Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Smuggler

10-tki w CDA

Polecane posty

Wy nie doczytaliście mojej wypowiedzi tam jest napisane : gry które dostały 10 i wg mnie zasługują na nie, czyli jak najbardziej mówie ze dobrze za maja 10, a tak poza tym na tych dwóch grach ja się wychowywałem, i taka ciekawostka, obie te gry mam zaistalowane obecnie, a w Diablo to na bierząco gram przez Battle.net.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche żal za to że Orange Box nie dostał 10/10.

Od kilku miesiecy zastanawiam się (bo w recenzji o tym napisane nie było) czy autor recenzji wogole zauwarzył że Portal ,Epizode Two i Team Fortress 2 są w całości po polsku.

Bardzo mnie ciekawi czy miało by to wpływ na ocenę Orange Box'a.

Bardzo proszę o odpowiedź. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie na 10 zasłużył Crysis za samą grafikę, za postać, za fabułę, za dźwięk.Nie którzy czepiają sie fabuły przecież fabuła jest znakomita ten kombinezon.Dźwięk według mnie najlepszy jaki słyszałem.grafika to sami wiecie.

POZDRO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na przykład nie rozumiem dlaczego 10 nie dostał Assassin's Cread wq. mnie to jest najlepsza gra tego gatunku. Po pierwsze dowiadujemy się trochę z historii (w niewielkim stopniu, bo większość to bzdury, ale ciekawe bzdury), pop drugie grafika jak marzenie, po trzecie muzyka (choć mało jej trochę, ale cały czas mi bębni w uszach jeszcze muzyka odbywająca się podczas pościgu głównego celu. Po czwarte FABUŁA, jest super, intrygi, chęć zmieniania świata przez ludzi po których nikt by się tego nie spodziewał. Po piąte klimat... klimat jest nie do opisania. No i po szóste - chodzenie po dachach.... robi taką radochę, że aż miło.

Grywalność 9/10

Grafika 10/10

Muzyka 9/10

OCENA 10-/10

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO grą, która powinna dostać dychacza jest (albo była) Europa Universalis II. Zachwycałem (i zachwycam) się nią od dobrych 4 lat i myślę, że jeszcze długo będę w nią grał. Ma ona wszystko czego oczekuję od tego typu strategii. A przede wszystkim jest historycznie poprawna. No i nie możliwe jest doprowadzenie Maklemburgii do rangi światowego mocarstwa :D

Z dziesiątkami, które wystawiliście zgadzam się w zupełności (może dałbym dyszkę Kronikom Riddicka).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, 10ka to powinna być gra, która jest ponadczasowa. Za 2-3 miechy o Assasain`s Creed będzie się mówiło tylko przez pryzmat sequel`u. Wiedźmin już się obszedł, i coraz mniej osób w niego gra. HOMM 5... Gdyby nie dodatki, to już by była zapomniana. A HOMM 3, Diablo 2 - o tych grach do teraz się mówi, i do teraz się gra. Więc mają 10ki. Oblivion nie jest godny swojej noty. Tak samo Gothic`owi nie można żadną miarą dać 10ki, gdyż ta gra, jak na standardy PCtowego RPG jest prostacka (odejmując grafikę, nie wytrzymuje porównania z Wiedźminem, a mu dyszki bym nie dał). Europie dałbym 10, ale części trzeciej, gdyż jest o wiele lepsza, dużo bardziej realistyczna, a przecież o to w tej grze chodzi, nie? Tam zdobywanie nowych terenów do czegoś się przydaje, a nie jak w EU2 - nowe tereny, które nie są twoimi prowincjami macierzystymi, potrafią być tylko utrapieniem. Realia historyczne? Sorry, ja wolę realizm.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedźmin już się obszedł

Może i tak, ale nie można tego potwierdzić w skali ogólnoświatowej. Wkrótce będzie miała miejsce Edycja Rozszerzona Wiedźmina, więc na pewno sytuacja się zmieni.

