Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Jacek500

Bezpieczeństwo - firewalle, antyviry, spam, reklamy ect.

Polecane posty

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Mam taki problem z moim komputerkiem. Gdy go włączam to po chwil (jakiś 2-3min.) minimalizuje mi wszystkie okna i przerzuca(chyba tak to się pisze[chodzi o rtografię]) myszkę gdzieś w okolice środka pulpitu. Co robić. Skanowałem Ad-Adwerem, Kasprem i mks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

Albo masz jakieś śmieci na kompie, albo Windows bardzo cię lubi ;). Po tej minimalizacji progsów coś się dalej dzieje, wraca wsyzcho do normy?

Uruchom kompa w trybie awaryjnym (od momentu wciśnięcia Power napierdzielaj F8 i z menu wybierz Tryb awaryjny), po załadowaniu windozy włączasz msconfig (start->uruchom->msconfig) i w zakładce Uruchamianie odznaczasz niepotrzebne śmieci. Masz zainstalowanego Spybota tudzież jakiegoś firewalla? Bo w sumie bez tego drugiego i z gołym IE to sport ekstremalny, jeśli takową konfigurację posiadasz, to się nie dziwię.

Pamiętasz mniej więcej od kiedy takie coś się robi? Być może od poprzedniej wizyty w necie coś ci się władowało w system i masz klopsiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dj_ten_co_siedzi_obok

Śmieći raczej nie mam a z okienkiem raczej się nie kłuce. Po minimalizacji musze wszystko powiększać ale potem jest już wszystko normalnie (znaczy do ponownego uruchomienia). Nie używam IE i mam firewalla. Dokładniej Używam Avanta i mam kerio. Zaczeło mi się to robić w okolicach czasów popszedniego systemu(znaczy przed reinstalem) i było chyba w okolicach czasów zainstalowania FlashGeta(chyba ale gdzieś czytałem że on wirusuje kompa i powiązałem fakty) Teraz robi się tak od początku ale też od początku mam flasha. Jeszcze zapomniałem dodać że sekundkę przed minimalizacją wyskakuje reklama onetu ale jakby tylko jedna klatka bo odrazu znika.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka poszukuję Antywirka i firewall`a które będą darmowę [freeware] do użytku komercyjnego bo większość tego typu programów w grupie freeware ma zastrzeżenie "tylko do użytku domowego" [choćby avast]. znacie coś co pozwoli mi odetchnąć :?:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666
Zaczeło mi się to robić w okolicach czasów popszedniego systemu(znaczy przed reinstalem) i było chyba w okolicach czasów zainstalowania FlashGeta

No to odinstaluj FlashGeta, zainstaluj Download Accelerator Plus ;). Bo innego wyjścia nie widzę, zajrzyj jeszcze do msconfiga, nawet w normalnym trybie Windowsa - wg mnie to nic poważnego, możesz jeszcze usunąć wszelkie pliki cookie, offlinowe pliki internetowe itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

To w starym poczciwym DAPie też już te dziadostwo jest? :shock: Wierzyć mnie się nie chce, skąd masz te info (chodzi mi o wiarygodność tylko)? Tożto taki dobry program jest/był...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety to prawda, bo niedawno miałem DAP-a, lecz nie pamietam jaka to była wersja, ale albo ściągnął jakiś syf, bądź był już w programie.Chyba to był adware.Tym mnie zraził do dalszego użytkowania programu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w starym poczciwym DAPie też już te dziadostwo jest? :shock: Wierzyć mnie się nie chce, skąd masz te info (chodzi mi o wiarygodność tylko)? Tożto taki dobry program jest/był...

Sam go używałem. Ma 2 moduly szpiegowskie (bodajże). Z tego co pamietam to jeden z nich to Adware.Cydoor (ten sam co w Flashgecie). Nazwy drugiego nie pamietam. W ogole DAP spadł na psy i nie iwem czy ktokolwiek go teraz uzywa.

