o zmienieniu ścieżki do Dragon Age, jeżeli zainstalowałeś gdzie indziej.

Miłej zabawy z Toolsetem

Dziękuję i pozdrawiam Vilo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

MI w cmd pisze coś takiego po wpisaniu tej komendy: CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.

RESTORE DATABASE is terminating abnormally. ;/ Udostępniłem folder jak się dało(stworzyłem nie udałó się potem skopiowałem z głównego folderu z grą) ale mam win7 i nie ma tam takich opcji jak w XP. Folder udostępniłem i niestety nic ;/ uruchamiam toolseta i ten sam błąd wyskakuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie miałem folderów toolssql i daty, ale utworzyłem je, udostępniłem i przepisałem dokładnie w/w tekst do cmd. Jednak niestety nic się nie zmieniło i dalej pojawia się ten błąd. Nie wiem czy ma to jakiś związek, ale przed napisaniem czegokolwiek w cmd pojawia się zawsze

C:\Documents and Settings\user

i nie da się tego usunąć. Wiem że to właściwie na pewno nie to, ale nie mam żadnych innych tropów.

Z tego co pamiętam przy instalacji Daggerfalla też to było, ale sam już nie jestem pewien. W każdym razie czy skoro używam polskiego Windowsa nie powinienem jakoś zmienić ścieżki? Bo z tego co rozumiem to program odczytuje najpierw Documents and Settings i to właśnie od tego tego folderu powinienem zacząć iść. Jak więc stamtąd przejść do Program Files?

Albo może ktoś ma inny pomysł dlaczego database nie chce się stworzyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Mam wciąż ten sam problem. po pierwsze kiedy wchodze do właściwości i udostępnień folderu Data przycisk [udostępnij...] jest nieaktywny, co to moze oznaczać? Po drugie kiedy do tego cmd wklejam pojawia się "Msg 262, Level 14, State 1, Server KRZYS_DOM\BWDATOOLSET, Line 1

CREATE DATABASE permission denied in database 'master'.

Msg 3013, Line 16, State1, Server KRZYS_DOM\BWDATOOLSET, Line 1

RESTORE DATABASE is terminating abnormally.". Co ztym zrobić proszę o pomoc.

Temat ponownie otwarty na prośbę forumowicza.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczny problem ale dzięki wujkowi Google i znajomości angielskiego znalazłem rozwiązanie:

1.Instalujesz Toolset

2.Instalujesz http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65264 (SQL Server Management Studio Express)

3.Odpalasz SQL Server Management Studio Express

4.Łączysz się do server poprzez kliknięcie przycisku "connect"

5.Po lewej stronie klikasz prawym przyciskiem na "Databases" i na "New Database"

6.Jako "Database name" wpisujesz "bw_dragonage_content" i klikasz OK

7.Teraz gdy klikniesz Databases (lewym przyciskiem myszy) po prawej stronie ukarzą się 2 foldery "system databases" i ww "bw_dragonage_content"

8.Klikasz prawym przyciskiem myszy na "bw_dragonage_content" i po kolei wybierasz "tasks->restore->database..."

9.Gdy pojawi się nowe okno klikasz na "From device" i na "..."

10. Klikasz na "Add" i znajdujesz plik "bw_dragonage_content.bak" który powinien się znajdować tu "C:\Program Files\Dragon Age - Origins\tools\dbbak" i klik OK

11.teraz w oknie "select the backup sets to restor:" pod kolumną "restore" klikasz na kwadracik

12.teraz klikasz na "option" (po lewej stronie na samej górze)

13. Klikasz na kwadracik obok "overwrite the existing database"

14. Klikasz na przycisk OK czekasz

15. Gdy program poinformuje cię o udanej operacji możesz gowyłączyć

16. Teraz musisz włączyć "ConfigureToolset.exe" który znajduje się tu "C:\Program Files\Dragon Age - Origins\tools"

17.klikasz "next" a następnie na kwadracik obok "Use the default database" potem na "..."

18. wtym oknie nic nie zmieniasz tylko klikasz OK

19. teraz znowu "next" i "finish"

Gratulacje właśnie ręcznie skonfigurowałeś baze danych niezbędną do działania Toolseta dzięki temu aplikacja powinna działać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Miałem identyczny problem ale dzięki wujkowi Google i znajomości angielskiego znalazłem rozwiązanie:

1.Instalujesz Toolset

2.Instalujesz http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=65264 (SQL Server Management Studio Express)

3.Odpalasz SQL Server Management Studio Express

4.Łączysz się do server poprzez kliknięcie przycisku "connect"

5.Po lewej stronie klikasz prawym przyciskiem na "Databases" i na "New Database"

6.Jako "Database name" wpisujesz "bw_dragonage_content" i klikasz OK

7.Teraz gdy klikniesz Databases (lewym przyciskiem myszy) po prawej stronie ukarzą się 2 foldery "system databases" i ww "bw_dragonage_content"

8.Klikasz prawym przyciskiem myszy na "bw_dragonage_content" i po kolei wybierasz "tasks->restore->database..."

9.Gdy pojawi się nowe okno klikasz na "From device" i na "..."

10. Klikasz na "Add" i znajdujesz plik "bw_dragonage_content.bak" który powinien się znajdować tu "C:\Program Files\Dragon Age - Origins\tools\dbbak" i klik OK

11.teraz w oknie "select the backup sets to restor:" pod kolumną "restore" klikasz na kwadracik

12.teraz klikasz na "option" (po lewej stronie na samej górze)

13. Klikasz na kwadracik obok "overwrite the existing database"

14. Klikasz na przycisk OK czekasz

15. Gdy program poinformuje cię o udanej operacji możesz gowyłączyć

16. Teraz musisz włączyć "ConfigureToolset.exe" który znajduje się tu "C:\Program Files\Dragon Age - Origins\tools"

17.klikasz "next" a następnie na kwadracik obok "Use the default database" potem na "..."

18. wtym oknie nic nie zmieniasz tylko klikasz OK

19. teraz znowu "next" i "finish"

Gratulacje właśnie ręcznie skonfigurowałeś baze danych niezbędną do działania Toolseta dzięki temu aplikacja powinna działać.

A co wpisać jako nazwę serwera?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
  • 1 year later...

Jezeli ktos jeszcze sie interesuje odpaleniem tego programu zamieszczam nizej gdzie trzeba zmienic linie:

tam gdzie kolega Daiz5545 napisal:

16. Teraz musisz włączyć "ConfigureToolset.exe" który znajduje się tu "C:\Program Files\Dragon Age - Origins ools"

17.klikasz "next" a następnie na kwadracik obok "Use the default database" potem na "..."

i tu zmieniamy w: 1. wybierz lub wprowadz nazwe serwera... zamiast ".\BWDATOOLSET" to ".\SQLEXPRESS"

oczywiscie gdy wlaczamy SQL Server Management Studio Express wciskamy connect nic wiecej

P.S. przepraszam za brak poslkich liter ale ich nie uzywam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...