Oblivion nie jest godny swojej noty.

Jestem tego samego zdania ;) Powinien dostać 11 :D

Ciekawy natomiast jestem jaką ocenę dostanie GTA 4 PC (miejmy nadzieję, że takowe na PC wyjdzie) czy wyczekiwany przeze mnie StarCraft 2 ;)

Względem Orange Box, The - tutaj nie ma wątpliwości, 10 się należała (dla mnie chociażby za Portal i kolejny, inny Episode HL2)

Co do Kronic Riddicka zgadzam sięz innymi, powinna tu być 10 (ale widać tak wyszło).

Żałuje, że nowi gracze (nie wszyscy rzecz jasna) patrzą na gry z perspektywy (przede wszystkim) realistycznej grafiki i dźwięku.

Niedawno czytałem komentarze na pewnym forum o Symbianowym FPSie z grafiką Quake'a, większość wspominała o "pixelozie" (ale ja wierzę, że oldschoolowi gracze mają inne zdanie). Z drugiej strony to tylko moje zdanie..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym sobą, gdybym nie napisał tego co zaraz napiszę.

Gothic powinien mieć dychę(nie wiem ile dostał w CDA). To jest gra niesamowita, klimat, rozmowy, walki, świat, WSZYSTKO. Oczywiście zaraz tłum osób powie "A wsadź se w d... Gothic'a, przecierz ta grafika jest jednym wielkim g...". Rozumiem, to normalne iu sporej liczby osób, że grafika to 90% gry. Gothic ma wszystko czego się chce. Gdy zacznie się grać to nie mozna odejść. To jest coś czego nie posiada żadna inna gra w jaka grałem. To jest gra, która rządzi w mojej topliście najwspanialszych gier. Gothic 2 może już nie 10, ale 9 to koniecznie. G3... proszę was, nie zmuszajxie mnie do opisywania tego, przez co w nocy mam koszmary. G3 był, jest i będzie porażką i wstydem całej serii(Przeciętny Maniak Grafiki"Ach!!! Ta gra jest boska, tylko spójrzcie na tę grafikę").

a pozatym to 10 powinien dostać jeszcze NWN2 oraz Kroniki Riddicka.

Co do Gothic - Absolutnie się zgodzę.

Z kolei Riddick (oczywiście genialna i świetna gra o czym pisąłem w komentarzach) miał kilka znaczących wad - był krótki i miał plastikową grafikę. Ale tytuł dostał 9, więc aż tak bardzo go Cd-action nie skrzywdziło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Gothic - Absolutnie się zgodzę.

Z kolei Riddick (oczywiście genialna i świetna gra o czym pisąłem w komentarzach) miał kilka znaczących wad - był krótki i miał plastikową grafikę. Ale tytuł dostał 9, więc aż tak bardzo go Cd-action nie skrzywdziło.

Zgadzam sie.Riddick był może krótki ale przyjemnie sie grało.(A tak na marginesie czy Ta nowa seria CDP której reklama była w CD-A będzie tymczasowa czy na stałe,bo widzialem ciekawe ceny np.dodatki do gier 14.99!!!) :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Europie dałbym 10, ale części trzeciej, gdyż jest o wiele lepsza, dużo bardziej realistyczna, a przecież o to w tej grze chodzi, nie? Tam zdobywanie nowych terenów do czegoś się przydaje, a nie jak w EU2 - nowe tereny, które nie są twoimi prowincjami macierzystymi, potrafią być tylko utrapieniem. Realia historyczne? Sorry, ja wolę realizm.