A tak swoją drogą - po co oni dają reklamy w progsach (+malware). Przeciez nikt nie bedzie taki glupi zeby kliknac na banner na ktorym reklamuja viagre itp :wink: :? :evil: :x :shock:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa komercja Termo niestety.... Czasami znajdują się ludzie. którzy korzystają z takiego bannera, bądź innego typu reklam.Dlatego są one umieszczane w każdym możliwym miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dexter666

To fajnie wiedzieć, strach jakiekolwiek programy instalować, bo wsyztsko tym badziewiem zawalone... :? Jaki program do ściągania plików jest dzisiaj NIE zainfekowany? :?

newsted--->Proponuję po prostu usuwać maile. Samo się to nie wzięło, jak się w wielu różnych (z akcentem na to słowo) serwisach podaje swój adres email, to się trezba liczyć z konsekwencjami. Są progsy wychwytujące z różnych stron adresy i wysyłające na tenże adres różne śmiecie. Póki wiadomości nie otwierasz to nie ma problemu, tak to jest.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dexter >> takim programem jest np. LeechGet (http://www.leechget.net/en/). Co prawda nie ma takich mozliwosci jak FlashGet ale jest od niego szybszy i nie ma malware'u.

Nie wiedzialem ze kiedys to powiem ale fachowiec od wirusów (czyli ja :)) potrzebuje pomocy. Od kilku dni na idlu obciazenie procka nie spada ponizej 20%. A gdy zacznę cos robic (przeglądac poczte, czy grac, pisac w wordzie itp) obciązenie rosnie do 100%. Powiecie - wirusy. Przeskanowałem AdAware, Spybotem, Antyspywarem Microsoftu (nawet, nawet - kilka znalazł), BPS Spyware & Adware Remover'em, PestPatrlem i Pandą Antivirus. Usunąłem wszsytko co wykryly ale jakos g*** to dało. Pomyślałem - moze reejstr zasyfiony. No to użyłem RegCleanera, TweakNow RegCleanera i jv16 PowerTools 2005. Pousuwało szsytkie błedne wpisy (bylo dużo). I znów nic to nie dało. Reinstalowac systemu nie chcę bo przeciez co tydzień nie będę tego robił...

I pomyslec ze 3/4 wirów złapałem tuż po reinstalace na...OFICJALNEJ STRONIE MOZILLI :shock:

Pomóżcie! :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem - od 2 dni, czyli od czasu jak musialem na chwile przy wlaczonym necie wylaczyc firewalla (sciagalem nowy bios przez live update), zawsze po wlaczeniu kompa i zaladowaniu systemu w Menadzeze zadan, w procesach pojawia sie jeden, ktory zuzywa co chwile (co sekunde takie skoki) 30% mocy procka!!!

Nazywa sie svchost.exe i jestem jednym z kilku takich - tyle ze pozostale nie zuzywaja zasobow procesora i sluza do czego innego...

Przez niego praktycznie nie da sie grac w zadna gre. Mozna go oczywiscie wylaczyc ale po restarcie kompa pojawia sie znowu!!

Czyscilem kompa antyspywarem i antywirusem ale bez rezultatu...:(

Co to moze byc za ustrojstwo i jak sie tego pozbyc?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

svchost.exe jest to plik odpowiedzialny za automatyczne aktualizacje.

No tak, ale jak to badziewie zablokowac??

Przeciez skubany nie moze mi zzerac ciagle tych 30% mocy procesora!!!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zebys wpadał w panikę ale jest taki trojan o nazwie:

svhost.exe

Ostatnio zresztą b.popiularny - mozna go kupic na allegro lub sciagnac z dc ;)

Ma 2 funkcje - zrzuty ekranu co okreslony czasi keylogger - czyli przeczwytywanie wszsytkich znaków z klawiatury. Byc moze ktos dal ci jakis plik, ty go uruchomiles, progs sie zainstlaowal i po Tobie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mozesz tego wylaczyc. svchost jest odpowiedzialny za wiele uslug. Skoro zzera ci 30% to znaczy ze uzywasz tych uslug!! Mozesz co najwyzej w Panelu Sterowania w narzediach administracyjnych odpalic konsole uslugi i niepotrzebne wylaczyc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...