Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Nokia 5800 vs E71

Polecane posty

Witam. Planuję zakup nowego telefonu, z uwagi na to, że mój stary Sony Ericsson k800i jest już wysłużony. Tnie się, sam wyłącza i chodzi jak żółw, bateria trzyma góra dwa dni...

Wybór padł na dwa modele Nokii - 5800 i E71. Z góry zaznaczam, że zapoznałem się ze specyfikacjami technicznymi obu telefonów... i mam wątpliwości - konkretnie chodzi o brak klawiatury w 5800. Chcę tu zasięgnąć opinii ludzi, którzy używali bądź używają tego telefonu. Czy pisanie na klawiaturze dotykowej jest wygodne, szybkie i czy łatwo się przestawić z normalnych klawiszy? Jak wyglada sprawa z grami?

Druga sprawa - Internet. Wiem, że oba telefony mają WiFi - czy połączenie jest szybkie? Jak ocenicie wygodę przeglądania stron, YouTuba itepe? Czy na stronach faktycznie można używać Flasha? Próbowaliście używać Opery Mini?

Trzecia sprawa - system operacyjny. Wiem, że oba aparaty mają Symbiana - 5800 w wersji 9.3, a E71 w wersji 9.2. Czy to jakaś kolosalna różnica? Czy Symbian w tych wersjach działa płynnie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie - korzystałem z obu rozwiązań na wielu telefonach i moim zdaniem lepsze są klawisze, jeśli piszesz na telefonie więcej [jakbym miał napisać parę postów na ekranie dotykowym, to chyba bym się zastrzelił], jeśli tylko sms-y, to jest to właściwie bez znaczenia. Przestawić idzie się bardzo szybko, do Cookie, iPhone, Avili i G1 przyzwyczajałem się średnio po dwie minuty, to samo było z 5800. Niestety są problemy z dotykaniem złych znaków, co przy szybkim pisaniu zdarza się dość często. O pisaniu bezzwrokowym na QWERTY można zapomnieć, z 123 jeszcze można powalczyć.

Youtube - tutaj jest źle, mobilny YT ma kiepską jakość. Wada do ominięcia poprzez instalację specjalnych programów do oglądania z YT, albo przez użycie Skyfire [jedyna przeglądarka na S60v3 i 5 z obsługą Flash].

Gry - na 5800 jest ok. Jeśli gra posiada możliwość obsługi przez ekran dotykowy wyświetli się na całym ekranie, jeśli nie, to podspodem wyświetlą się przyciski. Na E71 nie jest już tak kolorowo, bo niektóre gry mogą nie działać w trybie landscape [poziomo]. Sam się z taką nie spotkałem, ale taka sytuacja może wystąpić. Na czym gra się lepiej? Zależy od gry.

WiFi - działa bardzo dobrze. U mnie na E51 prędkość ściągania dochodzi do limitu mojego łączą - 1Mb/s. Strony ładują się w tempie podobnym do IE6.

Opera Mini - cudo nie do opisania. Właśnie z niej tworzę tego posta i nie mam jej nic do zarzucenia. Oczywiście współpracuje z WiFi.

Symbian - na obu telefonach działa bardzo dobrze. Jedyną wadą jest to, że po kilku godzinach katowania Opery i GG potrafi bez ostrzeżenia zamknąć aplikacje.

Który z nich najlepszy? N95 w wersji 8GB :) Między tymi dwoma nie potrafię wybrać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na 123 przy użyciu T9 nie ma z tym problemu, w Operze Mini klikasz na pole tekstowe i otwiera się coś na kształt edytora SMSów, więc jeśli telefon nie ma z tym problemów [a nie ma, bo właściciel E61i pisał do mnie z ogonkami], to w OM ich nie będzie. Wstyd przyznać, ale akurat o polskich znakach przy zabawach Noki QWERTY nie pomyślałem i nie wiem, jak się je wstawia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...