Na temat trójki się nie wypowiadam, ponieważ w nią nie grałem. Muszę uwierzyć ci na słowo, ale i tak EUII zasługuje IMO na 10. Może EUIII zasługuje na 11 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, 10ka to powinna być gra, która jest ponadczasowa. Za 2-3 miechy o Assasain`s Creed będzie się mówiło tylko przez pryzmat sequel`u. Wiedźmin już się obszedł, i coraz mniej osób w niego gra. HOMM 5... Gdyby nie dodatki, to już by była zapomniana. A HOMM 3, Diablo 2 - o tych grach do teraz się mówi, i do teraz się gra. Więc mają 10ki. Oblivion nie jest godny swojej noty. Tak samo Gothic`owi nie można żadną miarą dać 10ki, gdyż ta gra, jak na standardy PCtowego RPG jest prostacka (odejmując grafikę, nie wytrzymuje porównania z Wiedźminem, a mu dyszki bym nie dał). Europie dałbym 10, ale części trzeciej, gdyż jest o wiele lepsza, dużo bardziej realistyczna, a przecież o to w tej grze chodzi, nie? Tam zdobywanie nowych terenów do czegoś się przydaje, a nie jak w EU2 - nowe tereny, które nie są twoimi prowincjami macierzystymi, potrafią być tylko utrapieniem. Realia historyczne? Sorry, ja wolę realizm.

Po pierwsze Assassin's Cread to najlepsza gra tego gatunku, po drugie HoMM V JEST POD KAŻDYM WZGLĘDEM LEPSZA OD HoMM III!!! Dlaczego? A dlatego, że są o wiele lepsze jednostki, jest fajna spójna i zrozumiała fabuła, i wiele umiejętności. Diablo II to moja ulubiona gra więc nic tu nie będę mówić. Teraz Wiedźmin: Wiedźmin to moja druga ulubiona gra, jest fenomenalna, fabuła jak marzenie, nic dodać nic ująć. Z jakieś dwa miesiące temu w AR jakiś koleś napisał, że IV i V akt był nudny, otóż to on jest nudny, bo te dwa akty były cudowne w porównaniu z prologiem i aktem I są super, bo akt I i prolog to kiepścizna. IV akt jest po prostu PIĘKNY, o miłości... o zdradzie... takich rzeczy dobremu Action RPG potrzeba. Taka fabuła i MUZYKA w tle dawno mi nie huczała jak w tej grze w akcie IV. Oblivion z kolei to moja trzecia ulubiona gra, jest poprostu mega rozbudowana, tylu zadań pobocznych z oddzielną fabułą jeszcze nie widziałem, za sam klimat 12(!)/10. Mimo, że gra ma już 2 lata prawie to i tak graficznie nadal zachwyca. Muzyka może i nie rewelacyjna, ale i tak jest jednym z najlepszych RPG na świecie wszech czasów. Gothic (dla mnie) to jest kompletna, maksymalna żenuła i to tyle co chciałem o Gothicu powiedzieć. HoMM III to dla mnie legenda, wychowywałem się na pierwszej części potem na drugiej, a potem na trzecie, i do dzisiaj tylko w tą część gram z tatą. Ta gra jest nieśmiertelna.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pełno argumentów za każdą z Twoich ulubionych gier, ale przeciw Gothicowi: "żenua"(sic!). Pomijając to, że uważam tę serią (poza G3, bo niego nie grałem) za cRPG, który plasuje się w okolicach 2 miejsca wszech czasów (zaraz za Wiedźminem), to 3000000000 much nie może się mylić :D Podaj przynajmniej 3 argumenty przeciw tej serii, to nie uznam Cię za głupiego Gorola z WAWY :/

Słyszałeś o powiedzeniu "o gustach się nie dyskutuje"? Masz inne zdanie - ok, ale nie uprawnia Cię to do nazywania kogoś "głupim Gorolem z WAWY".

Odpuść takie teksty.

