Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

le_Fey

Radek czy GF ?

Polecane posty

Wiem, ze moge kupic 4850, ale on nie pociegnie np. GTA4 w full detalach (bedzie przynajmniej czasami ciac).

Na przykład GTA IV... i to wszystko. Ta gra wręcz marnuje pamięć karty (1,5GB to optimum). Będzie ciąć, jeśli procesor jest za słaby (ta gra bardzo dużo wymaga od procesora) - u mnie na sprzęcie z sygnatury się nie tnie w 1600x1200 detale medium/high (w tej rozdziałce brakuje już pamięci karcie, dlatego trzeba kombinować z detalami).

Pisząc marnotrawstwo miałem na myśli, że kupno np. GTX 275 nie przyniesie wzrostu wydajności względem np. HD4870 512MB. Ta karta to max w tej chwili, jaki opłaca się kupować do rozdzielczości 1280x1024 - w tej rozdzielczości karcie nie zabraknie ani wydajności, ani pamięci. Po prostu na obu kartach gry będą płynne - co z tego, że GTX 275 będzie miał np. 100 kl/s, 30 kl/s więcej niż HD4870, skoro gra i tak nie będzie się cięła...

Oczywiście można napisać, że inaczej będzie za X lat - tak, tylko w takim przypadku lepiej jest kupić kartę odpowiednią do danej rozdzielczości i wymienić ją na lepszą po jakimś czasie, kiedy przestanie wystarczać, niż kupić lepszą/droższą kartę i czekać X lat, kiedy jej moc będzie odpowiednia do wydanych gier - to po prostu marnowanie pieniędzy. Nikt Ci nie każe kupować słabej karty do małej rozdzielczości - tylko odpowiednią kartę do danej rozdzielczości, a to jest różnica.

Zreszta, do komputera i gry w tytuly sieciowe typu CS wiekszy monitor jest wrecz nieskazany bo go nieogarniasz.

Do takich zastosowań w takim razie i karta typu HD4890 nie jest potrzebna... Zresztą wszystko zależy od wielkości monitora - im mniejszy, tym trudniej ogarnąć wysoką rozdzielczość.

(w miejsce gdzie normalnie wwalalbym wyzsza rozdzialke moge dac wiecej detali i miec taka sama wydajnosc przy jednoczesnie ostrym - to w koncu rozdzialka natywna - obrazie).

Lepiej jest mieć monitor z wyższą rozdziałką i powoli zmniejszać detale niż... odwrotnie. Wygładzaniem krawędzi w 1280x1024 nie nadrobisz jakości obrazu, jaką prezentuje FullHD nawet w niższych detalach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...