Skocz do zawartości

10-tki w CDA


Smuggler

Polecane posty

No i w Clicku! sie przyczepili kampani NWN, zupełnie nie wiem o co im chodziło kampania była świetna i wciągająca jak odkurzacz Elektrolux

Może nie doczytałeś, ale w numerze 11/2002 pod recenzją NWN było "Votum separatum" w którym było napisane, że reszta redakcji nie zgadza się raczej z oceną Fantazyoosha (jego była recenzja), i uważali, że zbyt surowo potraktował tęgrę, szczególnie warstwę fabularną przygody, która przez większą część redakcji uważana była za wyjątkowo dobry element.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • Odpowiedzi 2,2k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź
  • 2 weeks later...

Generalnie dyszki dawane są obiektywnie i jeśli już jakaś zostaje przyznana to raczej słusznie i cieżko się z tym nie zgodzić. Choć z drugiej strony, jak tylko sobie przypomnę tą nieszczęsną 10 dla Monsters INC. :) . Cóż redaktor też człowiek, nie jest nieomylny.

Najbardziej nie mogę odżałować tego, ż Morrowind dostał swego czasu "tylko" 9+. Jednak po obejrzeniu trailera Obliviona zaczynam mieć coraz większe przekonanie, że kolejna część serii jednak się załapie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to ludzie widzą w tym San Andreas??? Morrowind mi jakoś do gustu nie przypadł. Dla mnie za mało w nim dynamiki(jakby nie było wole FPS ale nie jak Hidden&Dangerous 2!!!!). Na dyche zasługiwał AvP2.

Jak to co ludzie widzą w SA?To nie tylko gra akcji ale też jest tam mnóstwo minigierek i ogromny obszar gry,a poza tym nie podoba ci sie to nie graj,Morrowind tez był genialny,a fpsów nie lubie ale nie mówię,że niektóre(np. far cry)nie zasługiwały na ocenę,bo o gustach sie nie dyskutuje,nie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej uważam,że San Andreas zasłużyło na 10.To co,że grafika taka sobie?Przecież w niektóre stare gry(a więc ze słabszą grafiką)nadal goszczą na twardych dyskach wielu graczy,no ale cóż...

GTA:SA według mnie słusznie nie dostała 10. Miałem okazje w gre pograć z dobrych kilka dni, i byłem zawiedziony. Wszędzie ogłaszano, zę bedzie to gra która spokojnie powalczy o miano gry roku. Misje są strasznie liniowe i zrobione tak, jakby w te gra grały same przygłupy. Nic trudnego pojedź tam, zabij tego. Ponadto owe misje rażą liniowością. Grafika słaba ale tu się zgodzę, to nie jest najważniejsze. Sam osobiście gram w kilku letnie tytułu, które jak na dzisiejsze starndardy mają słabą grafikę, ale te gry mają czar. Coś co przyciąga zwykłego gracza, i jak już wejdzie w nurt rozgrywki to nie chce wyjść. GTA tego nie ma. To klejna cześć znanej serii, którą wyróżnia z pośród innych gier obecnego runku bardzo duża mapa....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z seri GTA tylko dwie czesci zasluzyly na dyche. GTA 1 i GTA 3, ale to tylko moje zdanie. Ja osobicie sie na GTA:SA zawiodlem... mialo byc super AI przechodniow itd. , a wyszlo jak zwykle. Do grafiki sie czepiac nie bede, bo uwazam, ze grafika nie jest najwazniejsza. Grywalnosc i klimat to najwazniejsze w kazdej grze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryu!

GTAI-owszem, rewolucyjna,III na swoj sposob też,ale czemu nie Vice?

Przecież tworcy nie mogli zamienić gry na logiczno-przygodową, a dodali mnostwo bajerow-motory, helikoptery, kupowanie domostw, przedsiębiorstw, słowem 10-tka.

P.S. Nie zapominaj o klimacie VC.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak uwazasz, ze Vice zasluzylo na dyche to masz racje. Kazdy ma prawo do swojego zdania. Mi osobicie Vice sie szybko znudzilo. Co do wormsow... wczesniejsze czesci byly bardzo dobre. Pamietam jak walczylem z bratem na barny:P 3D bylo jakies nijakie... moze to przez to, ze teraz gracze tacy rozbestwieni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GTA: VC miało doskonały kilmat. Ta muzyka z lat 80 to było coś. W GTA: SA tylko zrobiono większą mapę i dodano ubieranie się, bonusy itp. itd.

Są gry jak pisał ktoś powyżej które przyciągają zdegustowanego gracza. Niue lubiałem gier z serii Gothic (nie pamiętam czemu) dopóki nie zagrałem u kolegi. Potem przychodziłem do niego codziennie aby sobie pograć dopóki nie kupiłem swego Gothica.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Ja za serią GTA nigdy nie przepadałem. A to głównie z tego powodu, że nie lubie gier, w których jeździ się samochodami. W młodości nie bawiłem się samochodami, nie interesują mnie one, nie mam plakatu z Porshe nad łużkiem i nie gram w gry z nimi. Poza tym Gra pozbawiona tego elementu nbiczym nas juz nie zachwyca, to takie TPP na 3/10. Dlatego mnnie nie wciąga.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż, ja też nie zgodzę się na 10-tkę dla San Andreas, ale z innego powodu. Otóż, na początku było wszystko jak najbardziej super, klimacik gangsta, ulica twojego gangu, porachunki gangów, gangsterska muzyczka w radiu. Jednym zdaniem: Wszystko to, co lubią gangsterzy. A tu nieoczekiwany zwrot akcji i lądujemy za miastem. Misje kompletnie bez sensu, jeździmy po lesie i wykonujemy jakieś porąbane zadania dla porąbanej latynoski zupełnie bez ładu i składu. Dalej jest już tylko gorzej, tylko na końcu powracamy w stare klimaty gangsta. Nie podoba mi się to ani troche i wg mnie choociażby z to GTA: SA nie powinna dostać 10-tki. Powiem więcej, gdybym ja ją oceniał to dałbym jej około 8-ki. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
Cóż, ja też nie zgodzę się na 10-tkę dla San Andreas, ale z innego powodu. Otóż, na początku było wszystko jak najbardziej super, klimacik gangsta, ulica twojego gangu, porachunki gangów, gangsterska muzyczka w radiu. Jednym zdaniem: Wszystko to, co lubią gangsterzy. A tu nieoczekiwany zwrot akcji i lądujemy za miastem. Misje kompletnie bez sensu, jeździmy po lesie i wykonujemy jakieś porąbane zadania dla porąbanej latynoski zupełnie bez ładu i składu. Dalej jest już tylko gorzej, tylko na końcu powracamy w stare klimaty gangsta. Nie podoba mi się to ani troche i wg mnie choociażby z to GTA: SA nie powinna dostać 10-tki. Powiem więcej, gdybym ja ją oceniał to dałbym jej około 8-ki. :wink:

Dałbyś GTA SA 8/10, bo ma 3 miasta i za misje, które w nich wykonujesz? Taaa. A jak ci się nie podoba las, pustynia, wieś, przecież za miastem jest zawsze las lub wieś. A co? Chciałbyś, żeby za miastem było miasto a później znowu miasto. To byłoby nudne. A tak jest bardziej realistyczne i w końcu jest bardzo duży obszar mapy, po którym można swobodnie sobie jeździć. Tylko grać i nie narzekać. Moje zdanie :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ocena wystawiana przez recenzenta jest jego oceną (a 10 kilku osób z redakcji :) ) i nie zamierzam jej negować. Ale jako, że moge mieć własne zdanie powiem z którymi się nie zgadzam a które gry na 10 wg. mnie pominięto:

FarCry 10/10 - ja dałbym grze 8+/10 bo mimo grafy i paru ciekawych rozwiązań gra jest jedynie dobra.

Neverwinter Nights 10/10 - gdy wyszedł był już o wiele lepszy Morrowind a sam NWN był dobry ale nie na 10 gre oceniłbym na 8/10

Gry które nie dostały 10 a powinny:

Starcraft 10/10 - gra powinna tyle dostać gdyż jest poprostu super grywalna i ponadczasowa (i swego czasu grafika była świetna)

Warcraft III 10/10 - to samo co w przypadku Starcrafta, gry Blizzarda są poprostu bardzo grywalne a to przecież najważniejsze

Half-Life 10/10 - mimo słabej (w porównaniu do niemal idealnego FPS-a) 2 ta gra jest jednak wielka, ilość modów, CS, fabuła, grywalność, długość gry.

The Elder Scrolls III Morrowind 10/10 - najlepszy singlowy cRPG (na równi z Fallout 2) ogrom świata, ilość NPC, misji pobocznych, ciekawa fabuła, oryginalny świat.

Fallout 2 10/10 - kolejny cRPG który jest klasą samą w sobie, poprostu grywalność i ogrom gry.

SW Knights of the Old Republic 10/10 - najlepsza gra ze Star Wars w tytule, grywalna, ciekawa, 2 zakończenia, grafika też niezła.

To chyba już wszystko (coś pewnie pomiąłem :) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, pominąłeś Spellforca, którego niedawno kupiłem w Extraklasyce jako gierkę w miarę przyjemną w którą będę grał od czsu do czasu, i która niezamierzenie mnie wciągnęła po prostu potwornie, niemal tak jak drugie Diablo. A potem zajrzałem do CDA i patrzę że Spellforce ma "tylko" 9/10... ARGH... Zarzyt z recki CormaCka o zbyt dużej sile bohatera jest może prawdziwy na poziomi easy, jednak już nie na normalu i z pewnością nie na hardzie. Naprawdę, ta dziesiątka się chyba należała...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja właśnie skończyłem Prince of Perisa : Piaski Czasu , trochee późno ale ta gra zasługuje na 10 zdecydowanie bo lepszej gry tego typu nie ma.Poza tym 10 dałbym jeszcze dla Splinter Cell:Chaos Theory , Silent Hunter III i MoH:Pacific Assault

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocena wystawiana przez recenzenta jest jego oceną (a 10 kilku osób z redakcji :) )
W przypadku oceny 10 tak nie ma. Recenzent musi znaleźć kilku redaktorów, którzy zgodzą się na wystawienie najwyższej oceny.
Warcraft III 10/10 - to samo co w przypadku Starcrafta, gry Blizzarda są poprostu bardzo grywalne a to przecież najważniejsze
Nie zgadzam się. Gra jest naprawdę znakomita, wciąż grają w nią masy (zwłaszcza po Necie), ale:

a) Wyszła po opóźnieniach

B) Grafika pozostawia wiele do życzenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dałbym 10 Riddickowi bo gra już została przez świat zapomniana i wkrótce przywita się znami znowu w jakiejś taniej serii, oraz Boiling Pointowi bo to jest najbardziej wciągająca gra roku. I nie rozumiem do dziś czemu Thief Deadly Shadows nie dostał dychy...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dał 10 grz SILENT STORM!!! Panzerkleiny czy nie - gra jest idealna
.

Idealna by byla bez panzerkleinow - one po prostu rozwalaja caly klimat, tak jak zombiaki IMO rozwalily klimat RTCW. To jakbys gral w gre RPG, a nagle postac by ci podczas walki zrobila kombosa ala MK i wyrwala kregoslup w twej turze ataku :). Niby moze ale jednak to jakos nie tak :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...