[wies.niak]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, pełno argumentów za każdą z Twoich ulubionych gier, ale przeciw Gothicowi: "żenua"(sic!). Pomijając to, że uważam tę serią (poza G3, bo niego nie grałem) za cRPG, który plasuje się w okolicach 2 miejsca wszech czasów (zaraz za Wiedźminem), to 3000000000 much nie może się mylić :D Podaj przynajmniej 3 argumenty przeciw tej serii, to nie uznam Cię za głupiego Gorola z WAWY :/

Więc tak grałem tylko w Gothica 2 i podam argumenty które mi się nie podobały:

- Jak na nową grę kiepska grafika

- Jak na grę RPG kiepska fabuła

- Przynajmniej w moim Gothicu nie mogłem włączyć mapki, i co najgorsze nie było znacznika gdzie mam iść

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 jest z 2002 roku, więc nie wydaje mi się żeby można ja porównywać z Oblivionem czy nawet NWN2.

W G2 fabuła była raczej kiepskawa, ale już w G1 była, chyba mogę tak napisać, wybitna. NK IMO znacząco podciąga poziom G2.

To, że nie ma znacznika gdzie masz iść jest plusem. W końcu ciężko żeby na mapie znajdował się krzyżyk, który pokazuje miejsce jeszcze przez Ciebie nie odwiedzone.

Ok, są 3 argumenty (trzeci trochę naciągany), więc zwracam honor.

Sam uważam, że żadna z gier serii nie zasługuje na dyszkę, za duzo w niej bugów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G2 jest z 2002 roku, więc nie wydaje mi się żeby można ja porównywać z Oblivionem czy nawet NWN2.

Z Oblivionem można go porównać, ale z NWN2 nie, ponieważ to są dwie gry zupełnie inne gatunkowo. G2 to CRPG, a NWN2 to RPG w świecie D&D, które żyje swoimi własnymi, innymi zasadami.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, RPG to D&D, Warhammer, Wampir czy Dzikie Pola. NWN2 to cRPG tylko troszke różny od G2 i Obliviona.

Poza tym nie można porównywać graficznie gier z 2002 i 2006. Przecież toż to epoka cała.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, RPG to D&D, Warhammer, Wampir czy Dzikie Pola. NWN2 to cRPG tylko troszke różny od G2 i Obliviona.

Poza tym nie można porównywać graficznie gier z 2002 i 2006. Przecież toż to epoka cała.

Nie zgadzam się z tobą NWN i NWN2 to nie cRPG, a to, że D&D to RPG to jest oczywiste, tylko chcę powiedzieć, że D&D (w tym NWN i NWN2) to swoje własne RPG taki oddzielny gatunek RPG.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddzielny gatunek komputerowych RPG (chociaż NWN nazwałbym raczej h'n's). Przez pojęcie RPG rozumiem wszystkie papierowe RPG z kośćmi, ołówkami i stosem kartek, a tego w komputerowych RPG-ach, nawet NWN-ach, nie uświadczysz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ymir
(chociaż NWN nazwałbym raczej h'n's)

NWN H&S? No sorry, ale IMO to jest cRPG D&D i nic wspólnego, z H&S nie ma, gdzie to masz cały czas expienie na stworach po prostu bijesz je i czekasz aż im HP spadnie. W NWN szansa że w ogóle trafisz stwora jest bardzo niska, a przy dobieraniu umiejętności i atrybutów musimy się naprawdę zastanowić co nam będzie potrzebne. W Diablo czy Lokim, mamy tylko zestawy Skilli na daną klasę i wystarczy im po prostu zwiększyć lvl. Siekanki charakteryzują się tym, że można bardzo łatwo powtórzyć się, a w RPG D&D mamy miliony rozwiązań. Wiem co to znaczy Role Playing Games, bo sam grałem na systemie D&D i to jest zupełnie co innego, ale nie popadajmy w obłęd;]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tobą NWN i NWN2 to nie cRPG, a to, że D&D to RPG to jest oczywiste, tylko chcę powiedzieć, że D&D (w tym NWN i NWN2) to swoje własne RPG taki oddzielny gatunek RPG.

Niestety to tak nie działa, cRPG to cRPG, w sumie gry ze świata D&D były jednymi z pierwszych cRPGów i to nie tylko BG czy NWN ale takie jak Waterdeep, Eye of Beholder itp.

RPG to mistrz gry, karta postaci, kości, itp. tego w NWN czy BG nie uświadczysz.

Ludzie, 10ka to powinna być gra, która jest ponadczasowa. Za 2-3 miechy o Assasain`s Creed będzie się mówiło tylko przez pryzmat sequel`u. Wiedźmin już się obszedł, i coraz mniej osób w niego gra. HOMM 5... Gdyby nie dodatki, to już by była zapomniana. A HOMM 3, Diablo 2 - o tych grach do teraz się mówi, i do teraz się gra. Więc mają 10ki. Oblivion nie jest godny swojej noty. Tak samo Gothic`owi nie można żadną miarą dać 10ki, gdyż ta gra, jak na standardy PCtowego RPG jest prostacka (odejmując grafikę, nie wytrzymuje porównania z Wiedźminem, a mu dyszki bym nie dał)

Wiesz kiedyś też tak myślałem ale dwie osoby na tym forum powiedziały jeden logiczny argument przeciwko takiemu klasyfikowaniu. Skąd na Boga recenzent ma wiedzieć, że ta gra jest ponadczasowa i za 3-4 lata wciąż w to ludzie będą grać? Gra dostaje 10/10 za to, że teraz w danym momencie jest naprawdę najlepsza z gatunku i oczywiście jest pozbawiona bardziej uciążliwych błędów. Heroes 3 na początku był po prostu kontynuacją serii, świetną kontynuacją ale nikt nie podejrzewał, że nawet dzisiaj ta gra będzie nie do zdarcia.

Co do HoMMV to bardziej podoba mi się w nim fabuła ale jednak HoMMIII dla mnie jest królem, którego jeszcze nie zdetronizowano, chociaż V jest godnym następcą.

Wiedźmin na 10/10 nie zasługiwał za dużo było małych błędów trochę utrudniających fun z gry(np. 5 lat wczytywania poziomów), żeby pomimo świetnej fabuły, genialnego klimatu świata i naprawdę dobrych dialogów postawić grze najwyższą notę. IMO 9+ (bo o ile dobrze pamiętam taką ocenę dostał, ewentualnie 9 ale to nie wielka różnica) to odpowiednia ocena.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NWN H&S? No sorry, ale IMO to jest cRPG D&D i nic wspólnego, z H&S nie ma, gdzie to masz cały czas expienie na stworach po prostu bijesz je i czekasz aż im HP spadnie. W NWN szansa że w ogóle trafisz stwora jest bardzo niska, a przy dobieraniu umiejętności i atrybutów musimy się naprawdę zastanowić co nam będzie potrzebne. W Diablo czy Lokim, mamy tylko zestawy Skilli na daną klasę i wystarczy im po prostu zwiększyć lvl. Siekanki charakteryzują się tym, że można bardzo łatwo powtórzyć się, a w RPG D&D mamy miliony rozwiązań. Wiem co to znaczy Role Playing Games, bo sam grałem na systemie D&D i to jest zupełnie co innego, ale nie popadajmy w obłęd;]

Żaden obłęd. W sumie NWN ciężko jest sklasyfikować, ale na pewno bliżej mu h'n's niż cRPG. W NWN idziesz do lokacji, zabijasz co się da, zbierasz itemki i do sklepu. I tak w kółko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden obłęd. W sumie NWN ciężko jest sklasyfikować, ale na pewno bliżej mu h'n's niż cRPG. W NWN idziesz do lokacji, zabijasz co się da, zbierasz itemki i do sklepu. I tak w kółko.

Wy obaj nie macie racji NWN to ani nie H'n'S ani to cRPG to jest zwykły Role Playing w świecie D&D.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...